Zápach z bot?


Objevte 10 efektivních způsobů, jak vyrobit páchnoucí boty!

Zápach z bot to je docela trapný, ale běžný problém. Příčin může být mnoho, proto je důležité co nejvíce identifikovat příčinu nepříjemného zápachu z obuvi. Pokud se problém týká i vás, doporučujeme vám přečíst si níže uvedený článek. Představíme nejběžnější příčiny vzniku zápachu a popíšeme ho 10 efektivních způsobů, jak vyrobit páchnoucí boty.

Proč mi páchnou boty?

Při hledání odpovědi na otázku, proč mi boty páchnou, stojí za to začít od základů.

Nejčastější příčiny nepříjemného zápachu z obuvi tento:

  • obuv z umělých materiálů,

  • ponožky z umělých, neprodyšných vláken,

  • nesprávná hygiena nohou,

  • nevhodná péče o obuv,

  • problémy s nadměrným pocením.

Dobrou zprávou je, že téměř všechny faktory přispívající ke vzniku nepříjemných pachů z obuvi lze odstranit pomocí osvědčených a účinných metod. A co víc, v případě páchnoucích bot budou fungovat spolehlivé, domácí metody, které již používaly naše babičky a které pomáhají řešit tuto nepříjemnou situaci. Seznamte se tedy s 10 účinnými způsoby, jak vyrobit páchnoucí obuv.

Co dělat, když boty páchnou? 10 účinných způsobů, jak eliminovat nepříjemný zápach z obuvi

Odhaduje se, že se problém týká až jednoho ze tří dospělých. Příčinou je nejen nadměrné pocení nohou vlivem zdravotních faktorů, ale také každodenní nedbalost, která má z dlouhodobého hlediska za následek vznik nepříjemného zápachu z obuvi.

To musíš vědět páchnoucí boty je známkou toho, že některé vaše návyky nejsou správné. A přestože je pot přirozeným důsledkem termoregulace těla, přebytečný pot v kombinaci s dalšími faktory může z bot způsobovat nepříjemný zápach. Co dělat, když boty páchnou?

1. Postarejte se o základy.

Vybrat obuv vyrobená z přírodních materiálůnapříklad kůže s dostatečným větráním.

Kromě kožených bot je také zásadní nosit ponožky z přírodních vláken. I když jsou syntetické materiály mnohem levnější, mohou způsobit více škody než užitku. Noha nedýchá a podceňuje se také cirkulace vzduchu, čímž se zvyšuje množení mikroorganismů a bakterií, pro které je teplé a vlhké prostředí pro vývoj téměř ideální.

2. Kožené vložky do obuvi.

Pokud je pro vás nákup kožených bot příliš velká finanční zátěž, investujte do kožených stélek. Je to prvek obuvi, který má s chodidlem největší kontakt, proto by měl být vyroben z přírodního, vzdušného materiálu.

3. Bylinné koupele na nohy.

Zápach z bot je často důsledkem zvýšeného pocení. Pravidelné koupele s přídavkem olejů nebo bylin přinášejí skvělé výsledky. Specialisté doporučují olej z čajovníku, eukalyptový olej, odvar z levandule a šalvěje. Optimální množství jsou 2–3 několikiminutové sezení týdně, aby se výrazně snížil problém páchnoucích bot.

4. Soda na páchnoucí boty.

Jedna z babiččiných metod, která se používá dodnes. Problém páchnoucích bot pomáhá překonat obvyklou sódu, která se nachází téměř v každé kuchyni. Stačí vnitřek obuvi pokrýt jedlou sodou, nejlépe přes noc, a poté jemně odstranit zbytky prášku. Soda dokonale absorbuje nepříjemné pachy z obuvi a zabraňuje hromadění vlhkosti.

5. Citrusová kůra.

Další domácí lék na páchnoucí boty. Oloupejte citron nebo pomeranč, kůru nakrájejte na malé proužky, vložte do plátěného sáčku a několik hodin obujte. Citrusové plody mají velmi silný antibakteriální účinek, takže kromě krásné vůně zanechají uvnitř bot také osvěžující.

6. Podestýlka pro kočky.

Všichni majitelé koček budou potěšeni touto metodou nepříjemného zápachu z bot. Štěrk má skvělé vlastnosti absorbovat přebytečnou vlhkost a zápach, proto je tato metoda často doporučována, a hlavně - velmi účinná.

7. Antiperspiranty na nohy.

Lidé, kteří trpí nadměrným pocením nohou, by si měli pořídit speciální antiperspirant, který při pravidelném používání výrazně zmírňuje onemocnění. Účinné spreje na nohy koupíte v dobrých obchodech s obuví, lékárnách nebo drogeriích. Stojí za to zvolit verze obsahující přírodní látky, které mají antibakteriální a antifungální vlastnosti.

8. Deodoranty na boty.

Kromě přípravků určených k použití přímo na chodidla, s problémem páchnoucích bot Deodoranty, které by měly být nastříkány na vnitřní stranu obuvi, odvádějí vynikající práci. Důležité je, že toto opatření funguje u různých modelů, takže kromě krytých bot, jako jsou kozačky, lodičky nebo kotníkové boty, budou nápomocné také v případě sandálů a všech bot, které ukazují nohu.

9. Mastenec obuvi.

Mastek funguje podobně jako jedlá soda. Absorbuje vlhkost a snižuje nepříjemný zápach. Pokud vás však nepřesvědčily domácí prostředky na páchnoucí obuv, můžete si vybrat hotové přípravky dostupné v obchodech s obuví nebo v lékárně.

10. Časté větrání obuvi.

Důležité je, nezapomeňte boty pravidelně větrat. Studený, zimní vzduch funguje nejlépe, ale každé počasí je správné. Vyplatí se také čas od času vyprat propocenou obuv, i když ne všechny druhy obuvi mohou být vystaveny tak intenzivnímu kontaktu s vodou. Vždy zkontrolujte doporučení výrobce a způsoby používání obuvi, abyste je nepoškodili.

 

Popsali jsme výše nejúčinnější způsoby, jak získat páchnoucí boty a příčiny problému. Jak vidíte, většinu z nich lze snadno zlikvidovat, takže nepříjemný zápach z bot, přestože není příliš pohodlný, není nepřekonatelným stavem. Dodržujte naše rady a zbavte se zdroje svých problémů.