Zjistěte, co vaše boty vypovídají o vaší osobnosti


Říká se, že byste neměli soudit knihu podle obalu, ale neměli byste soudit člověka podle vzhledu. To, jak vaše boty vypadají, však může prozradit mnohé o vaší osobnosti. Zajímá vás, co o vás vypovídají boty, které nejčastěji nosíte? Shromáždili jsme výsledky nejzajímavějších vědeckých studií a porovnali je s našimi pozorováními.

Překvapivé objevy amerických vědců

Američtí vědci jsou známí mnoha absurdními studiemi, které s největší pravděpodobností nikdy neproběhly. Ale tentokrát ne! Studie, kterou provedli analytici z University of Kansas a Wellesley College, byla publikována v jednom z respektovaných vědeckých časopisů.

Tentokrát se vědci blíže podívali na boty, které účastníci studie nosí nejčastěji, a které následně mimo jiné rozebrali. z hlediska osobnosti majitele. Nejzajímavější je, že pokud jde o první dojem, na botách záleží více, než byste si zpočátku mysleli. Až 90 % předpokladů v této studii se ukázalo jako pravdivé. Zde je to, co vědci zjistili!

Stará, ale čistá a upravená obuv je charakteristickým znakem svědomitých lidí, kteří jsou ochotni se obětovat. Koneckonců, po dlouhou dobu je dokázali udržet v bezvadném stavu! To vyžaduje hodně píle a obětavosti, což se pravděpodobně odráží i v jiných aspektech života.

Místo péče o boty, které jste si koupili v minulosti, si raději koupíte nové? Toto řešení podle vědců nejčastěji volí lidé, kterým záleží na tom, co si o nich myslí ostatní. Navíc tito lidé zažívají strach z připoutanosti. S největší pravděpodobností mají také vysoký příjem, protože si mohou dovolit pravidelně kupovat nové boty.

Pokud vás však nejčastěji doprovází špinavé, obnošené boty, pravděpodobně vás názor ostatních vůbec nezajímá a rádi si žijete svůj vlastní život.

Elegantní vysoké podpatky a leštěné boty

I když i bez speciálních příležitostí nosíte elegantní vysoké podpatky nebo vyleštěné boty, pravděpodobně ráda působíte dojmem nezávislého, odhodlaného a sebevědomého člověka a váš vzhled je pro vás důležitější než pocit pohodlí. Ostatní vás vidí jako profesionála a vyzrálého člověka a jste rádi středem pozornosti.

Místo zabijáckých podpatků klínky a jehlové podpatky

Máte raději klínky nebo jehlové podpatky místo zabijáckých podpatků? Jste pravděpodobně žena, která ráda kombinuje skvělý vzhled se skvělým citem a k oběma aspektům přistupujete stejně. Přestože máte rádi, když je vám dobře, nevzdáváte se vyzařující sebedůvěry.

Ploché boty

Nosíte obvykle ploché nebo mokasíny? Patrně patříte do skupiny skromných, laskavých a pracovitých žen, které si nechtějí ztěžovat život a jednají prakticky. Ráda vypadáte profesionálně, ale zároveň se nechcete mučit na vysokých podpatcích. Ceníte si skvělého vzhledu, ale nikdy ho nekladete nad své pohodlí. Přestože je pro vás váš vzhled důležitý, nedá vám v noci spát.

Sportovní boty ve streetovém stylu

Volíte nazouváky v ležérním stylu hodit na sebe? Nejspíš máte rádi, když je vám příjemně a když se cítíte maximálně svobodně. Jste bezstarostní, a přestože nemáte zrovna v oblibě vyčnívat z davu, nechcete, aby vás ostatní považovali za nudného. To, co vás odlišuje, je napjatý rozvrh, ve kterém se soustředíte nejen na povinnosti, ale také na radosti. Děláte více věcí najednou a děláte to produktivně.

Okázalé, nápadné boty

Vsadíte na nápadnou obuv? Chystáte se na křiklavé, lesklé boty? S největší pravděpodobností jste sebevědomý člověk. Určitě patříte do skupiny extrovertů a jste otevření novým možnostem. Rádi vyčníváte a jste středem pozornosti.

Nepohodlná obuv

Vybíráte si každý den nepohodlné boty? Ať už jde o vysoké podpatky nebo špičaté ploché boty, pravděpodobně máte hodně trpělivosti. Jste klidný člověk a je těžké vás vyvést z míry.

Co vypovídá barva bot o jejich majiteli?

Nejen američtí vědci zkoumali korelace mezi typem nošené obuvi a osobnostními rysy. K podobným závěrům došli odborníci na psychologii barev. Vždyť právě barvy mají velký vliv na to, jak nás ostatní vnímají.

Černé boty nejčastěji volí lidé, kteří oceňují klasická nadčasová řešení. Pokud je to vaše volba, pravděpodobně nemáte moc rádi experimentování a vybírání toho, co už znáte. Jste docela záhadná osoba a někdy je těžké na to přijít. 

Pokud dominují vaší sbírce obuvi bílé, dobře upravené boty, pravděpodobně jste úhledný a spolehlivý člověk. Snažíte se starat jak o materiální věci, tak o vztahy s druhými lidmi. Jste dobře organizovaný perfekcionista a máte rádi výzvy.

Na druhou stranu červené boty je to vlastnost odvážných a optimistických lidí. Jste pravděpodobně extrovert. Máte silnou osobnost a je vám jedno, co si o vás ostatní myslí, ačkoli rádi trávíte čas mezi lidmi.

Modré modely místo toho si je vybírají loajální lidé, kteří se nebojí dělat kompromisy. Jste individualista a rádi trávíte čas aktivně něčím kreativním.

Není ve vašem šatníku jeden dominantní odstín bot? Rozdílné barvy také o vás hodně vypovídají. Asi máte rádi inovace, jste optimista a ve firmě nakazíte ostatní pozitivním myšlením.