Jak pečovat o kožené boty?


Kožené boty vyžadují péči a pozornost. Proč? Předně je to dáno tím, že za takovou obuv utrácíme mnohem více než za plastovou obuv. Chceme jim tedy prodloužit život. Druhým důvodem je pohodlí při používání - kožené boty jsou extrémně pohodlné, přizpůsobí se noze a zaručí potěšení z nošení, i když je máme na nohou mnoho hodin. Navrhujeme tedy, jak se starat o kožené boty, abyste zajistili jejich dlouhou životnost? Seznamte se s našimi tipy!

Proč jsme ochotni vybírat kožené boty?

Kůže je nejpřirozenějším materiálem, ze kterého se obuv vyrábí už roky pro každého, bez ohledu na věk nebo preferovaný styl. Mezi návrhy najdeme lodičky dámské kožené boty s mašlí, růžové dětské balerínky Ren But 1467 vřesa mužský boty, kožené boty Pilpol. Rodiče je svým dětem ochotně kupují, protože i přes vyšší cenu zaručují malému chodidlu velký komfort. Bez váhání po nich sahají i dospělí, protože jsou pohodlní, prodyšní a přizpůsobení tvaru nohy. Modely z přírodní kůže navíc třou chodidlo méně často, zaručují cirkulaci vzduchu a mají pozitivní vliv na stabilitu při pohybu. Nespornou výhodou je, že pokožka si déle zachovává svůj skvělý vzhled. Říká se, že dobře stárne. Je však třeba se o ně předem postarat - správně ošetřené, nepraskají, nedrolí se, neodlamují ani netrhají. Samozřejmě budou přirozené ohyby, kde noha funguje. Jejich počet a hloubku můžete snížit díky vyhrazeným deskám. Poradíme vám tedy, jak se správně starat o kožené boty!

Jaké produkty zvolit pro péči o koženou obuv?

Kůže, ze které jsou boty vyrobeny, je přírodní produkt živočišného původu. To znamená, že stejně jako lidská kůže vyžaduje systematické čištění, výživu, mazání a impregnaci. Jinak může být suchý a tuhý a ztratit svou estetickou hodnotu a vlastnosti. Kůže, která není impregnována nebo není řádně chráněna, se rychleji vsákne a rychleji se opotřebovává.

Než se rozhodnete koupit výrobky pro péči o koženou obuv, musíte si uvědomit, že pro semišovou a nubukovou kůži budete potřebovat jinou kosmetiku a pro hladkou kůži jinou. Ujistěte se tedy, že specifičnost odpovídá typu obuvi, kterou máte.

Co se bude hodit?

  • Pro hladké usně - čistič / čistič kůže nebo mýdlo na kůži, renovátor, kožní tuk, kožený krém s pigmentem na bázi vosku, pastou nebo voskem, impregnační / ochranný sprej;
  • Na semiš / nabuku - kartáč na semiš / nubuk, odstraňovač nebo čistič semiše / nubuku, sprejový restaurátor, impregnaci nebo sprejový chránič.

Jak pečovat o kožené boty - naše tipy

  1. Nejprve by měl být proveden test, aby se zjistilo, zda je pokožka náchylná k absorpci tekutin. Absorpční usně (např. Semiš absorbuje kapku vody, zatímco uzavřené kůže ji stečou. Podle testu vyberte vhodné ošetřující prostředky.
  2. Pamatujte, že pravidelné čištění a péče o kůži chrání obuv před zabarvením, ale aby k tomu došlo, musí být kůže dobře očištěna od špíny - bláta, prachu, skvrn atd.
  3. Chcete -li prodloužit životnost svých bot, ponechte jim déle barvu a tvar, chraňte kůži před silným slunečním zářením a zdroji tepla. Nesušte boty na slunci nebo na radiátoru a používejte ošetřující prostředky s UV filtry.
  • Když se rozhodnete pro své kosmetické výrobky, nezapomeňte je aplikovat na velkou plochu od švu k švu. Díky tomu se vyhnete skvrnám a zabarvení.
  • Neodstraňujte špínu tvrdým třením, protože kůže se může poškodit, odřít nebo vyblednout.
  • Kůže má optimální vlhkost 40-60% a vyžaduje větrání. Neuchovávejte ho tedy v plastových nebo neprodyšných obalech, ale nasaďte větranou skříň, prodyšné sáčky na boty atd. Pokud vlhkost začne přesahovat 70%, existuje reálné riziko vzniku plísní.

Když to shrneme, kožené boty jsou módním trendem posledních let. Aby si však dlouho udrželi svoji skvělou kondici a dlouho jim sloužili, stojí za to se o ně řádně starat. Doufáme, že díky tipům, jak se starat o kožené boty, vám váš model bude sloužit ještě několik sezón! A pokud právě hledáte variantu pro sebe - podívejte se na nabídku kožené obuvi na KeeShoes!