Zimy se nebojíme! Zimní boty vybíráme pro dítě


Hledáte perfektní zimní boty pro dvouleté dítě? Nebo možná přemýšlíte, jaké sněhule budou fungovat pro pětileté dítě? Bez ohledu na to, jak staré je vaše dítě, jistě chcete, aby zimní obuv byla funkční a zároveň ji dítě ochotně nosilo. Máme cestu!

Hu hu ha, zima není tak hrozná!

Vybrat správnou obuv pro děti je opravdová výzva, zvláště když se za oknem objeví první sníh. Chcete, aby jejich malinké nožky zůstaly v teple a suchu, a zároveň nechcete, aby vás z obouvání a zouvání bolela hlava? 

Přišli jste na skvělé místo! V našem průvodci jsme připravili řadu tipů, které vám pomohou vybrat perfektní zimní boty pro vaše dítě. Začněme!

Boty pro speciální úkoly

Brodění se ve sněhu, stavění sněhuláka, sáňkování a koulovačky… V zimě děti rozhodně potřebují speciální boty.

Při procházení nabídky dětských sněhulí se vyplatí pamatovat na několik aspektů, díky kterým budete mít jistotu, že jsou vaše ratolesti na hru na sněhu správně připraveny. Probrali jsme je níže.

Ujistěte se, že jste voděodolní a prodyšní

Voděodolnost je jednou z nejžádanějších vlastností při výběru dětské zimní obuvi. Díky utěsněnému povrchu získává svršek a podešev vynikající ochranu proti vlhkosti a mokru charakteristickým pro zimu. 

Aby byly nohy dítěte v suchu a teple, nazujte boty s pevnými švy a speciální podšívkou, která zabrání vnikání sněhu do boty.

Stejně důležité je, aby sněhule vašeho dítěte byly vyrobeny z přirozeně prodyšného materiálu. Vlhkost způsobená pocením nohou tak zůstane daleko od vašeho dítěte a zabráníte tak nepříjemnému zápachu a nachlazení.

Izolace, která vás udrží v teple

Díky vhodné izolační vrstvě budou nohy vašeho dítěte udržovány v teple bez ohledu na aktivity, kterým se vaše dítě věnuje.

Protiskluzová podrážka

Protiskluzová podrážka ochrání vaše dítě před nechtěným uklouznutím na zledovatělé vozovce. Z tohoto důvodu v žádném případě tento faktor při nákupu dětských sněhulí neignorujte.

Vsaďte na gumovou podrážku s protiskluzovými vlastnostmi, která zajistí adekvátní přilnavost k zemi a zároveň pomůže vašemu dítěti udržet rovnováhu.

Snadno se nasazuje a sundává

Nejsnáze se batolata obouvají a zouvají botičky se zapínáním na suchý zip. Je to pohodlné řešení pro učení se samostatnosti rodiče i dítěte.

Pokud z nějakého důvodu preferujete nazouváky, zvolte ty s elastickými panely na bocích, například z pružné gumy. Boty díky tomu perfektně padnou na nohu vašeho dítěte a poskytují mu skutečný komfort při používání. 

Boty se zipem jsou další možností, která stojí za pozornost. Rychlé nazouvání a svlékání jsou funkce, které byste rozhodně měli zvážit, pokud nechcete, aby vás bolela hlava pokaždé, když opustíte dům. 

Samostatnějším dětem poslouží šněrovací boty. Vždy se však ujistěte, že jsou tkaničky správně zavázané, aby se zabránilo zakopnutí a sněhu, aby se dovnitř boty dostaly, a aby poskytovaly dostatečnou podporu kotníku.

Nezapomínejte na pohodlí!

Funkčnost není jediným aspektem, na který byste při nákupu dětských zimních bot měli dbát. Stejně důležité je správně upravit velikost bot. Zvažte množství místa, které je k dispozici pro prsty vašeho dítěte. 

Pohodlí vašeho batolete při nošení bot v zimě by mělo být vaší prioritou. Zimní boty by měly nabízet podporu kotníku a vnitřní materiál by měl být dostatečně měkký, aby nezpůsoboval bolest na chodidlech.  

Funkčnost jde ruku v ruce s estetikou

Vzhledem k závratnému tempu, jakým vašemu dítěti rostou nožky, možná nebudete chtít investovat do drahých bot. V žádném případě nevolte mezi funkčností a dobrým vzhledem a nevolte levnější modely na úkor bezpečnosti vašeho dítěte.

Ideální zimní boty by měly být vyrobeny z odolných pevných materiálů a měly by obsahovat dodatečné švy pro ještě větší ochranu proti vlhkosti. Svršek sněhulí by měl končit alespoň u kotníku vašeho dítěte, aby se zabránilo vnikání sněhu.  

Naštěstí jde funkčnost ruku v ruce s estetikou. Seznamte se s našimi oblíbenými modely, které to dokazují.

Nejlepší zimní boty pro kluka

Jsou ideální pro kluky nepromokavé trekové boty do sněhu. Moderní technologie zajistí malým nožičkám ochranu před chladem a vlhkostí a zároveň jim umožní volně dýchat.

Zkoušku budou skládat i denně boty s voděodolnou membránou, pevná podrážka a dodatečná izolace uvnitř boty. Díky pohodlnému zapínání na suchý zip a univerzální barvě se snadnou údržbou si tyto boty zamilují děti i rodiče.  

Nejlepší zimní boty pro dívky

Zateplené boty na zip tento musí mít pro každou stylovou dívku. Boty mají speciální podrážku z termokaučuku, která zabraňuje klouzání a zaručuje pohodlí při chůzi.

Co takhle růžové sněhule vyrobeno z hydrofobního materiálu, aby se zabránilo promáčení? Zpevněná pata zajistí bezpečnost při používání a pohodlný suchý zip usnadní obouvání a vyzouvání.