Výběr svatebních bot je jednodušší, než si myslíte


Přípravy na svatbu mohou být vyčerpávající. Výběr těch nejkrásnějších svatebních šatů a dokonale padnoucího obleku není jediným úkolem, kterému je třeba věnovat zvláštní pozornost. Neméně důležitý je výběr svatební obuvi. Zde budete protančit celou noc po jednom z nejdůležitějších dnů vašeho života. Zjistěte, jakých chyb se vyvarovat a na co si dát pozor.

Proč jsou svatební boty tak důležité?

Svatební boty jsou – hned po šatech a obleku – tím nejdůležitějším prvkem šatníku novomanželů. Právě v nich nevěsta osloví svého vyvoleného ze svého srdce, aby řekla jedno z nejdůležitějších „ano“ ve svém životě. Právě ve svatebních botách ženich poprvé požádá svou milovanou o tanec. Právě tyto boty jim umožní tančit spolu celou noc a bavit se až do svítání.

Uvědomujeme si, že koupit svatební šaty nebo oblek a boty v jednom obchodě je prakticky téměř zázrak. Z tohoto důvodu stojí za to věnovat pozornost tomu, aby vámi zvolené svatební boty byly harmonickým doplňkem vašeho outfitu prakticky v každém ohledu. Styl, barva a dekorace jsou vše, na čem záleží.

Při výběru svatební obuvi je třeba věnovat pozornost několika důležitým aspektům. Za prvé, musí být opravdu pohodlné a nikdy si neodřete nohy. Za druhé by měly ladit se zbytkem outfitu nebo být jedinečným doplňkem, který bude odrážet váš charakteristický styl. Zjistěte, co ještě zvážit při výběru svatební obuvi.

Definujte svůj styl

Začněte přípravy na vytvoření svatebního stylingu definováním tématu. Dáváte přednost rustikálním řešením v boho stylu, nebo je vašemu srdci bližší exkluzivní glamour? Na základě vašich preferencí se snažte, aby to celé bylo opravdu promyšlené a harmonické.  

Dlouhé krajkové šaty v rustikálním stylu budou ideální pro klasiku, hnědé vysoké podpatky vyrobené z kůže. Pro muže však doporučujeme tmavě hnědé kožené boty s trendy retro dekoracemi.

Na svatbu ve stylu glamour se zase budou dokonale hodit lodičky na vysokém podpatku v barvě šampaň, růžové zlato. Jejich dokonalý doplněk bude tlumený, pánské černé boty vyrobeno z prodyšné přírodní kůže.

Nebojte se jít za hranice

Mnoho lidí si svatbu spojuje s bílou, odstíny slonové kosti, pudrově růžovou nebo bledě modrou. Kdo však řekl, že svatební boty musí být nutně v tlumených barvách?

Přestože mladý pár, který si váží tradice, jistě zvolí klasické odstíny, pokud si rádi s módou hrajete každý den, nebojte se v tento výjimečný den zariskovat. S odstínem bot zacházejte jako s doplňkem, který zpestří váš styling. Barevně může korespondovat s tématem dle vašeho výběru, být odpovědí na odkaz na tradici („něco modrého“) nebo přitahovat pohledy všech hostů a jiskřit metalickými odstíny.

O něco méně oblíbeným řešením je méně zřejmá volba. Co takhle sladit tenisky ve stejné barvě pro nevěstu a ženicha? Tímto způsobem na vás budou jistě všichni hosté dlouho vzpomínat.

Udělejte z pohodlí prioritu

Ať už preferujete jakýkoli styl, nezapomeňte, že pohodlí je klíčové. Svatební boty mají nesmírně důležitou roli a budou vás provázet asi 15 nejdůležitějších hodin vašeho života.

Při nákupu svatební obuvi v internetovém obchodě to udělejte předem. Tímto způsobem je budete moci vyměnit za jiné. Nezapomeňte je také důkladně otestovat. Procházejte se v nich po čistém koberci několik hodin a trávte spoustu času stáním. Díky tomu si můžete být jisti, že vámi vybraný pár bot nezkazí jeden z nejdůležitějších dnů ve vašem životě.

Pozor na výšku podpatku

Výška podpatku je stejně důležitá jako vzhled boty. Pokud denně nenosíte přehnaně vysoké podpatky, uvědomte si, že toto řešení se v tento zvláštní den pravděpodobně neprokáže jako váš spojenec. Určitě se chcete vyhnout kulhání nebo podivné, nepřirozené chůzi.

Věnujte zvláštní pozornost tomu, kde se obřad bude konat. Vyhnete se tak neštěstí, jako jsou vysoké podpatky, ve kterých se vám bude na pláži či trávě jen těžko pohybovat. Pokud pořádáte večírek v uzavřené hodovní síni, je váš výběr prakticky neomezený. Pokud však plánujete venkovní párty, dejte na první místo své pohodlí.

Spropitné: Nižší muži si mohou výběrem opticky přidat výšku boty se skrytým podpatkem. Společenská obuv s neviditelným, vestavěným podpatkem o výšce cca 4 cm a dodatečným vnějším podpatkem vás může vyšplhat na téměř 7 cm.

Nečekejte na poslední chvíli

Vaše svatební boty jsou nesmírně důležitým doplňkem, který dodá lesk celému stylingu. Pokud se chcete v tento výjimečný den cítit krásně a pohodlně, nečekejte s jejich nákupem na poslední chvíli.

Mimořádně praktickým řešením bude, když si boty dle vlastního výběru vezmete na vyzkoušení k šatům nebo obleku. Ujistíte se tak, že vše do sebe dokonale zapadne a vytvoří harmonický konečný výsledek.