Jak si poradit s nepohodlnou obuví?


Někdy se nákup obuvi ukáže jako ne zcela uspokojivý. I když boty splňují naše estetické potřeby, mohou být při nošení nepříjemné. Zajímá vás, jak si poradit s nepohodlnou obuví? Pak se podívejte do našeho průvodce, kde uvádíme 5 praktických tipů!

Tipy - jak si obout nové boty na ...

  1. Vykopněte si boty

Nové vysoké podpatky na svatbu kamarádky? Nebo snad boty do hor? Pokud jste si koupili boty pro zvláštní příležitost, nezapomeňte je před akcí prodat. Neodepisujte je hned. Doporučujeme si je párkrát obléknout kolem domu nebo na procházku. Díky tomu je upravíte do tvaru nohy, rozbijete je a snížíte riziko, že vám příště budou odírat. Vždy si můžete vybrat plán B a nosit přiléhavý model přes silné ponožky nebo požádat osobu s trochu větší nohou, aby si některé z nich oblékla. Pak se bota rozpadne a bude pohodlnější.

  1. Používejte vložky do bot

Toto je jedno z nejpopulárnějších řešení. Pokud vám model obuvi dobře nesedí, je příliš volný nebo nesprávně tvarovaný - obujte si vhodné vložky do bot. Vybírejte takové, které budou dokonale ladit s obuví - nesmí se ohýbat, vlnit nebo vystupovat. Důležitý je také materiál. Pro teplejší dny doporučujeme modely jehněčí kůže nebo gelové vložky, pro podzim a zimu jsou lepší silnější varianty - např. Z plsti, vlny nebo hliníkové houby. Perfektně padnoucí stélka je klíčem k úspěchu, když chcete svým nohám dopřát pohodlí.

  1. Řešením mohou být také poloviční vložky a podpatky

Každý má své vlastní preference ohledně obuvi a další modely vám zaručí pohodlí. Pokud vložky nezaručují vaše pohodlí, možná budete potřebovat řešení, které správně podepře váš midfoot nebo patu. Za tímto účelem doporučujeme zkontrolovat poloviční vložky a vycpávky na patě. Ty jsou obzvláště oblíbené mezi ženami, které milují nošení vysokých podpatků. Toto umístění nohy bohužel často způsobuje bolest v metatarzu, která je důsledkem nedostatku správné podpory. Vyplatí se také sáhnout po poloviční vložce, zejména u obuvi s tenkou podrážkou, která nohu při chůzi dobře tlumí. A jak si poradit s nepohodlnou obuví, když vás bolí ostré hrany? Když jsou boty vyrobeny například z tvrdé kůže, mohou stlačovat Achillovu šlachu a způsobovat nepohodlí, takže nápomocné budou vložky do paty. Ty zvedají část chodidla, takže okraj obuvi je na méně citlivém místě.

  1. Lámání bot na obuvníka

Tato metoda je velmi oblíbená, když kupujete boty příliš malé nebo když máte nerovnováhu v délce stélky na obou nohách. Poté stačí přikázat ševci boty rozbít, aby je mohl upravit na vámi požadované velikosti - až zhruba na poloviční velikost. Podmínkou ale je, že to musí být kožené boty. Pak je možné je uložit na tzv naposledy, že se rozejdou Jiné materiály nemusí být náchylné k takovému ošetření a mohou být dokonce poškozeny. Náklady na projekt jsou malé - od několika do desítek zlotých a účinek vás může uspokojit.

  1. Protahovací sprej na boty

Dalším způsobem, jak se vypořádat s nepohodlnou obuví, je specializovaný sprej. Chemická směs má proniknout strukturami tkanin, rozšířit je a učinit botu pohodlnou při nošení. Rozprašovací nosítka se skládají z alkoholu, vody, speciálního změkčovadla a pečujícího prostředku. Zde však znovu upozorňujeme, že tato metoda bude fungovat pro přírodní kůži. Spreje jsou vhodné pro všechny typy hrubé a hladké kůže, ale neměly by být používány na lakované kůži. Způsob použití je jednoduchý - nastříkáte si boty, obujete je na nohy a nosíte minimálně 30 minut. Materiály navlhčené přípravkem se natáhnou a přizpůsobí se obuvi přesně na nohu.

Doufáme, že se naše tipy ukáží jako užitečné a nyní si s nepohodlnou obuví snadno poradíte. Nezapomeňte změřit ponožky, které obvykle nosíte, a velikost vezměte podle tabulky. Pokud však již máte nepohodlnou obuv ve svých zdrojích - řiďte se našimi radami a situaci lze snad napravit. Hodně štěstí!