Ideální velikost bot neexistuje...


Myslíte si, že ideální velikost bot neexistuje? Hluboce se mýlíte! Víme, na co si dát při nákupu obuvi pozor, abyste si mohli užívat maximální pohodlí při používání. V našem průvodci najdete tipy, které vám pomohou vybrat správnou velikost obuvi jak v stacionárním, tak v internetovém obchodě.

Jakou velikost bot si mám vybrat?

Mezi stovkami dostupných párů bot vás tato zaujala a je prakticky vaše. Stačí si vybrat správnou velikost a je hotovo! Konečně se budete moci pochlubit svou novou akvizicí celému světu.

Přesně tak... V tuto chvíli se věc trochu zkomplikuje. Jakou velikost bot si mám vybrat? Je lepší vzít menší a doufat, že se budou lišit, nebo naopak - rozhodnout se pro o něco větší a vyplnit zbývající prostor tlustou ponožkou?

Zvedněte náladu, pokud stojíte před podobným dilematem! Víme, na co si dát při nákupu bot pozor, abyste si užili maximální pohodlí při používání, aniž byste museli kombinovat. S našimi tipy si snadno vyberete perfektní velikost bot, ať už nakupujete v kamenném obchodě nebo online. Začněme!

Jak zjistím správnou velikost bot?

Nákup bot je skutečným potěšením. Kromě funkčnosti a pěkného vzhledu je však nesmírně důležité správné padnutí. Právě ta zabrání tomu, aby daný pár bot přistál na dně šatníku a nedělaly se vám bolestivé puchýře a puchýře. Nevíte si s tím rady? Máme cestu!

V první řadě si pamatujte, že tvar chodidel se neustále mění. Proto pokaždé, když se rozhodujete pro koupi nové boty, dbejte na výběr správné velikosti. V kamenném obchodě je to velmi snadné. Stačí si přes nohy nasadit požadovaný pár bot a věnovat pozornost několika aspektům.   

Za prvé, vyvarujte se nákupu bot v první polovině dne. Pamatujte, že krevní oběh může způsobit otoky nohou. Výsledkem je, že pára, která se ráno bude zdát neuvěřitelně pohodlná, může večer přispět k tvorbě puchýřů. Na nákupy proto pokud možno vyrazte odpoledne.

Za druhé, pozor na ponožky. Na nákupy si vezměte pár ponožek, které nejlépe vyhovují vašemu každodennímu nošení. Pokud obvykle nosíte klasické bavlněné ponožky, nevolte tlustý vlněný model nebo nylonový oděv tenký jako mlha.

Za třetí, změřte obě boty. Mnoho lidí si kupuje boty poté, co změří pouze jednu z nich. Pokud však chcete mít jistotu, že oba budou perfektně sedět, pak se nesnažte šetřit čas zkoušením. Často je rozdíl mezi rozměry chodidel pouhým okem nepostřehnutelný, ale při používání je cítit. Vyzkoušejte si obě boty a přizpůsobte velikost větší noze.

Spěch není dobrý rádce

Pamatujte, že spěch není dobrý rádce. Až si budete myslet, že pár bot má správnou velikost, určitě se v nich projděte po obchodě. Jemně zatlačte palcem do špičky boty, abyste se ujistili, že vaše nohy mají dostatek prostoru. Zatřeste také prsty a ujistěte se, že jim při chůzi dáváte dostatek prostoru.

Choďte v botách a odpovězte na následující otázky:

  1. Mají prsty dostatek místa?
  2. Trčí podpatky z bot?
  3. Pociťujete nepohodlí při chůzi?
  4. Vyhovují vám boty na šířku? 

Pokud máte pocit, že jsou boty opravdu pohodlné, můžete nákup úspěšně dokončit a těšit se z nového nákupu. Pokud zaznamenáte nějaké nepohodlí, nedělejte kompromisy a hledejte dál. Kupovat špatně padnoucí boty není nikdy dobrý nápad.

Jak vybrat boty online?

Nákup bot online se zdá být trochu složitější úkol. Nic nemůže být chybnější! Stačí papír, něco na psaní, pravítko a úspěšně vyberete ideální velikost.

Zajímá vás, jak změřit velikost boty? Je to snadné! Stačí položit nohu na papír. Nejlépe se to dělá odpoledne a mějte na paměti, že vám během dne mohou otékat nohy. Poté obkreslete obrys chodidla na kus papíru. Vytvořte dvě kolmé čáry spojující dva nejvzdálenější body vašich chodidel a změřte vzdálenost mezi nimi pomocí pravítka. 

Totéž opakujte s druhou nohou. Pokud se výsledky liší, za žádných okolností byste neměli brát průměr těchto dvou výsledků. Berte ten větší jako správný a najděte ho v tabulce velikostí zveřejněné v internetovém obchodě. Vidíte, jak je to snadné?

Pamatujte, že na velikosti nezáleží

Nohy se s věkem mění. Často jsou delší nebo širší. Pokaždé, když si budete kupovat novou botu, myslete na to a nevybírejte jednu velikost jen ze zvyku.

Pamatujte také, že velikosti jednotlivých značek se mohou výrazně lišit. V žádném případě nekupujte boty naslepo. Někdy u jednoho výrobce může velikost 38 odpovídat velikosti 37 jiné značky. V důsledku toho můžete být vystaveni bolestivým kuřím okům nebo zbytečně vynakládat náklady na výměnu bot.

Proto je klíčové si boty před nákupem změřit, když máte příležitost. Pokud naopak nakupujete online, určitě si přečtěte tabulku velikostí a porovnejte ji s mírami vašich nohou.