Ve zdravém těle, zdravý duch! Obuv vybíráme na fyzickou aktivitu


Ne nadarmo se říká, že ve zdravém těle sídlí zdravý duch. Fyzická aktivita totiž zvyšuje hladinu endorfinů, díky čemuž se usmíváte na tváři a hlava je lehčí. Pokud vás nebaví klasické cvičení v posilovně nebo běhání venku, zvolte jiné sporty. Navrhneme, které modely bot se budou nejlépe hodit na rugby, squash, bowling, jízdu na koni a box.

Žijte zdravě bez omezení

Snažíte se žít zdravě, vědomě si vybíráte produkty, které skončí na vašem talíři, místo krátkých jízd autem se rozhodnete pro procházky a dbáte na to, abyste během dne pili dostatek vody? Aby se vám vaše tělo rychle odvděčilo výbornou kondicí, přidejte k tomu fyzickou aktivitu.

Nebaví vás klasické cvičení v posilovně a při představě běhání venku se chcete schovat pod peřinu? Nic není ztraceno! Je spousta dalších sportů, které se projeví i na vaší pohodě, zvednou hladinu endorfinů a namalují vám úsměv na tváři. 

Co takhle vzrušující hru rugby nebo squash? Nebo zvolíte jiný kolektivní sport a půjdete s přáteli na bowling? Další možností, která zajistí, aby vaše tělo mělo zdravého ducha, je jízda na koni a box. Vyberte si to, co se vám nejvíce líbí a žijte zdravě bez omezení, a my vám prozradíme, které boty budou na tyto pohybové aktivity fungovat nejlépe, aby vám poskytly ten nejlepší zážitek.

Rugbyové boty

Mnoho začínajících ragbistů trénuje v klasických kopačkách, které jsou dostatečně lehké a běhají rychleji a svižněji. Pamatujte však, že to nemusí stačit, pokud jde o potřebu poskytnout vám další přilnavost a stabilitu.

Především si dejte pozor na plastové nebo kovové kolíčky, díky kterým nebudete po drnu klouzat. Tato úprava bude fungovat bez ohledu na polohu, zejména na mokrém a blátivém hřišti. Pamatujte, že čím více kolíčků budete mít, tím efektivnější bude rozložení vaší váhy na větší plochu, což vám umožní rychleji měnit směr.

Na zápas v ragby si obujte holínky vyrobené z houževnaté kvalitní kůže, které ochrání vaše nohy před pošlapáním a spolu s pevnými tkaničkami zajistí perfektní padnutí během zápasu nebo tréninku. Dalším aspektem, který je třeba zvážit při výběru ragbyových bot, je výška svršku. Nižší modely poskytnou vašim kotníkům a nohám větší volnost, vyšší zase lepší oporu a jistotu.

Squashové boty

Při shánění squashových bot zaměřte se na výborné odpružení, protiskluzovou podrážku a dostatečné tlumení nárazů. Pamatujte, že čím lehčí boty máte, tím rychleji se můžete pohybovat po kurtu. Příliš nízká hmotnost bot však může urychlit jejich opotřebení a vystavit vás dodatečným nákladům. 

Nezapomínejte také na důležitost správné velikosti. Koneckonců, neustálé pohyby vpřed a ze strany na stranu způsobují, že vaše nehty zažívají intenzivní tlak, což má za následek nesnesitelnou bolest. Abyste jim dali více prostoru, vyhněte se volným botám. V takové obuvi ztratíte stabilitu, což může mít za následek bolestivý výlet a dokonce i zranění.

Boxerské boty

Přestože nejdůležitějším atributem každého boxera jsou rukavice, rychlost a obratnost v ringu zajišťují vhodné boty, které pomáhají k plynulejšímu pohybu a zároveň zajišťují bezpečnost při sparingu. Při výběru obuvi pro tuto pohybovou aktivitu dbejte na to, aby vaše boty byly dostatečně lehké, aby nezpomalovaly vaše pohyby. Nejlépe poslouží modely s tenkou, gumovou podrážkou, která vám zajistí skvělou trakci při tréninku. Neméně důležitým faktorem je výška svršku. Zaměřte se na vyšší modely, které poskytnou dodatečnou podporu a ochranu vašim kotníkům.

Bowlingové boty

Pokud se chystáte na bowling, jistě víte, že při hře je nutné mít výměnnou obuv. Nechcete si z hygienických důvodů půjčovat modely dostupné na bowlingu? Investujte do vlastního páru bowlingových bot a užijte si maximální pohodlí. Vyberte si boty na nízkém podpatku s hladkou gumovou podrážkou, které vám pomohou snadno se pohybovat a posunou vaši hru na další úroveň.

Jezdecké boty

Při jízdě na koni dejte na první místo svou bezpečnost. V žádném případě nejezděte na koni v obyčejných teniskách nebo teniskách. Abyste při pádu neuklouzli a neuvízli ve třmenech, potřebujete boty s hladkou podrážkou a malým podpatkem. Vhodná jezdecká obuv také poskytne dostatečnou ochranu vašim nohám, pokud na ně kůň náhodně šlápne.

Aktivní ve svém stylu

Jak vidíte, fyzická aktivita se nemusí omezovat jen na nudné cvičení v posilovně nebo běhání. Místo hledání výmluv si najděte disciplínu, která splní vaše očekávání a vykouzlí úsměv na tváři. Jsme si jisti, že když si k tomu vyberete tu správnou obuv, stane se pro vás aktivní životní styl čistým potěšením a rychle pocítíte, že ve zdravém těle dřímá zdravý duch!