Vybíráme ty nejpohodlnější pantofle


Po náročném dni na plné obrátky mnoho lidí sní o co nejrychlejším návratu domů. Není divu! Není nic příjemnějšího, než vyměnit boty, které máte na sobě mnoho hodin, za pohodlné pantofle, ve kterých si vaše nohy konečně odpočinou. Radíme, proč se vyplatí investovat do pohodlných pantoflí a na co si dát při jejich nákupu pozor.

No všude, ale doma je nejlepší

Bez ohledu na to, zda máte za sebou dlouhý den v práci nebo mnoho hodin aktivně strávených venku, jistě sníte o chvilce pro sebe.

Po vstupu do domu si můžete konečně odpočinout a přezout boty, které s vámi byly naposledy, za pohodlné pantofle. Tento velmi vzácný okamžik. Vaše nohy si konečně mohou odpočinout a zregenerovat se, aby byly v nejlepší kondici, až si znovu nazujete boty a vyrazíte na cestu.

Proč se vyplatí investovat do pohodlných pantoflí?

Pohodlné pantofle vám poskytnou nesrovnatelný komfort při procházkách po domě nebo hotelovém pokoji. Pokud jsou vaše chodidla citlivá, chůze po studené podlaze rozhodně není tou nejpříjemnější činností.

Pantofle však nejen udrží vaše nohy v příjemném teple. Vytvářejí také pocit útulnosti a domácí, příjemné atmosféry. Ve chvíli, kdy vstoupíte do dveří a vyměníte boty za pantofle, se konečně cítíte jako doma. 

Dále podiatři doporučují vyhýbat se chůzi naboso po domě. Pantofle nepřinášejí řadu výhod jen pro nohy, ale také pro záda, kyčle a kolena. To vše díky dobré absorpci nárazů způsobených tvrdými povrchy, jako jsou dřevěné panely nebo kuchyňské či koupelnové keramické obklady.

Na co si dát při nákupu pantoflí pozor?

Nyní, když víte, proč se vyplatí investovat do pohodlných pantoflí, vás jistě zajímá, na jaké aspekty byste si při jejich nákupu měli dát pozor.

Nejprve se řiďte velikostí. V žádném případě si nekupujte příliš těsné pantofle. Vaše nohy tak nebudou mít dostatek prostoru, což může způsobit bolest a nepohodlí. Vyvarujte se také nákupu příliš velkých pantoflí. Mohou sklouznout z nohou a vytvořit nebezpečí při lezení po schodech. 

Za druhé, věnujte pozornost materiálu, ze kterého jsou pantofle vyrobeny. V létě volte vzdušné modely s otevřenými prsty a v chladných zimních dnech vsaďte na nadýchané s vyšším stupněm konstrukce. Nejdůležitější je, aby vaše nohy byly měkké a pohodlné.

Za třetí, zvažte povrch, po kterém budete chodit. Pokud má většina pokojů ve vašem domě koberce, boty s protiskluzovou podrážkou nebudou nutné. Když však řešíte kluzké dlaždice a panely, ujistěte se, že podrážka vašich bot je vyrobena z protiskluzových materiálů. Předejdete tak pádům.

Nazouvací nebo uzavřené pantofle?

Při výběru pantoflí mnoho lidí přemýšlí, zda zvolit nazouvací nebo stavěcí model. Vše záleží na vašich preferencích.

Pantofle s otevřenou špičkou se doporučují lidem s podiatrickými problémy. Zarůstání nehtů a onycholýza, tedy oddělení nehtové ploténky od lůžka, jsou jen některé z poruch, které vyžadují nošení žabek po domě.

Nazouvací pantofle se také rychle nazouvají a zouvají. V případě nazouvacích pantoflí to trvá o něco déle, ale můžete si být jisti, že vám noha z boty nevyklouzne. Z tohoto důvodu se doporučují stavěné modely pro starší osoby a děti, které mohou mít problémy s udržením rovnováhy.

Mohou se ukázat jako zlatá střední cesta pantofle s gumičkou zabudovanou v oblasti paty. V takových žabkách doma mají prsty patřičný prostor a noha zůstává pevně na botě.

Nadýchané pantofle na zimu

V mrazivých dnech se téměř každý rád obklopuje nadýchanými věcmi. Proč se tedy nerozhodnout pro pantofle z hřejivé kožešiny, které se v zimním období dokonale postarají o pocit tepla?

Pokud preferujete uzavřené pantofle, jděte do klasické pantofle s dodatečnou izolací. Pokud si rádi hrajete s módou, vyberte si nějakou originální model s leopardím vzorem. Pro muže doporučujeme postavené pantofle vyrobené z přírodní jelenice s protiskluzovou gumovou podrážkou.

Co takhle kožešinové žabky? Tyto pantofle jsou ideální pro lidi, kteří neradi nosí ponožky po domě. Pokud obecně volíte netradiční řešení, vybírejte roztomilé pantofle s obrázkem velryby nebo Medvídek koala. Kdo řekl, že roztomilá zvířátka jsou vyhrazena pouze pro batolata?

Vzdušné pantofle na léto

V létě vsaďte na vzdušné modely, ve kterých se vám nebudou potit nohy. Ukážou se jako skvělá volba klasické tmavě modré pantofle.

Pokud náhodou zaskočíte do svého sousedského obchodu v pantoflích, jděte do toho model s elegantním zdobením. Nespornou výhodou těchto klapek je použití přírodních, prodyšných materiálů. Za pozornost stojí také anatomické profilování boty, které nese řadu prozdravotních vlastností, jako je zlepšení krevního oběhu a minimalizace rizika křečových žil.

Jak často by se měly pantofle vyměňovat?

Pantofle jsou z nějakého důvodu jedním z nejoblíbenějších vánočních dárků. Koneckonců, kdo nemá radost, když vidí nový pár chlupatých pantoflí s roztomilým motivem?

Bohužel žabky po domě mají velkou tendenci se opotřebovávat. Proto by měly být pravidelně vyměňovány, nejlépe jednou ročně. Nahromaděné nečistoty a odumřelá kůže v nich mohou přispívat ke vzniku infekcí nohou.