Stylový průvodce pro muže. Jak kombinovat ponožky a boty, aby vypadaly módně?


Podologové nepochybují o tom, že nošení ponožek je pro vaše nohy zdravé. Poskytují potřebnou ochranu vašich nohou proti tření, infekcím nebo bakteriím. Zajímá vás však, jak nosit ponožky do bot, abyste vždy vypadali módně a stylově? Jste na správném místě! V našem průvodci rozptýlíme všechny vaše pochybnosti na toto téma.

Proč byste měli nosit ponožky?

Podologové nepochybují o tom, že nošení ponožek je pro vaše nohy zdravé z mnoha různých důvodů. Jejich hlavním účelem je chránit vaše nohy proti tření, infekcím nebo bakteriím. 

Ponožky zabraňují pocení, a co víc, v chladných dnech vám poskytnou nesrovnatelný tepelný komfort. Kromě své nezpochybnitelné funkčnosti mohou být ponožky také originálním akcentem v jakémkoli stylu.

Mějte na paměti, že vedlejšími účinky nošení bot na bosých nohách mohou být bolestivé puchýře, nepříjemný zápach a dokonce i obtížně léčitelné infekce. Pokud se vyvarujete nošení ponožek s uzavřenými botami, pot se bude absorbovat do boty, což zase vytvoří dokonalé prostředí pro růst plísní a dalších nepřátel.

Jak nosit ponožky do bot, abyste vypadali stylově a cítili se pohodlně?

Nyní, když víte, proč byste měli nosit ponožky s uzavřenými botami, věnujte zvláštní pozornost materiálu, ze kterého byly vyrobeny.

Vybírejte bavlnu s malým množstvím elastanu. Pokud máte problém s nadměrným pocením nohou, oblečte si prodyšné bambusové ponožky nebo ponožky s přídavkem iontů uhlíku nebo stříbra. V zimě se rozhodněte pro vlněné výrobky nebo termoaktivní ponožky, které ochrání vaše nohy před mrazem.

Přemýšlíte, jak nosit ponožky k botám? Nebo možná nevíte, které ponožky jsou nejlepší do kraťasů? Jste na správném místě! V této příručce rozptýlíme všechny vaše pochybnosti o tom.

Jaké ponožky nosit k botám?

Pokud nosíte společenské boty, věnujte zvláštní pozornost ponožkám, které nosíte. V žádném případě nevolte žebrované sportovní ponožky. Věřte, že i když jsou černé, na pozadí stylových kožených bot budou vypadat hrozně. 

Vyvarujte se také nošení ponožek, které odhalují vaše nohy, když si sednete. Nohy jsou přísně zakázány! Vyberte si model končící minimálně v polovině lýtek, který se bude skvěle hodit v kombinaci se společenskými kalhotami a botami. Získáte tak hladký přechod a stylový, úhledný vzhled.

Bílé ponožky budou také špatnou volbou k obleku a elegantní obuvi. Pokud nejdete na maškarní párty, kde se budete vydávat za Michaela Jacksona ;-)

Máte rádi klasická řešení? Barvu ponožek přizpůsobte odstínu kalhot. Vytvoříte tak konzistentní svislou linii podél celých nohou a budete vypadat opravdu upraveně. 

Dáváte přednost ukázat svůj individuální styl a chcete si hrát s módou? Vsaďte na originální ponožky s vtipnými vzory, které zdůrazní povahu okolností. Na svatbu zvolte ponožky s motivem pusinky nebo srdce a na firemní vánoční večírek ponožky se sněhuláky nebo sněhovými koulemi. I přes formální outfit tak vypadáte tak, jak se vám nejvíce líbí, tedy naprosto ležérně.

Jaké ponožky nosit každý den k botám?

Zajímá vás, zda existují nějaká pravidla pro nošení ponožek s každodenní obuví?

Nejprve si vyberte ponožky, které alespoň trochu doplní váš styling a zajistí konzistentní finiš. I k dlouhým kalhotám se vyplatí nosit ponožky, které prostě budou vypadat dobře. K tmavým botám volte tmavší odstíny ponožek, ke světlým zase světlejší.

Vyberte si krátké ponožky s kraťasy. Skvěle poslouží například chodidla, která budou nejen dobře vypadat, ale také vám pomohou vyhnout se nezajímavému opálení.

Některé z nejčastějších chyb

Abychom vám výběr ponožek do bot ještě usnadnili, připravili jsme seznam nejčastějších chyb, kterých byste se měli vyvarovat. 

#1 Ponožky a sandály

Ponožky a sandály jsou velmi kontroverzní kombinací, která je všeobecně uznávána jako jeden z největších módních trapasů. Kromě toho, že to vypadá velmi rozcuchané, nečistoty na ponožkách tento efekt navíc umocňují.

#2 Dlouhé ponožky s šortkami

Když nechcete v parném létě vystavovat nohy, je lepší obléknout vzdušné mokasíny z přírodní kůže nebo plátěné espadrilky. Vyvarujte se však párování šortek s dlouhými ponožkami. Tyto boty jsou ideální pro těsné ponožky. 

#3 Záměrné mačkání ponožek

Někteří muži mají tendenci se mačkat a točit si ponožky schválně kolem kotníků. Tato častá chyba způsobí, že budete vypadat nedbale a přidáte této oblasti zbytečný balast.

#4 Kombinace různých značek

Mnoho mužů se rozhoduje pro nákup značkové sportovní obuvi. Originální boty Adidas budou trochu liché s ponožkami, na kterých zaujme logo jiné přední sportovní značky.

Ponožka závratě!

Dlouhé, krátké, hladké, vzorované... Tak široký výběr ponožek dělá z výběru toho správného páru pro konkrétní příležitost opravdovou výzvu. Námi připravený průvodce naštěstí všechny vaše pochybnosti rozptýlil. Teď už nikdy nespácháš ponožku trapas!