Vzdušné, lehké a prodyšné
Síťované boty jsou musí mít ve vaší sbírce obuvi. Jsou vzdušné, lehké a prodyšné a velmi módní. Potěší svým dokonalým vzhledem ... dokud se na nich neobjeví první známky používání. Naštěstí víme, jak si s nimi poradit.
Síťované boty jsou obvykle vyrobeny z plastu. Přestože většinou nežloutnou jako jejich látkové protějšky, prát je v pračce není dobrý nápad. Pokud se však rozhodnete jít touto cestou, pamatujte, že na jemném svršku se mohou objevit malé dírky a nevzhledné větší slzy. Varovali jsme vás!
Chcete-li se tomuto scénáři vyhnout, dodržujte pravidla lepší předcházet než léčit. Snažte se vyhnout jejich nošení naboso. Tímto způsobem se mohou objevit skvrny a zabarvení. Vyplatí se mít s sebou gumu a balení vlhčených ubrousků, které můžete použít, jakmile si všimnete nečistot.
Po ptácích? Hlavy vzhůru! Víme, jak obnovit síťované boty, aby opět vypadaly skvěle Pojďme na to!
Jemný materiál vyžaduje šetrné zacházení
Síťovina je velmi jemný a citlivý materiál. Hrubé zacházení může způsobit nevratné poškození! Místo energického tření nečistot tvrdým kartáčem buďte trpěliví. Kartáček s měkkými štětinami a pomalé krouživé pohyby opakované téměř do nevolnosti by měly přinést požadované výsledky.
Než ale začnete, nezapomeňte si sundat tkaničky. Tímto způsobem budete moci důkladně odstranit odolné skvrny. Vyperte tkaničky s bílým prádlem, abyste znovu získali svou původní bělost. Můžete je také namočit do bělícího prostředku. Pokud to nefunguje, vyměňte je za nové. Za nízkou cenu dáte svým botám druhý život.
Před použitím metod, o kterých jsme hovořili, je povinné otřít svršek obuvi kartáčem s měkkými štětinami. Tímto způsobem odstraníte nahromaděný prach a nečistoty a zabráníte jejich pronikání do materiálu.
#1 Prostředek na mytí nádobí a teplá voda
Jedním z nejjednodušších a nejlevnějších způsobů, jak se zbavit odolných skvrn na síťovaných botách, je použití směsi vody a prostředku na mytí nádobí. Takto získanou pěnu vetřete krouživými pohyby do hmoty. Udělejte to opatrně pomocí starého kartáčku s měkkými štětinami.
Neodchází špína? Boty je dobré namočit do misky s teplou vodou a mýdlem nebo prostředkem na mytí nádobí. Pamatujte však, že sušení mokrých bot nějakou dobu trvá. Neurychlujte proces používáním vysoušeče vlasů, protože by mohlo dojít k odlepení podrážky.
Místo toho nechte boty na teplém a suchém místě. Dobrým řešením bude vystavit je slunci, které pletivo trochu vybělí. Pro zkrácení čekací doby můžete do bot vložit bílý papírový ručník. Vyhněte se starým novinám, které by mohly změnit barvu svršku.
#2 Jedlá soda a peroxid vodíku
Pokud se chcete zbavit skvrn, můžete si připravit pastu z jedlé sody, peroxidu vodíku a vody v poměru 2:1:1. Směs vetřete do nečistot kartáčkem s měkkými štětinami. Dělejte to opatrně krouživými pohyby.
Směs nechte na botách asi 30 minut a poté ji důkladně odstraňte. Pozornost! Taková pasta může mít bělící účinek. Vyplatí se ji také přetáhnout přes zbytek svršku, aby ze zbytku materiálu neodstávala stará špína.
#3 Ocet
Dalším domácím prostředkem k čištění bílých síťovaných bot je použití octa. Určitě ho máte ve své kuchyni! Nalijte do lahvičky s rozprašovačem a nastříkejte nečistoty. Pokud necháte boty na slunci, získáte extra bělící efekt a vaše boty budou vypadat jako nové.
#4 Bělidlo
Poslední možností v boji proti nečistotám na bílé síťce v botách může být bělící přípravek. Pamatujte, že tato metoda může přinést nežádoucí výsledky, takže stojí za to ji považovat za poslední možnost.
Abyste se vyhnuli žlutému zabarvení, nezapomeňte smíchat bělidlo s vodou. Použijte poměr stran 1:5. Nezapomeňte si také vzít rukavice. Naneste místo produktu na látku, abyste odstranili viditelné nečistoty. Poté boty opláchněte studenou vodou a nechte je zcela vyschnout.
Nezapomeňte na detaily
Až budou vaše síťované boty vypadat téměř jako nové, nezapomeňte na detaily. Výsledný efekt může být kontraproduktivní, pokud necháte špinavé tkaničky a guma na podrážce je zažloutlá. K účinnému vybělení můžete použít "kouzelnou houbu". Namočte ho do teplé vody a důkladně vymačkejte. Poté podrážky otírejte, dokud znovu nezískáte jejich sněhově bílou barvu.