Vybíráme boty na zpocené nohy


Častým problémem, který ztěžuje život mnoha lidem bez ohledu na pohlaví, je nadměrné pocení nohou. Naštěstí existuje spousta osvědčených způsobů, jak se s tím efektivně vypořádat. Jedním z nich je nošení správné obuvi. Podívejte se, na co si dát pozor při hledání bot, které vám pomohou zbavit se nepříjemného zápachu.

Účinné prostředky na pocení nohou

Nadměrně se vám potí nohy a z nečekaného pozvání na kávu k přátelům vám naskakuje husí kůže při pomyšlení, že si budete muset zout boty? Odpočinout si! Existuje spousta osvědčených způsobů, jak se účinně vypořádat s problémem nadměrného pocení nohou. Domácí prostředky, které vám přinesou nejlepší výsledky, viz tohoto průvodce.

Často však ani ty nemusí stačit, pokud nosíte špatnou obuv. Některé materiály prostě zvyšují nepříjemný zápach, proto je lepší se jim vyhnout.

Jakým botám se vyhnout, abyste předešli nepříjemnému zápachu?

Chodidla ve srovnání se zbytkem těla obsahují nejvíce potních žláz na centimetr. Přesněji řečeno, na každém z nich je jich asi 125 000! Není divu, že se tato část těla pořádně potí, zvlášť když vás každý den řadu hodin provází nepadnoucí obuv.

Gumové galoše, plastové baleríny nebo tenisky vyrobené z plastu jsou dokonalým prostředím pro generování nepříjemných pachů. Pokud z nějakého důvodu musíte nosit tento typ obuvi, určitě si kupte absorbující nebo deodorační vložky, které účinně odvádějí vlhkost a zabraňují nadměrnému pocení.

Kromě vhodného výběru materiálu, ze kterého je obuv vyrobena, dbejte na to, aby správně seděla velikost a poskytovala vašim nohám dostatek prostoru k dýchání. Příliš těsné boty tlačí na vaše prsty, takže se vaše nohy více potí. Jinými slovy, pokud jsou vaše prsty rozdrceny uvnitř obuvi, proudění vzduchu do této zóny se znatelně sníží a zároveň se zvýší teplota. Nechcete si v botách vytvořit parní saunu, že?

Jaké boty jsou nejlepší na zpocené nohy?

Nyní, když víte, kterým botám je lepší se vyhnout, abyste zabránili množení bakterií, je na čase zjistit, jaké boty jsou na zpocené nohy nejlepší.

Při hledání nového páru bot dbejte na to, abyste používali prodyšné materiály, které neblokují cirkulaci vzduchu. Jednou z nejviditelnějších voleb je přírodní kůže, která rozhodně vykazuje výše uvedené vlastnosti. Skvěle poslouží i další přírodní materiály, jako je semiš, nubuk nebo plátno, které vám zajistí pocit svěžesti bez ohledu na vaše plány. 

Jsme si však vědomi toho, že kožené nebo semišové boty rozhodně neprojdou zkouškou v posilovně a právě zde se s problémem nadměrného pocení nohou potýkáte asi nejvíce. Abyste tomu zabránili, volte speciálně navržené membrány a síťoviny, které byly vytvořeny podle technologie regulující teplotu nohou. 

Díky tomu - ať už jste v práci nebo na tréninku - zůstanete v pohodlí a svěží po celý den a budete moci vyřizovat své pochůzky, aniž by vás rušil nepříjemný zápach.   

Na co si dát ještě pozor?

Aby vám nohy nezapáchaly, když si zujete boty, níže je třeba mít na paměti tři věci. 

Za prvé, ponožky

Nošení správných bot se špatnými ponožkami může být kontraproduktivní a nohy se při něm pořádně potí. Vyhněte se ponožkám ze syntetických tkanin, které mohou ztěžovat nebo dokonce znemožnit zbavit se vlhkosti. Kromě přírodních materiálů, jako je bavlna nebo bambus, si můžete pořídit speciální ponožky pro sportovce, které díky dodatečným malým dírkám zajistí správné odvětrávání a účinně odvádějí vlhkost, minimalizují nepříjemné pachy.

Účinným řešením doporučeným lidem bojujícím s nadměrným pocením nohou je nosit s sebou náhradní ponožky. Můžete je mít v batohu, kabelce nebo v zásuvce v práci, abyste mohli nohy okamžitě osvěžit, když budete mít pocit, že jsou prostě mokré. 

Za druhé, noste výměnu obuvi

Bez ohledu na roční období by vaše kolekce měla obsahovat alespoň dva páry bot pro každou sezónu. Vyhněte se nošení stejných bot každý den. Před opětovným obouváním si udělejte pauzu alespoň jeden den, aby boty úplně vyschly. Budete tak mít jistotu, že nevytvoříte ideální prostředí pro množení bakterií a vznik nepříjemného zápachu.

Za třetí podle toho vybírejte vložky

Posledním, ale neméně důležitým aspektem, který upřednostňuje svěžest nohou, jsou vložky do bot. Vyberte si ty z přírodní kůže nebo se rozhodněte pro technologie věnované nadměrnému pocení. Více si o tom můžete přečíst v našem vodítko vložky.

Zápach není všechno!

Pamatujte, že nepříjemný zápach není vše, co můžete očekávat od nošení špatných bot. Volba syntetických neprodyšných látek v kombinaci s přiléhavou velikostí není jen viníkem nepříjemného zápachu, ale i dalších problémů, jako je plíseň nehtů nebo tzv. plíseň nehtů. atletova noha. Naštěstí se podle našich tipů budete moci těmto nepříjemnostem vyhnout.