Jaké rybářské boty jsou nejlepší?


Hledáte rybářské boty pro sebe nebo jako dárek? Jste na správném místě! V tomto článku jsme shromáždili všechny nejdůležitější informace týkající se nákupu pohodlné, bezpečné a adekvátní obuvi pro každého rybáře. Psst! Tento úkol je jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát.

Získejte výhodu nad plovoucí kořistí

Začínající rybáři vědí, jak těžké je získat výhodu nad plovoucí kořistí. Pruty, návnady a háčky však nejsou vše, co při rybaření potřebujete. Kromě rybářského vybavení je neméně důležité zajistit maximální pohodlí pro vaše nohy. Rybaření je totiž časově náročný koníček, který nejen uvolňuje a uvolňuje, ale také namáhá svaly, vazy a kosti. 

Abyste předešli nepříjemným neduhům, vyplatí se vybavit se jakousi bariérou mezi obtížnými podmínkami charakteristickými pro přírodní prostředí a tělem rybáře. Pohodlné rybářské boty, to je fakt musí mít při rybaření.

Proč se vyplatí investovat do bot pro rybáře?

Mnoho rybářů volí při rybaření své oblíbené sportovní boty. I když se zdá, že toto řešení podporuje rodinné finance, investice do specializovaných rybářských bot je rozhodně výhodnější. 

Ptáte se, proč se vyplatí utrácet peníze za speciální rybářské boty? Existuje několik přesvědčivých důvodů, které jsme sestavili níže.

Za prvé, ochrana nohou

Rybaření, i když se zdá být relativně poklidnou činností, s sebou nese mnohá nebezpečí. Pro zajištění maximální ochrany vašich nohou při náhodném propíchnutí háčku do svršku boty se vyplatí postarat se o dostatečně odolné materiály, ve kterých byly boty vyrobeny. 

Za druhé, ochrana před sluncem

Žabky, žabky, sandály a dokonce i bosé nohy... Když se podíváte na rybáře, často vám naskočí husí kůže. Dlouhé hodiny strávené na slunci v kombinaci s nedostatečným pravidelným používáním opalovacích krémů totiž mohou způsobit i bolestivé popáleniny. Pokud tomu chcete předejít, vybírejte boty, které nohy zakryjí a poskytují jim dostatečnou ochranu před sluncem.

Za třetí, pohodlí

Speciální obuv pro rybáře je navržena tak, aby minimalizovala pocit únavy. Trávení času sezením nebo stáním může podpořit bolest svalů. Vaše nohy vám poděkují, když investujete do speciální rybářské obuvi.

5 aspektů, které stojí za to věnovat pozornost při nákupu rybářských bot

Nyní, když víte, že tato hra stojí za svíčku, dovolte nám představit vám několik dalších faktorů, které byste měli věnovat pozornost při nákupu rybářských bot.

#1 Velikost

Začněme základy, tedy správným padnutím. Správná velikost obuvi je klíčem k úspěchu v prevenci vzniku puchýřů a bolestivého tření. Všechny nejdůležitější informace o výběru velikosti bot naleznete v tento článek.

#2 Vodotěsné vlastnosti

Rybářské boty by se rozhodně měly odlišovat voděodolnými vlastnostmi. Rybaření na souši nebo přímo z lodi vám může namočit nohy. Pocítíte tak nejen nepohodlí, ale můžete se také rychle nachladit.

Vybírejte boty, ze kterých se bude moci rychle a efektivně dostat voda díky speciálním, strategicky umístěným miniaturním otvorům. Svršek může být vyroben ze syntetické síťoviny, která rychle schne.

Vodotěsné vlastnosti se také budou hodit, když se na obloze objeví černé mraky a než se vám podaří doběhnout k autu, zastihne vás prudký déšť.

#3 Přilnavost k podkladu

Stejně důležité je, aby vám vaše rybářská obuv poskytovala dostatečnou trakci. Mokré, kluzké povrchy mohou mezi rybáři způsobit mnoho pádů a zranění. Vyberte si protiskluzovou podrážku, která vám poskytne maximální bezpečí při rybaření.

# 4 Odolnost vůči skvrnám

Při rybaření se vám na botách mohou objevit nevzhledné skvrny, jejichž odstranění bude často zázrak. Vodoodpudivé, skvrnám odolné a rychleschnoucí materiály jsou trefou do černého, ​​když chcete, aby vaše rybářské boty nebyly odrazující a snadno se udržovaly. 

#5 Pohodlí

Dalším aspektem, který stojí za pozornost, je pohodlí. Dlouhé sezení nebo stání unavuje kolena, záda a nohy a cítíte stále méně potěšení. Vybírejte boty s odpovídajícím odpružením, které ochrání vaše klouby a zabrání nepohodlí.

Pečujte o své nohy při rybaření

Pokud jste někdy šlápli na háček naboso, víte, jak důležité je při rybaření nosit boty. Běžná sportovní obuv však nemusí být dostačující, když jsou vlhké podmínky.

Kluzká půda, ostré předměty, silné sluneční záření, váha vašeho těla spočívající na chodidlech... Ať už plánujete lovit kdekoli, vaše nohy jsou vystaveny mnoha nepříznivým faktorům.

Abyste tomu předešli, držte se našich rad a investujte do bot, které tyto podmínky splňují. Díky tomu bude rybaření skutečným potěšením!