Jaké boty si vzít s sebou na květnový víkend?


Květnový prodloužený víkend je skvělou příležitostí pro krátký výlet. I když si možná myslíte, že sbalit se na víkendový výlet mimo město není nijak zvlášť složitý úkol, zdání může klamat. Proměnlivé počasí a omezený prostor v batohu mohou zkomplikovat výběr bot. Pokud se nebudete držet několika pravidel, která jsme shromáždili v tomto článku.

Prodloužený květnový víkend je za dveřmi!

Je čas začít odpočítávat do květnového víkendu! Jelikož Mezinárodní den práce připadá na pondělí, lze květnový víkend úspěšně prodloužit na pět dní. Je to skvělá příležitost dostat se z města. Bez ohledu na to, zda s sebou vezmete rodinu a přátele, nebo se vydáte do neznáma úplně sami, stojí za to se na takový výlet řádně připravit.

Ačkoliv se zdá, že balení na několikadenní výlet není příliš složitý úkol, zdání může klamat. Proměnlivé počasí a omezený prostor v batohu mohou zkomplikovat výběr bot.

Naštěstí jsme shromáždili některá z nejdůležitějších pravidel, která vám pomohou vyhnout se nervům a nošení zbytečného balastu. Prozradíme vám také, jaké modely bot se na prodloužený víkend budou hodit nejlépe.

Jak se chytře zabalit na prodloužený víkend?

Plánujete výlet na květnový víkend? Ať už se chystáte na hory, k vodě nebo do velkoměsta, musíte si s sebou vzít pár nezbytností. Víkendové výlety bývají krátké, takže nebudete potřebovat obrovský kufr nacpaný až po okraj. 

Většina lidí má ale tendenci zaplnit celý prostor batohu či kufru, sbalit si „pro každý případ“ nepotřebné věci navíc. Odolejte tomuto pokušení. Abyste s sebou netahali zbytečný balast, stačí se sbalit rozumně.

Vezměte si 3 outfity pro změnu, několik sad spodního prádla, kosmetiku, nabíječku na telefon a samozřejmě boty. Přemýšlíte, jaké modely si vzít s sebou? Jste na správném místě! Rádi vám prozradíme, jaké boty si sbalit na prodloužený víkend.

Boty vybíráme na květnový víkend

Obuv na prodloužený víkend se v podstatě vyplatí přizpůsobit vašim plánům. Strávíte květnový víkend na horách? Budete potřebovat kvalitní trekingové boty. Jít k vodě? Nezapomeňte na pohodlné žabky. Chystáte se navštívit staré město? S sebou si určitě vezměte pohodlné tenisky. 

Před odjezdem si nezapomeňte zkontrolovat předpověď počasí. Vyhnete se tak zklamání a zmaření plánů, když s sebou budete mít jen látkové tenisky a celý květnový víkend dopadne deštivo.

Kromě bot, které budete nosit každý den, zvažte jeden pár elegantních bot, se kterými se budete při večeři v restauraci cítit opravdu výjimečně. Dámy si mohou přibalit pohodlné vysoké podpatky a pánové naleštěné boty.

Pohodlí nade vše

Při výběru obuvi na květnový víkend dbejte na své pohodlí. Koneckonců, neodcházíte z domova, abyste si stěžovali na puchýře a kuří oka. V žádném případě si s sebou neberte boty, které jste ještě nikdy nenosili. Ve většině případů trvá, než se nový pár přizpůsobí specifikům vašich nohou a nezpůsobí nepohodlí. 

Kromě správné velikosti je důležité, aby vaše boty byly lehké a jejich obouvání a vyzouvání netrvalo věčnost. Místo vysokých šněrovacích kozaček ve vojenském stylu vsaďte na pohodlné nazouvací espadrilky nebo sportovní boty.

Než si boty sbalíte do kufru, určitě si je na konci dne vyzkoušejte, abyste se ujistili, že přirozené otoky, ke kterým v tuto dobu dochází, nebudou překážkou večerních procházek.

Květnový víkend ve velkém městě

Velké město je... hodně památek. Abyste se mohli pohodlně pohybovat mezi působivými památkami a moderními budovami, jsou nezbytné pohodlné ploché boty. Vyberte si lehký model s přírodní stélkou, který vám poskytne vše, co potřebujete.

Kromě klasické sportovní obuvi se budou skvěle hodit módní tenisky, které vypadají fenomenálně jak ve společnosti kalhot, tak šatů. Inspirujte se našimi návrhy:

- černé dámské sportovní boty

- šedé dámské tenisky

- černé pánské sportovní tenisky

- pánské sportovní boty s černými vsadkami

Květnový víkend u vody

Piknik u moře nebo u jezera je opravdovou lahůdkou pro milovníky vody. Chytat jarní opálení, jezdit na motorovém člunu nebo třeba stavět s dětmi obrovské hrady? Bez ohledu na vaše plány budete potřebovat pohodlné žabky. Podívejte se na tyto modely:

- dámské semišové fialové pantofle

- pánské pěnové pantofle

- modré žabky pro dívky

- žluté dětské capáčky s motivem kachny

Květnový víkend na horách

Majestátní hory potěší úžasnými výhledy nejen v zimě. Proč tedy nestrávit květnový víkend v lůně přírody a obdivovat její krásy z vysokých štítů? K výstupu na ně budete potřebovat pár pohodlných trekových bot. Shromáždili jsme nejdůležitější informace na toto téma článek o této botě.

Květnový víkend ve vašem stylu

Nyní, když víte, jaké boty si vzít s sebou na květnový víkend, nezbývá než vám popřát krásný májový víkend!