Vyklouznutí podpatku z boty? Máme řešení!


Asi každý z nás zažil ten frustrující pocit, kdy podpatek vyklouzne z boty a vy jste krůček od bolestivého pádu. Naštěstí si teď můžete vydechnout! Na jednom místě jsme shromáždili nejúčinnější domácí prostředky, díky kterým se s tímto problémem snadno vypořádáte a na klouzající podpatky jednou provždy zapomenete. Pracovat!

Proč mi vyklouzne podpatek z boty?

Asi každý z nás zažil ten frustrující pocit, kdy podpatek vyklouzne z boty a vy jste krůček od bolestivého pádu. Nejen, že to ohrožuje vaši bezpečnost, ale může to také výrazně ovlivnit vaše sebevědomí. Navíc boty s klouzavým podpatkem mohou způsobit puchýře a narušit celkovou mechaniku pohybu, což může dokonce vést k trvalým změnám vaší chůze.

Ptáte se, proč se to vůbec děje? Možná je to kvůli špatné velikosti. Dodatečný prostor v botě pomáhá chodidlu pohybovat se dopředu, takže pata může volně klouzat. Dalším důvodem může být to, že tvar boty správně neodpovídá anatomii vaší nohy. Pravděpodobně jsou vaše boty příliš široké pro vaše nohy. Ke klouzání nohou v botě dochází také v důsledku nadměrného pocení.

Pokud máte ve své sbírce obuvi boty, ve kterých cítíte tento problém, nemusíte se s nimi loučit. Známe účinné domácí prostředky, díky kterým vám přestanou klouzat nohy z bot a bezpečně dorazíte do cíle. Začněme!

Lak na vlasy

Když pata tvrdošíjně vyklouzne z boty, budete potřebovat ... lak na vlasy. A není to proto, že by krásný updo na hlavě odpoutal pozornost od klouzajícího chodidla :-) Spodní část chodidla nastříkejte lakem a počkejte, až zaschne. Tímto způsobem získáte další, lepivou vrstvu, která zabrání klouzání.

Psst! Tuto metodu dokonce používají známé osobnosti během galavečerů a vystoupení na červeném koberci!

oboustranná páska

Oboustranná páska bude fungovat podobně jako lak na vlasy. Použití této metody zahrnuje Jessica Alba si ho nalepila na stélku v botě, než vklouzla dovnitř.

Přilnavost se však může snižovat, jak se nohy postupně potí. Dávejte také pozor, aby páska nezměnila svou polohu, protože to může způsobit otisky prstů. Pokud chcete mít jistotu, že získané výsledky budou trvalé, můžete investovat do oboustranné látkové pásky (tzv. čalounický pás).

Dětský zásyp

Vyzkoušet můžete i dětský pudr. Tato metoda bude fungovat, když příčinou klouzání podpatků v botě je pot. Mastek během mrknutí oka absorbuje vlhkost a vaše nohy se konečně přestanou nekontrolovatelně pohybovat. Stačí nasypat trochu přípravku na stélku před obouváním a je hotovo. 

Pokud je problémem nadměrné pocení nohou, volte boty z přírodních materiálů. Vyhněte se také nanášení hydratačních mlék těsně před obouváním a používejte speciální antiperspiranty dostupné v drogeriích nebo lékárnách.

Podpatky nebo vata

V případě uzavřených bot, které jsou trochu volné, můžete použít podpatkové pulty a s malými náklady zabránit klouzání podpatku. Přilepte je na zadní stranu boty (na vnitřní stranu svršku). Et voila! Můžete vyrazit na cestu! Podobně poslouží vata, kterou vyplníte prázdné místo v prstech.

Protiskluzové vložky nebo ponožky

V obchodech s obuví jsou i protiskluzové, gelové nebo silikonové vložky, které vám poskytnou maximální pohodlí při chůzi. Tato metoda projde testem, když máte co do činění např. se sandály na špendlíku nebo jinou obuví, ve které nemůžete použít vatu nebo podpatek. Transparentní vložky jsou prakticky nepostřehnutelné a hlavně fungují velmi efektivně. 

Když nemáte možnost jít do obchodu, můžete protiskluzové vložky vyměnit za ... hygienické vložky. Pozornost! Tato metoda nebude fungovat s otevřenou obuví, ale účinně zabrání pohybu nohy při chůzi. K vestavěné obuvi můžete nosit i protiskluzové ponožky.

Zkuste jinou techniku ​​šněrování

Pokud vám boty při chůzi klouzají, možná je šněrujete příliš volně. Vyzkoušejte účinné techniky šněrování, které zabrání sklouznutí nohy uvnitř boty a zajistí její maximální přizpůsobení. Tkaničky utáhněte stejně jako vždy, poté udělejte dvě oka, kterými je střídavě provlékněte a zavažte jako obvykle. Takto zapletené tkaničky zablokují možnost pohybu nohy.

Vyberte si boty v jiné velikosti

Pokud žádná z prezentovaných metod nepřinesla očekávané výsledky, možná jsou boty, které máte, prostě příliš velké. V této situaci bude rozumným řešením koupit boty o půl čísla menší.

Problém je vyřešen!

Věříme, že vám naše tipy pomohly vypořádat se s problémem vyklouzávání podpatků z boty. Vyzkoušejte je nyní a zbavte se frustrujícího pocitu, že se vaše nohy jednou provždy posouvají vpřed!