Pantofle do školky


Batole mimo domov by se mělo cítit co nejpohodlněji. Proto stojí za to poskytnout mu do školky správné boty, aby při hře cítil svobodu pohybu.

Pamatujte však, že toto je klíčová fáze vývoje dětského těla, takže správná chůze a zdraví nohou je naší prioritou při hledání správných pantoflí.

Dětské boty pro chlapce a dívky - jaké vybrat?

Za prvé, zdravá chůze - je důležité se o ni starat. Věnujme tedy pozornost tomu, zda jsou pantofle do školky, které se nám líbí, stabilní, vhodně měkké, lehké a vzdušné a zároveň udržují patu na správném místě, zabraňují deformaci a pohybu batole. Druhým důležitým problémem je pružná podrážka, která nepoškrábe podlahy - bylo by dobré, kdyby měla bílou barvu.

Pojďme se podívat na nosy a jejich tvar. Pokud je špička boty příliš špičatá, prsty dítěte budou zbaveny svobody pohybu. Prsty by proto měly být dostatečně zaoblené a široké. Pojďme se také rozhodnout pro co nejjednodušší formu zapínání bot. Suchý zip bude určitě nejvhodnější možností.

Pohodlné a vzdušné

Děti tohoto věku s největší pravděpodobností budou objevovat svět naboso, takže dětské boty pro školky by měly být lehké a pružné. Pak nepřipoutají své malé nohy. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, nesmí poškozovat kůži. V letní sezóně si obujme boty s otvory - to zajistí správnou cirkulaci vzduchu. V zimě bychom ale neměli volit izolovaná řešení. Dítě si bude hrát ve vytápěných místnostech, takže mu určitě nebude zima.

Podívejme se také na to, jaký typ rozkroku a chodidla má naše dítě. Ne každý řez se ukáže jako vhodný - stojí za to změřit několik různých modelů. V případě úzkých chodidel povedou příliš široké boty k naklonění paty a vymrštění chodidel na bok při pohybu. Na druhou stranu příliš úzké pantofle pro dítě v případě široké nohy způsobí nepohodlí, odřeniny a bolest.

Je důležité znát velikost. Díky tomu vybereme správný pár. Příliš těsné dětské boty přispějí ke zvlnění prstů na nohou, zatímco příliš velké zkreslí chůzi a zachovají negativní vzorce posunutí.

Typ vnitřní vložky

Stélka - nejlepší možností je kůže, prodyšná, dobře tvarovaná. Je důležité, aby záda byla správně pružná, ale těsně u paty. Nekupujeme ortopedické pantofle, pokud taková doporučení ortopedického lékaře neexistují. V současné době se důrazně doporučuje, aby si takové boty pro dítě neoblékly.

Prevencí zdravých nohou je především pružná, ale stabilní obuv, která umožňuje noze cítit se stejně pohodlně jako bos, ale nehrozí zde zkroucení a deformace, protože noha je správně „držena“.

Svršky. Příliš vysoká může omezit vaše pohyby při dřepu, vestoje nebo běhu. Malé dítě se právě učí přesnosti pohybu a procvičuje rovnováhu. Často padá a zakopává. Metoda pokusu a omylu získává nové zkušenosti, proto by veškeré toto úsilí nemělo být žádným způsobem omezováno vnějšími faktory.

Vyhněte se dekorativním pantoflům, které jsou pouze dekorativní pro fotografie. Takzvaní šneci, jak název napovídá, nejsou určeni k chůzi, takže dítě trávící několik hodin denně v takové obuvi může při správné chůzi vyvinout vážné problémy.

Nepodceňujme to, protože školkový věk je doba, kdy se batole učí vše od nuly a získané dovednosti se upevňují. Chybné pohybové vzorce s ním zůstanou roky. Dětské boty necháváme jako dokonalý a stylový doplněk k ostatním oděvům, ale pouze nošené v kočárku. Do školky poskytneme dítěti zdravé, stabilní a měkké pantofle, díky kterým se jeho nožičky budou vyvíjet a tvarovat bez jakýchkoli vedlejších účinků.

Péče a čištění

Dětské boty by měly být vyrobeny z materiálu, který lze snadno prát v pračce bez obav z poškození. Batole stráví mnoho hodin na hodinách, takže pro udržení správné hygieny obuvi stojí za to je čas od času vyčistit a osvěžit jemným pracím prostředkem.

Módní a barevné

Aby povzbudil batole, s radostí obul pantofle do školky, vyberme zajímavé vzory a živé barvy. Pak se z obuvi stane pro dítě něco vizuálně přitažlivého jako oblíbená hračka, nikoli povinný prvek oblečení. Pantofle ve stylu boho nebo třeba espadrilky? Pokud splňují všechny požadavky na kvalitu a zdraví, popusťte uzdu své fantazii a zahrajte si s módou. Šťastné batole ochotné nosit nové pantofle bude nejlepším recenzentem provedeného nákupu. A o to jde!