Boty vybíráme na zahradu. Podívejte se, co stojí za pozornost


Jaro se blíží a vy jste stále ochotnější vyrazit na čerstvý vzduch? Nemůžete se dočkat, až se rozkvetlé květiny po odchodu na zahradu konečně pokochají pohledem? Tento pocit dokonale známe! Aby čas strávený na zahradě byl co nejpříjemnější, vyplatí se pořídit si správnou obuv. Poradíme, na co si dát pozor při nákupu zahradní obuvi.

Jaro, to jsi ty!

Všechny znaky na obloze naznačují, že přichází jaro! Konečně budete moci trávit čas tak, jak se vám nejvíce líbí – odpočinkem na zahradě. Ať už je vaší oblíbenou činností sázení květin nebo čtení knih v přírodě, která vás obklopuje, určitě vám záleží na maximálním pohodlí. 

Aby byl čas strávený na zahradě ještě příjemnější, vyplatí se pořídit si tu správnou obuv. Zajímá vás, jaké aspekty byste měli zvážit při nákupu obuvi na zahradu? Jste na správném místě! V našem návodu najdete osvědčené tipy. Pracovat!

Jaké boty jsou vhodné pro práci na zahradě?

Pro mnoho lidí je zahradničení koníčkem, který poskytuje maximální relaxaci. Je však na místě připomenout, že práce na zahradě je poměrně fyzicky náročná. Dlouhé předklánění, klečení a stání může způsobit, že vás vaše tělo konečně odmítne poslouchat a sen o pohádkové zahradě plné barevných květin splaskne jako mýdlová bublina. 

Pokud nechcete, aby vás provázely nesnesitelné bolesti nohou, dbejte na to, aby vaše obuv na zahradu byla co nejpohodlnější. Čtěte dále a dozvíte se, jak se postarat o své pohodlí.

Správná velikost je zásadní

Pokud chcete, aby chvíle strávené na zahradě byly co nejpříjemnější, určitě si obujte pohodlné boty. Ujistěte se, že velikost perfektně sedí. Při výběru obuvi na zahradu nedělejte kompromisy! Příliš těsné, stejně jako příliš volné boty vám dají rychle zabrat a skončí na dně šatníku. 

Abyste se vyhnuli plýtvání penězi, dbejte na to, aby vám padly perfektně na délku i šířku. Obuv na zahradu vybírejte tam, kde budou mít prsty u nohou dostatek místa a nebudou vám trčet paty. Všechny osvědčené tipy na výběr bot z hlediska velikosti najdete v tento článek.

Ochrana nohou je klíčem k úspěchu

Jakmile budete vědět, jakou velikost zahradní obuvi zvolit, ujistěte se, že vnější povlak, který je pokrývá, je dostatečně odolný. Díky tomu budou mít vaše nohy dostatečnou ochranu nejen před živly, ale i před možným vyklouznutím zahradního nářadí z rukou. 

Kromě ochrany zvenčí věnujte pozornost vlastnostem vnitřku boty. Stélka by měla být vyrobena z měkkého materiálu, který tlumí nohy při práci na zahradě. A když už jsme u té stélky, nezapomeňte, že by měla být z přírodních materiálů. To vám umožní vyhnout se problému nadměrného pocení nohou.

Na jediném záleží

I když by se mohlo zdát, že na podrážkách zahradní obuvi moc nezáleží, dovolte nám, abyste se mýlili. Při práci v mokru nebo dokonce blátě se výrazně zvyšuje pravděpodobnost uklouznutí. 

Pokud vám záleží na vaší bezpečnosti, volte podrážky z protiskluzových materiálů, např. gumy. Díky tomu se zvýší vaše přilnavost k zemi a vyhnete se bolestivým pádům.

Snadno se udržuje

Další vlastností, kterou by zahradní obuv měla splňovat, je snadná údržba. Vybírejte obuv z materiálů, které lze rychle otřít nebo omýt zahradní hadicí, když se na ní objeví nečistoty. Vyhněte se světlým textiliím na svršcích, které se rychle zašpiní, a jejich čištění bude zázrak. 

V ideálním případě budou mít vaše zahradní boty vyjímatelné vložky. Díky tomu je po dlouhém dni „špinavé“ práce na zahradě snadno osvěžíte.

Rychle nasadit a sundat

Vyplatí se také ujistit, že obouvání a zouvání bot na zahradu není časově náročné. Šněrovací boty pravděpodobně nebudou vaším spojencem. Raději zvolte nazouvací boty, které můžete rychle sundat, když oknem zpozorujete, že se brambory vařící se k večeři najednou začaly vařit.

Na co dalšího si dát pozor při nákupu zahradní obuvi?

Po vydatných deštích nebo zalévání květin či trávy výstup na zahradu často končí promočenými ponožkami. Abyste tomu zabránili, vybírejte boty z voděodolných materiálů.

Někteří zahradníci používají speciální chemikálie, aby se zbavili škůdců. V takovém případě dbejte na to, aby byla vašim nohám poskytnuta maximální ochrana proti jejich nárazu. Všechny druhy děr v podrážce nebo svršku mohou být katastrofální. Z tohoto důvodu, jakmile zaznamenáte tento typ poškození, vyměňte zahradní boty za nové.

Vidíte, jak je to snadné?

Ať už jste vášnivý zahradník nebo si jen užíváte přírody kolem sebe, mít pohodlný pár zahradních bot je nesmírně důležité. Věříme, že naše tipy vám pomohou se správným výběrem.