Vybíráme zimní běžecké boty


Rádi běháte? Nedovolte, aby vás v této fyzické aktivitě zastavila nadcházející zima. Pořiďte si termoprádlo a vhodný pár bot, které vám poskytnou potřebnou ochranu před mrazem a nepřízní počasí. Zde je několik tipů, na co si dát pozor při nákupu zimní běžecké obuvi.

Na počasí nezáleží!

Zimní počasí vám v běhání bránit nemusí. Bez ohledu na to, zda se chcete udržovat v kondici nebo se jen věnovat svému koníčku, se správným postojem a správným vybavením můžete úspěšně trénovat i v chladných a zasněžených dnech.

Nezapomeňte se zahřát a naplánovat si trasu předem. Pokud se chcete vyhnout nachlazení, určitě si pořiďte zimní výbavu - termoprádlo, funkční bundu z větru a voděodolných materiálů, teplé rukavice, čelenku nebo čepici a samozřejmě správnou obuv.

Ptáte se, na co si dát při jejich nákupu pozor? Seznamte se s našimi tipy, díky kterým si snadno vyberete správně a budete moci bez problémů vyrazit na cestu. Začněme!

Řekni ne!" mokré ponožky

V žádném případě neběhejte po zasněžených cestách v klasické sportovní obuvi. I když se vybavíte speciálními běžeckými madly zabraňujícími klouzání, svršek bez hydrofobního systému může začít rychle vlhnout. Tímto způsobem můžete být vystaveni promáčení ponožek, omrzlinám nebo nachlazení.

V některých případech, kdy zima není nijak zvlášť krutá a trasa je zcela bez sněhu, si můžete dovolit dokoupit další vnitřní vložku na ochranu nohou před mrazem a nainstalovat ji do vašich oblíbených tréninkových bot.

Pro maximální tepelný komfort volte vysoké ponožky, nejlépe z merino vlny. Pamatujte, že každá medaile má dvě strany. Pozor na přehřátí, i to může mít nepříjemné následky.

Vsaďte na hydrofobní roztoky

Všudypřítomný sníh může začít pronikat svrškem dovnitř boty a způsobit vlhnutí nohou a v důsledku toho onemocnění. Abyste tomu zabránili, vybírejte obuv se speciální membránou, která udrží vodu venku. 

Dbejte také na vhodné provedení systému jazyka a tkaniček, které zabrání pronikání tajícího sněhu a vody dovnitř boty.

Buďte vidět na silnici

V zimě se rychle stmívá. Pokud po práci rádi běháte, pravděpodobně budete muset čelit špatným světelným podmínkám. Toho si je vědoma řada výrobců běžeckých bot, kteří kladou důraz na bezpečnost běžců a dávají na boty odrazky.

Pokud vaše běžecké boty nemají zabudované odrazky, můžete je úspěšně nainstalovat sami. Stačí si pořídit speciální reflexní samolepky, které zvýší viditelnost na silnici.

Postarejte se o trakci

Trakce, tedy přilnavost k zemi, je aspekt zvláště důležitý v zimě. Při volbě tréninku na zasněženém povrchu se nemusíte bát uklouznutí, pokud jsou vámi zvolené boty vybaveny protiskluzovou gumovou podrážkou s vložkami.

Udělejte si stabilní kotníky

Běh v hlubokém sněhu může přispět k potenciálnímu vyvrtnutí kotníku. Kolísavý, nerovný povrch vyžaduje větší stabilitu pro vaše kotníky. Vybírejte boty s tužším svrškem, které zaručí dokonalou oporu. Také se ujistěte, že jste si dobře zavázali tkaničky.

Zimní běžecké boty pro něj i pro ni – seznamte se s našimi oblíbenci

Pokud hledáte boty s pevným a odolným svrškem vyrobeným technologií, která poskytuje podporu, dynamiku a pohodlí, vyberte si Běžecké boty Nike React Infinity Run Flyknit ze zimní kolekce 2021. Díky většímu množství gumy ve vnější podrážce se nemusíte bát přilnavosti k zemi a zvýšená pěna uvnitř boty vám poskytne nesrovnatelný komfort a účinnou izolaci od země.

Další doporučenou možností jsou boty Nike Pegasus Trail 3 GORE-TEX. Speciální vrstva materiálu ochrání vaše nohy před vlhkostí a nepromokavý svršek vám umožní běhat i v těch nejtěžších podmínkách. Pozoruhodný je odpisový systém a odolný běhoun, který vám zaručí přirozenou oporu.

Co takhle boty Štít Nike React Miler 2 ze zimní kolekce 2022? Speciální povlak bez PFC ochrání vaše nohy před deštěm a udrží vás v suchu i v deštivých dnech. Výrobce i u tohoto modelu použil odolný běhoun (inspirovaný pneumatikami), díky kterému bude běh na kluzkém povrchu stejně efektivní a příjemný jako za jasných dnů. Sluší se dodat, že na bocích je všit jazyk boty, který poskytuje ochranu proti dešti a větru.

Nevzdávejte se svého oblíbeného sportu v nepříznivých podmínkách

Jak je vidět, mráz, sníh a zima vám nemusí bránit v provozování vašeho oblíbeného sportu. Stačí se jen řádně připravit na panující povětrnostní podmínky a můžete úspěšně pokračovat!