Vodítko vložky


Na trhu je mnoho různých typů vložek do bot. Pokud máte problém s nadměrným pocením nohou, boulemi, plochými nohami nebo bolestmi nohou, určitě si pořiďte model šitý na míru vašim individuálním potřebám. Ptáte se, který bude fungovat nejlépe? V našem průvodci najdete odpovědi na ty nejobtížnější otázky.

Jak vybrat vložky do bot?

Abyste dosáhli nejlepších výsledků při používání vložek do bot, ujistěte se, že správně padnou. Nejprve věnujte zvláštní pozornost velikosti stélky. Mnoho modelů se hodí pro boty v různých velikostních řadách, které vyžadují dodatečné oříznutí, aby se zabránilo nepohodlí. Při zkracování stélky nezapomeňte ustřihnout zadní stranu.

Dbejte také na to, aby materiál, ze kterého je vložka vyrobena, odpovídal vašim potřebám. Na trhu jsou kožené, gelové, pěnové a korkové vložky. Kůže vám poskytne maximální odpružení a svěžest a gel účinně tlumí nárazy. Pěna sníží tlak způsobený chůzí a korek vám poskytne další podporu. Ať už si vyberete koženou nebo gelovou vložku do bot, nezapomeňte vyjmout vložku z výroby.

Kožené vložky do bot

Jednou z nejoblíbenějších vložek do bot jsou kožené modely. Bez ohledu na to, zda plánujete nosit elegantní boty do práce nebo sportovní tenisky na procházku se psem, takové vložky účinně tlumí nárazy a podpoří každý váš krok.

Hlavní výhodou tohoto materiálu je maximální flexibilita, díky které se nemusíte starat o správné padnutí. Kožené stélky kromě pohodlí zajišťují správnou cirkulaci vzduchu, čímž zabraňují vzniku nepříjemných pachů.

Vložky do bot proti nadměrnému pocení nohou

Pocení nohou je zcela přirozený proces, který však při eskalaci může trochu znepříjemnit. Neléčené nadměrné pocení může vést až k mykóze nohou a dalším kožním onemocněním. Abyste tomu zabránili, můžete použít speciální vložky, které udrží vaše boty svěží tím, že bojují s nepříjemnými pachy a zabraňují hromadění vlhkosti.

Pro lidi s tímto problémem budou perfektní antibakteriální vložky ze speciální pěny napuštěné speciálním baktericidem. Neméně účinným řešením budou gelové vložky s větracími otvory, které zlepší odvod přebytečného tepla z vnitřku vašich bot.

Gelové vložky do bot

Gelové vložky jsou proslulé vynikajícím tlumením nárazů. To vše díky gelu, který účinně tlumí nárazy způsobené sportem nebo každodenním pobíháním. Díky tomu gelové vložky do bot poslouží všem aktivním lidem, kteří chtějí snížit únavu nohou a zároveň zvýšit energii.

Vložky do bot pro sportovce

Existují také vložky pro aktivní sportovce, kteří vyžadují dostatečnou oporu chodidla. Cyklistům poslouží tuhé vložky – ideální do přiléhavé obuvi, které během mrknutí oka sníží bolest metatarzů a zároveň zabrání tvorbě kuřích ok a puchýřů. Na druhou stranu milovníky zimních sportů jistě potěší vložky, které pomáhají udržet teplo a zajišťují správný krevní oběh. Termoplastové vložky budou zase okem pro běžce, kterým záleží na správném tlumení nárazů a odlehčení kloubů a svalů.

Bez ohledu na to, jaký sport provozujete, nezapomeňte po tréninku nechat vložky v dobře větrané místnosti, dokud úplně nevyschnou. Díky tomu nejen prodloužíte jejich životnost nebo zabráníte ztrátě cenných vlastností, ale také zabráníte rozvoji bakterií.

Pěnové vložky do bot

Dalším materiálem, který je mezi uživateli vložek velmi oblíbený, je pěna Paměť. Je nejen extrémně měkká, ale především perfektně sedí a mapuje tvar vašeho chodidla. Díky tomu zabraňuje přetěžování nohou a podporuje jejich práci po celý den.

Ortopedické vložky do bot

Při hledání úlevy od bolesti nohou se vyplatí věnovat pozornost široké nabídce ortopedických vložek do bot. Pokud trpíte bolestmi klenby, vyberte si pěnovou, tuhou nebo polotuhou stélku, která vám poskytne pohodlí, flexibilitu a přiměřenou podporu a dále zmírní bolest a nepohodlí.

Pěna je také materiál, se kterým se bude dobře pracovat lidem, kteří tráví hodně času na nohou. Díky takovým vložkám svým nohám ulevíte a navíc jim poskytnete potřebnou oporu během dne.

Pro lidi trpící vbočenými palci budou perfektní tuhé vložky, které omezí ohýbání prstů a zabrání tak pocitu nepohodlí a bolesti. 

Při hledání dokonalých vložek pro ortopedické problémy se určitě vydejte ke specialistovi, který vám pomůže se správným výběrem.

Jaké vložky do bot vybrat?

Existuje mnoho důvodů, proč investovat do vložek. Za nízkou cenu se můžete zbavit nepříjemného zápachu a dokonce i nepříjemných ortopedických onemocnění. V našem průvodci vložkami jsme shromáždili nejoblíbenější typy, které jsou přizpůsobeny různým potřebám a očekáváním. Vyberte si model, který vyhovuje vašim preferencím a užívejte si pohodlí po celý den!