Hrají: plesové boty pro ni


Plesová sezóna je v plném proudu a vy jste stále nenašli ideální plesové boty? Naštěstí víme, jak to napravit. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže snadno sladit boty k vašemu plesovému outfitu a také se naučíte, jak protančit celou noc, aniž byste si stěžovali na bolesti nohou. Pracovat!

Cítit se jako princezna

Ples je jedním z nejvíce vzrušujících okamžiků v životě každé dospívající dívky. Byly vybrány šaty, které na každého zapůsobí, a okouzlující účes a rozjasňující make-up byly důkladně testovány. Stále je výběr bot.

I když se může zdát, že jde jen o malý doplněk k outfitu, obuv na ples má velký význam. Jsou to totiž vaše boty, které rozhodnou o tom, zda budete moci pařit až do svítání, aniž byste si stěžovali na bolesti nohou. A co víc, nepadnoucí může zničit celý plesový outfit, takže ztratíte sebevědomí a ochotu se bavit. 

Abyste tomu zabránili, připravili jsme průvodce, který vám pomůže vybrat perfektní plesové boty a cítit se jako skutečná princezna. Připraveni? Začněme!

Jaké by měly být dokonalé plesové boty?

Pokud hledáte odpověď na otázku, jaké by měly být dokonalé plesové boty, pravděpodobně se budete cítit trochu zklamáni. Bohužel neexistuje jedno správné řešení. Každá dívka je přeci jiná, má jiné preference a predispozice. Abychom vám však výběr usnadnili, připravili jsme pár aspektů, které stojí za pozornost.

Za prvé, pohodlí

Ples je jedním z prvních takových velkých večírků lidí, kteří vstupují do života dospělých. Pokud s podobnými akcemi ještě nemáte zkušenosti, určitě berte přednostně vlastní pohodlí. Není nic horšího, než prosedět celý ples u stolu kvůli bolestivým mozolům na nohou. 

Pohodlí je první věc, kterou musíte zvážit při výběru plesových bot. V žádném případě nenoste příliš těsné nebo příliš volné boty a doufejte, že vám kouzlem padnou na nohy a nezkazí vám zábavu. 

Ještě před plesem si udělejte čas a oblékněte si doma vybranou obuv. Budete tak mít jistotu, že se v tento velký den budete cítit maximálně pohodlně. 

Za druhé, výška

Při výběru bot na ples se řiďte jejich výškou. Vysoké podpatky nejsou jediným řešením, jak vypadat šíleně, zvláště při chůzi v nich běhá mráz po zádech. Pokud se cítíte nestabilní, nazujte si boty se silnějším sloupkem. Pokud vám záleží na maximální svobodě při tanci, rozhodněte se pro baleríny s plochou podrážkou.

Stále plánujete nosit vysoké podpatky? Zkuste je sladit s výškou partnera. Určitě si přečtěte také naše tipy, díky kterým se pro vás pohyb na vysokých podpatcích stane velmi snadným. Najdete je v tento článek.

Za třetí, styl

Neméně důležitým aspektem při výběru plesových bot je styl. Vsaďte na modely, které zaujmou, a zároveň nebudou odvádět pozornost od vašeho výtvoru. 

Pokud se rozhodnete pro extravagantní šaty, doplňte je minimalistickými botami, abyste se vyhnuli pestrému efektu. V případě tlumených kreací je výběr prakticky neomezený. Můžete vsadit na klasiku a zvolit béžové či černé lodičky, nebo obout originální boty, které budou hrát první housle.

Pamatujte také, že plesové boty by měly barevně ladit s vaším stylem. Vyberte si barvy, které se vzájemně doplňují nebo vytvářejí výrazný kontrast. Vyhněte se barvám, které se k sobě vůbec nehodí.

Jak vybrat boty k plesovým šatům?

Nyní, když víte, na co se při nákupu plesových bot zaměřit, možná vás napadá, zda existují nějaké tipy, které vám pomohou dokonale sladit boty s vysněnými šaty a cítit se jako skutečná hvězda na červeném koberci. 

Abyste se vyhnuli nepříznivému vzhledu, přizpůsobte výšku podpatku délce šatů. Kreace končící před kolenem bude vypadat skvěle jak ve společnosti vysokých podpatků, tak i balerínek.

Pokud máte na sobě maxi šaty, vyhněte se plochým botám, které by mohly působit nedbale. Vyberte si lodičky na podpatku, který vyhovuje vašim preferencím. Ujistěte se však, že špička boty je špičatá a čouhá zpod šatů.

Rozhodli jste se pro šaty do půli lýtek? Pozor, tento model totiž opticky zkracuje nohy! Vysoké podpatky by naštěstí měly zachránit situaci! Vyberte si ty v béžovém odstínu, které nohy opticky prodlouží a zeštíhlí.

Seznamte se s našimi oblíbenci

Zlaté špendlíky díky svému slavnostnímu charakteru jsou jako stvořené na ples. Po jejím dokončení je nebudete muset schovávat na dno skříně a úspěšně je unosíte na Silvestra nebo na svatbu. Zkombinujte je s jednoduchými, nenápadnými šaty pro elegantní vzhled Koukni se. Skvěle se hodí i na kreace v barvě lahvově zelené a tlumené pastely. 

Béžové tyčinky jsou boty, které si zaslouží místo v šatníku každé módní dívky. Pokud si ceníte praktické obuvi, která vám bude sloužit dlouhá léta, určitě si vyberte tento model. Béžové cvočky opticky prodlouží nohy a doplní plesový styling v jakékoli barvě.

Černé balerínky Budou perfektní pro absolventy středních škol, kteří si cení pohodlí a necítí se jistě v botách na podpatku. Vyberte si kvalitní obuv, která nenaruší slavnostní ráz plesové party a užívejte si pohodlí až do rána.