Vybíráme boty na skateboard


Je skateboard vaše vášeň? Pokud to děláte krátce, možná ještě nemáte ty správné boty. Ověřte si, na které aspekty se vyplatí při nákupu deskových bot věnovat pozornost, aby vám sloužily co nejdéle a dělat v nich triky pro vás byla hračka!

Najděte odpovědi na často kladené otázky

Pokud se chystáte začít se skateboardingem, kromě správně vyprofilované paluby, trucků, koleček, ložisek a úchytů si určitě pořiďte i boty na prkno. Pokud pochybujete, proč se za ně vyplatí utrácet, nebo přemýšlíte, jaký materiál zvolit a co ještě zvážit, jste na správném místě. 

Myslíme na vás, připravili jsme odpovědi na nejčastější dotazy ohledně skateboardových bot. Než si koupíte svůj první (nebo další pár), seznamte se s nimi a nebudete litovat!

Proč byste si měli koupit skateboardové boty?

Ptáte se, proč se vyplatí kupovat boty na skateboard? Je to snadné! Taková obuv výrazně zvýší vaši přilnavost k pracovní desce a zároveň sníží pocit otřesů.

Navíc vám poskytne dostatečnou oporu při tricích a zároveň vám - díky speciálně navržené konstrukci - bude sloužit déle a neopotřebí se tak rychle jako klasické tenisky či tenisky.

Při investici do skateboardových bot si nezapomeňte do těchto bot pořídit speciálně profilované vložky. Vaše klouby díky tomu dostanou dodatečnou ochranu a kotníky, kolena a chodidla získají nesrovnatelné odpružení.

Který materiál bude fungovat nejlépe? Seznamte se s výhodami a nevýhodami

Při výběru deskových bot stojí za to věnovat zvláštní pozornost materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Určitě nechcete, aby se vám boty rozpadly, jakmile jich pár vyrobíte triky.

Pokud hledáte něco pevného, ​​odolného a extrémně odolného, ​​možná to upoutá vaši pozornost přírodní kůže. Pamatujte však, že i přes mnoho výhod je tento materiál velmi tuhý, což může znesnadnit provádění triků.

Semiš je dalším materiálem používaným při výrobě skateboardových bot. Je tenký, vzdušný, odolný proti oděru a rozhodně velmi stylový. Semiš však dokáže zadržovat vlhkost uvnitř boty, díky čemuž se vám nohy pořádně potí. 

Lze vyrobit i skateboardové boty plátna. Tato látka je lehká a vzdušná. Pokud se však rozhodnete pro klasické tenisky, počítejte s tím, že nebudou příliš odolné a rychle se na nich objeví díry a oděrky.

Na co si dát pozor při nákupu deskových bot?

Kromě materiálu existuje několik aspektů, které je třeba vzít v úvahu při hledání dokonalých skateboardových bot. Probrali jsme nejdůležitější z nich. 

Přilnavost

Pokud se nepostaráte o správnou přilnavost k zemi, jistě vás čeká mnoho nekontrolovatelných pádů, kterým se dalo snadno předejít. Pro perfektní přilnavost na prkně a zároveň větší kontrolu nad prknem nazujte boty s gumovou podrážkou. 

Ochrana paty a špičky

Oblasti paty a špičky jsou u skateboardových bot nejvíce náchylné k oděru. Pokud chcete tento problém odstranit a zároveň se cítit pohodlněji při tricích, rozhodněte se pro boty s extra ochranou v těchto místech. 

Pohodlí

Neméně důležitým aspektem je maximální pohodlí. Žádný bruslař si jistě nedokáže představit provedení více či méně složitých triky v nepohodlných botách. Vyhněte se těsným i volným botám. Vsaďte na maximální fit, abyste si z bruslení užili maximum zábavy. 

Styl

Výběr bot pro skateboarding, věnujte pozornost také stylu. Nezaměřujte však na nejdražší modely, protože skateboarding podporuje poškození. V důsledku toho může být potřeba vyměnit boty za nové mnohem častější než u bot, které nosíte každý den.

Jaké boty si vybrat pro skateboarding?

Výběr skateboardových bot je opravdu široký. Přemýšlíte mezi slip-ony hodit na sebekozačky, kotníkové boty nebo kratší tenisky? Vysvětlujeme nejdůležitější rozdíly! 

typ obuvi hodit na sebe jsou tak lehké a tenké, že pracovní desku snadno ucítíte pod nohama, což usnadňuje její ovládání. Navíc se extrémně rychle nazouvají, takže jsou ideální pro skatery, kteří si s sebou do parku berou pár bot navíc. 

Kotníkové boty je další oblíbenou možností mezi bruslaři. Tento typ obuvi vám sice poskytne maximální mobilitu, ale v případě pádu může způsobit vážnější zranění. Vaše kotníky totiž nebudou nijak chráněny!

Kotníkové boty na rozdíl od kratších tenisek ochrání vaše kotníky, když ztratíte rovnováhu. Vzhledem ke specifické konstrukci se ale mohou zdát tužší, což v nich citelně ztěžuje manévrování. 

Jak vidíte, neexistuje jediné správné řešení a zlatá střední cesta. Z tohoto důvodu se vyplatí vyzkoušet různé modely a ověřit si, který z nich bude pro vás nejpohodlnější. Kromě osobních preferencí zvažte rozpočet, který jste ochotni utratit za skate boty.