Valentýn je za dveřmi! Vybíráme perfektní boty na rande


Plánujete valentýnské rande a opravdu chcete udělat dobrý první dojem? Když se zoufale přehrabujete ve svém šatníku, abyste našli dokonalý outfit, stále vám zbývá to, co někteří považují za nejtěžší úkol, a sice výběr bot. Abyste se vyhnuli pochmurné náladě, začněte s tím raději s předstihem. Garantujeme, že s našimi radami bude výběr obuvi na Valentýna triviální.

Jaké boty se hodí na valentýnské rande?

Valentýn se kvapem blíží a vy přemýšlíte, co si vzít na sebe, abyste na svého Valentýna udělali ten nejlepší první dojem? Možná vás překvapíme, ale neexistují žádná striktní pravidla, která by se měla při výběru outfitu na rande striktně dodržovat. 

Podle některých je dobrým řešením hned na první schůzce zdůraznit svůj individuální styl. Jiní se ale domnívají, že je lepší jít směrem k bezpečným řešením a zaměřit se na klasiku.

Ať se vydáte kteroukoli cestou, stále vás čeká jeden velmi důležitý úkol – výběr bot. Přestože se zdají být nepodstatným doplňkem celé stylizace, ve skutečnosti mají velký význam a mohou o vás mnohé prozradit, jak jsme psali v tento článek.

Výběr bot na valentýnské rande může být pro muže i ženy pořádný problém. Naštěstí naši odborníci připravili hrstku tipů, jak vám tento úkol neumožnit. Pracovat!

Jak vybrat boty na rande?

Při výběru bot na rande se ujistěte, co přesně má vaše polovička v plánu. Pokud se jedná o romantickou procházku starým městem, mohou se ukázat jako váš nepřítel číslo jedna vysoké podpatky. Pokud jdete do kina, může vám být v dlouhých botách s kožešinovým zateplením příliš teplo. 

Jak vidíte, při výběru bot hodně záleží na plánech. A co dělat, když se vás váš Valentýn rozhodl překvapit a uspořádat datum překvapení? V takové situaci se vyplatí vsadit na klasiku, která bude fungovat jak na procházku, tak do restaurace.  

Těmto chybám se raději vyvarujte!

Chcete udělat ten nejlepší první dojem na člověka, se kterým se chystáte na valentýnské rande? Pozor na pár úskalí, do kterých můžete při výběru bot snadno spadnout. Shromáždili jsme nejčastější chyby, kterých byste se měli vyvarovat.

#1 Nevytvářejte falešný první dojem

Není nic horšího, než vytvořit falešný první dojem. Neoblékej se za nikoho a nevzdávej se být sám sebou. Dej mi poznat své pravé já 

Pokud si myslíte, že vysoké podpatky jsou na denním pořádku pořádná fuška, nenoste je násilím. Vyberte si boty, které skutečně odrážejí váš styl.

#2 Nenoste vysoké podpatky, ve kterých nemůžete chodit

Když už jsme u vysokých podpatků, mnoho žen věří, že modely s nebetyčnými výškami zafungují jako mávnutím kouzelného proutku a během mrknutí oka si získají srdce vyvolené.

Možná je to řešení, ale pod jednou podmínkou - při chůzi v takových botách nevypadáte jako...dinosauři. Stačí se vzdát bot, ve kterých se nemůžete volně pohybovat.

# 3 Nevybírejte snadnou cestu ven

Populárním trendem mezi muži je zvolit si snadný způsob. To je velmi katastrofální přístup, zvláště pokud jde o první rande na Valentýna.

Vyhněte se příliš neformálnímu oblékání, pokud nechcete, aby si vaše potenciální drahá polovička myslela, že jste na tuto schůzku nedali sebemenší námahu, takže za jejich námahu nestojíte.

#4 Za žádných okolností nenoste špinavé boty

Poslední, ale neméně častou chybou je nošení špinavých bot. Dejte si trochu úsilí, abyste vypadali elegantně, i když vám nezáleží na tom, aby váš outfit dokonale padnul.

Vsadíme se, že i když se postavíte na řasy, neuděláte dobrý dojem, když si k dokonale ušitému obleku vezmete špinavé kozačky.

Rande boty pro něj

Nyní, když víte, jakých chyb se při výběru bot na valentýnské rande vyvarovat, připravili jsme pro vás malý cheat sheet, který vám usnadní život.

Zvedací společenské boty

Chcete vypadat o něco vyšší, než ve skutečnosti jste? Obujte společenské boty se skrytým klínem, které se vyznačují jednoduchým střihem a mírně prodlouženou špičkou. Zkombinujte je s klasickými džínami a svetrem a v chladném dni slaďte sako. 

Kožené popínavé rostliny

Hledáte méně formální obuv? Vsaďte na kožené popínavky polské značky. Tyto boty jsou rafinovanější verzí klasických tenisek. Tým s černými nebo tmavě šedými džínami, zábavným tričkem s potiskem a rozepnutou kostkovanou košilí.

Valentýnské boty pro ni

Na rozdíl od zdání mohou mít nejen muži problém s výběrem obuvi na rande u příležitosti svátku zamilovaných.

Černé lodičky s motivem hadí kůže

Pokud nevíte, co na sebe, vsaďte na klasiku. Nic totiž nezapůsobí jako malé černé šaty. Slaďte jej s černými podpatky a voila!

Pokud chcete, aby vaše nohy vypadaly delší a štíhlejší, noste černé punčocháče. Tímto způsobem získáte nepřerušovanou svislou linii podél vaší postavy. V chladných dnech zvolte kardigan nebo dlouhý trenčkot. WOW efekt zaručen! 

Béžové baleríny se špičatou špičkou

Necítíte se jistě v podpatcích? Vyberte si ploché boty. Béžová barva a špička vám opticky prodlouží nohy.

Oblékněte si plisovanou vzdušnou sukni s jemnými květy a červený svetr. Namalujte si rty na červeno, rozpusťte vlasy a máte hotovo! Budete působit nenápadně a uvolněně, a přitom nesmírně žensky.