Mateřské pantofle


Batole mimo domov by se mělo cítit co nejpohodlněji. Proto stojí za to poskytnout mu správnou obuv do školky, aby mohl při hraní cítit svobodu pohybu.

Nezapomeňte však, že se jedná o klíčovou fázi vývoje dětského těla, proto je při hledání správných pantoflí naší prioritou správný chod a zdraví nohou.

Dětská obuv pro chlapce a dívky - kterou si vybrat?

Především zdravá chůze - je důležité se o ni starat. Věnujme tedy pozornost tomu, zda jsou dětské pantofle, které se nám líbí, stabilní, vhodně měkké, lehké a vzdušné a zároveň udržují patu na správném místě, čímž zabraňují deformaci a pohybu batolete. Druhým důležitým problémem je pružná podešev, která nepoškrábe podlahy - bylo by dobré mít bílou barvu.

Pojďme se podívat na nosy a jejich tvar. Pokud je špička boty příliš špičatá, budou prsty zbaveny svobody pohybu. Prsty by proto měly být dostatečně zaoblené a široké. Rozhodněme se také o nejjednodušší možné formě upevnění obuvi. Nejvhodnější volbou bude určitě suchý zip.

Pohodlné a vzdušné

Děti tohoto věku s největší pravděpodobností prozkoumají svět naboso, proto by dětská obuv pro školky měla být lehká a pružná. Potom neomezují své malé nohy. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, nesmí pokožku poškodit. V letní sezóně si obujte boty s otvory - to zajistí správnou cirkulaci vzduchu. V zimě bychom však neměli volit izolovaná řešení. Dítě si bude hrát ve vytápěných místnostech, takže mu určitě nebude zima.

Pojďme také zkontrolovat, jaký typ nártu a rozměry nohou má naše dítě. Ne každý řez se ukáže jako vhodný - stojí za to měřit několik různých modelů. V případě úzkých chodidel vede příliš široká obuv k tomu, že se pata nakloní a nohy se při pohybu odhodí do strany. Příliš úzké pantofle pro dítě v případě široké nohy zase způsobí nepohodlí, odřeniny a bolest.

Je důležité znát velikost. Díky tomu vybereme ten správný pár. Příliš těsné dětské boty přispějí ke zvlnění prstů na nohou, zatímco příliš velké narušují chůzi a udržují negativní vzorce pohybu.

Typ vnitřní vložky

Stélka - nejlepší volbou je kůže, prodyšná, dobře tvarovaná. Je důležité, aby byla záda správně poddajná, ale těsně přiléhající k patě. Ortopedické pantofle nekupujeme, pokud taková doporučení od ortopedického lékaře neexistují. V současné době se důrazně nedoporučuje obout si takové boty pro dítě.

Profylaxe zdravých nohou spočívá především v pružné, ale stabilní obuvi, která umožňuje, aby se noha cítila stejně pohodlně jako naboso, ale nehrozí zdeformování a deformace, protože noha je správně „držena“.

Svršky. Příliš vysoká může omezit vaše pohyby při dřepu, vstávání nebo běhu. Malé dítě se právě učí přesnosti pohybu a procvičuje rovnováhu. Často padá a zakopává. Prostřednictvím pokusů a omylů získává nové zkušenosti, proto by toto úsilí nemělo být nijak omezováno vnějšími faktory.

Nepoužívejte ozdobné pantofle, které jsou dekorativní pouze pro fotografie. Takzvaní hlemýždi, jak název napovídá, nejsou určeni k chůzi, takže u dítěte, které tráví několik hodin denně nošením takové obuvi, se mohou při správné chůzi objevit vážné problémy.

Nepodceňujme to, protože věk mateřských škol je čas, kdy se batole učí všechno od nuly a získané dovednosti se upevňují. Chybné pohybové vzorce s ním zůstanou roky. Dětské boty necháváme jako dokonalý a stylový doplněk k jiným oděvům, ale pouze v kočárku. Do školky nechte dítě mít zdravé, stabilní a měkké pantofle, díky nimž se jeho chodidla budou vyvíjet a tvarovat bez jakýchkoli vedlejších účinků.

Péče a čištění

Dětská obuv by měla být vyrobena z materiálu, který lze snadno prát v pračce bez obav z poškození. Batole bude na hodinách trávit mnoho hodin, takže pro udržení správné hygieny obuvi je vhodné jej občas vyčistit a osvěžit jemným čisticím prostředkem.

Módní a barevné

Aby batole povzbudil, oblékl si do dětského pokoje pantofle, zvolme zajímavé vzory a živé barvy. Potom se obuv stane pro dítě něčím vizuálně přitažlivým jako oblíbená hračka, nikoli povinným prvkem oblečení. Boho styl pantofle nebo možná espadrilky? Pokud splňují všechny požadavky na kvalitu a zdraví, popusťme uzdu vaší fantazii a hrajte si s módou. Šťastné batole ochotné nosit nové pantofle bude nejlepším recenzentem nákupu. A o to jde!