Sny a pověry o botách. Vysvětlujeme jejich význam!


Boty jsou mnohem víc než jen ochrana nohou a nástroj, který vám umožní efektivně se pohybovat z místa na místo. Po staletí někteří lidé věřili, že mohou poskytnout cenná vodítka o osobnosti a charakteru někoho jiného. Zajímá vás, zda mají sny o botách nějaký význam? Nebo možná chcete znát nejoblíbenější pověry o botách? Jste na správném místě!

Mnohem více než ochrana nohou

Boty jsou velmi důležitou součástí každodenního života. Pomáhají chránit vaše nohy při pohybu a mohou říct hodně o své osobnosti. Navíc jsou skvělým nástrojem k vyjádření vlastního stylu.

O tom není pochyb – význam bot je obrovský. Zajímá vás, co předstírá váš poslední sen o botách? Nebo možná chcete znát nejoblíbenější pověry o botách? Jste na správném místě! Shromáždili jsme je pro vás na jednom místě. Začněme!

Symbolika bot

Zatímco v naší společnosti jsou boty prostě praktickou součástí každodenního oblečení, v jiných kulturách mohou mít velký emocionální nebo náboženský význam. 

Některé sociální skupiny se je rozhodnou sundat těsně před vstupem na místo bohoslužby. Pro ostatní obuv symbolizuje cestu k dosažení životních cílů.

Zábavný fakt: V arabské kultuře je ukazování podrážky své boty jiné osobě projevem neúcty.

Co znamená sen o botách?

Nyní, když víte, co boty symbolizují v různých kulturách, možná vás zajímá, co znamenal váš poslední sen o botách. V závislosti na tom, jak vypadal vysněný pár bot, můžete na tuto otázku najít různé odpovědi v knihách snů.

Sen o nových botách

Pokud jste snili o nových botách, pravděpodobně se právě chystáte vydat na cestu, kterou už nějakou dobu odkládáte. Možná uvažujete o přestěhování do jiného města? Nebo možná chcete změnit svou profesní či vzdělávací dráhu? 

Takový sen o botách je odrazem vaší touhy, aby váš život nabral nový směr. Tak jak? Nazujete boty a vyrazíte na cestu, nebo riskujete?

Sní o rozbitých botách

Snili jste o starých, obnošených botách? Někteří odborníci se domnívají, že to může být varování před hrozícími finančními ztrátami. Podle jiných mohou opotřebované boty ve snu znamenat různá protivenství, kterým budete čelit. 

Pravděpodobně jste frustrovaní nebo se cítíte vyhořelí. Pokud se ve vašich snech objeví obnošené boty, určitě tvrdě pracujete na dosažení svých cílů. Naštěstí se úspěch může dostavit brzy! Buďte trpěliví a nikdy se nevzdávejte. 

Sněte o nepohodlných botách

Doprovázejí vás ve vašich snech nepasující boty, které jsou skutečnou noční můrou? Příliš těsné boty jsou návrhem z vašeho podvědomí, že je potřeba něco ve vašem životě změnit. Možná je nyní čas je představit.

Na druhou stranu příliš volné boty symbolizují, že k rozšíření obzorů stačí trocha oběti. Možná stojí za to přihlásit se na kurz, který vás zajímá, nebo se naučit něco nového, co se brzy stane vaší velkou vášní? 

Sní o chybějících botách

Bosé nohy ve snu lze také interpretovat různými způsoby. V závislosti na kontextu mohou znamenat bezstarostnost nebo velkou výdrž. V prvním případě chůze naboso probíhá v bezpečném prostředí. Snili jste o tom, že jste obklopeni svými blízkými a nemáte boty? Takový sen symbolizuje váš pozitivní pohled na vaše okolí a dává vám pocit pohodlí. 

Na druhou stranu, když sníte o běhu naboso po tvrdém a nepříjemném terénu, pravděpodobně to odráží vaši odolnost vůči útrapám, které vás provázejí. Nevzdávej to! I ty nejtěžší zkušenosti nás učí něčemu novému. 

Sněte o černých botách

Snili jste o černých botách? Asi vás nečeká nic dobrého. Takový sen je předzvěstí problémů, které číhají za rohem. Nebuďte však negativní. Je to pro vás jen znamení, abyste byli více ostražití. Možná by stálo za to požádat svého lékaře o doporučení na kontroly?

Význam pověr o botách

Kniha snů není jediným místem, kde můžete najít různé interpretace bot. Neméně zajímavé jsou pověry o botách. Zde jsou některé z nejoblíbenějších.

Nedávejte boty jako dárek

Někteří lidé věří, že když někomu dáte nový pár bot, vaše cesty se rychle rozejdou. Pokud si myslíte, že vám tato pověra může přinést smůlu, jednoduše za tento dárek „zaplaťte“ symbolický cent. 

Nedávejte boty na stůl

Někteří lidé věří, že pokládání bot na stůl je snadný způsob, jak přivodit rodině neštěstí. Pravděpodobně tato pověra má svůj původ v tom, že jídla se jedí u stolu. Bakterie nalezené na podrážkách mohou skutečně přinést smůlu v podobě choroboplodných zárodků. 

Dejte boty na parapet

Pověra o botách je mezi novomanželi velmi oblíbená. Nevěsty si týden před obřadem dávají boty na parapet, aby si zajistily štěstí v lásce. Někteří kandidáti na manžela se však domnívají, že umístění bot na parapet ve svatební den je zárukou dobrého počasí v tento výjimečný den.