Vypadejte profesionálně a vyzařujte při přijímacím pohovoru sebevědomí


Pracovní pohovor je důležitou událostí v životě každého dospělého člověka. Pokud chcete udělat ten nejlepší dojem, musíte se na to pečlivě připravit. Poznáte poslání a vizi firmy, zamyslíte se nad svými vlastními očekáváními a nad tím, co na sebe. K nezapomenutelnému dojmu na budoucího zaměstnavatele nestačí jen důkladně vyžehlená košile a elegantní kalhoty nebo sukně. Stejně důležité jsou správně vybrané boty.

Jak se připravit na pracovní pohovor?

Po rozeslání životopisu na různá místa konečně zazvonil telefon a přišla vám pozvánka na pohovor? Uchvátili jste svého potenciálního zaměstnavatele svými dovednostmi a zkušenostmi, takže nenechte první dojem zničit to, jak jste vnímáni.

Kromě seznámení se s oblastmi fungování firmy a zamyšlení se nad tím, jakou přidanou hodnotu nabízíte, se vyplatí zaměřit se na svůj vzhled. Ostatně ne nadarmo se říká, že když tě vidí, tak ti napíšou.

K nezapomenutelnému dojmu nestačí jen pečlivě vyžehlená košile a elegantní kalhoty nebo tužková sukně. Neméně důležité jsou boty, díky kterým budete při přijímacím pohovoru vypadat profesionálně a sebevědomě.

V tomto článku najdete všechny nejdůležitější informace o obuvi pro tuto příležitost. Inspirujte se a podívejte se, jakých chyb byste se měli vyvarovat. Začněme!

Jak vás vidí, tak vás vnímají

Pracovní pohovor je důležitou událostí v životě každého dospělého člověka. Profesionální vystupování vám pomůže udělat skvělý první dojem na vašeho budoucího zaměstnavatele. Naštěstí díky našim tipům nebude výběr bot pro styling pro tuto příležitost zvláštní výzvou.

Přemýšlíte, na co si dát pozor při výběru bot na pracovní pohovor? Připravili jsme malý cheat sheet.

Za prvé, model

Rozhodující je obuv odhalující prsty nebo paty trapas při pracovním pohovoru. Vyberte si vestavěné boty, ve kterých se budete cítit pohodlně. 

Za druhé, výška

Dámy ucházející se o zaměstnání by měly výšku bot přizpůsobit příležitosti. Vysoké podpatky rozhodně nebudou působit profesionálně, zvlášť když se v nich cítíte nejistě. Raději zvolte ploché boty nebo lodičky na nízkém podpatku.

Za třetí, styl

Když jdete na pracovní pohovor, chcete vypadat maximálně profesionálně. Všechny druhy tenisek, sportovní obuvi a dokonce ani kozačky nebudou tou nejlepší volbou. Raději si vyberte boty, které budou vypadat elegantně. Když se potýkáte s teplotami pod nulou, můžete s úspěchem nosit stylové kozačky. V ostatní dny se rozhodněte pro boty nebo lodičky.

Nezapomeňte však svůj outfit co nejvíce sladit kodex oblékání'u převládající ve společnosti. Pokuste se před pohovorem získat tyto informace od ostatních lidí.   

Za čtvrté, barva a design

Také se ujistěte, že boty od vás neodvádějí pozornost. Honosné barvy a poutavé vzory mohou být kontraproduktivní. Vsaďte raději na tlumené barvy – černou, tmavě modrou, grafitovou nebo jiné odstíny šedé.

Za páté, fitness

Ani sebelépe zvolená obuv neudělá dobrý dojem, když je špinavá nebo poškozená. Před pracovním pohovorem si boty nezapomeňte vyčistit a vyleštit.

Těmto modelům se vyhněte

Existuje několik stylů obuvi, na které je třeba si dát pozor, když se ucházíte o nové zaměstnání. Častou chybou je nošení vysokých podpatků. Pamatujte, že jdete na pracovní pohovor, ne na večírek. Obuv se snažte co nejvíce sladit s příležitostí a vsaďte na tlumené modely, které vám pomohou k profesionálnímu vzhledu. 

Špatnou volbou budou také žabky, sandály a žabky. I v horkých dnech jste schopni strávit hodinu v obutí, zvláště když se přijímací pohovor koná v kanceláři nebo kavárně. Pokud je venku opravdu horko, nechte v autě náhradní letní boty a po návratu z pracovního pohovoru je ihned vyměňte.

V žádném případě nenoste nové, nenošené boty. Bolest a nepohodlí, které mohou způsobit, vás účinně rozptýlí a zabrání vám udělat dobrý dojem na personalistu ve společnosti.

Jaké boty si vzít na pohovor?

Nyní, když víte, co hledat a čeho se vyvarovat, pravděpodobně vás zajímá, které modely bot fungují nejlépe. Myslíme na vás, našli jsme ta nejzajímavější řešení, která vám pomohou získat profesionální vzhled.

Boty na pracovní pohovor pro ni

Když jdete na pohovor, nemusíte nosit vysoké podpatky, pokud se v nich necítíte pohodlně. Zvolte nižší lodičky, pohodlné dámské boty nebo klasické mokasíny. Tyto modely budou fungovat nejlépe:

Boty na pracovní pohovor pro něj

Barvu bot slaďte s oblekem. Můžete si vybrat doplňkovou nebo mírně kontrastní barvu. Slaďte své kožené boty s koženým páskem v podobném odstínu pro stylový vzhled. Vyhněte se nošení barevných ponožek, které by mohly zničit váš profesionální vzhled. Věnujte pozornost těmto modelům: