Škrábance a oděrky na botách? Podívejte se, jak je zamaskovat!


Vznik škrábanců na botách je přirozeným důsledkem každodenního používání. Boty není možné ochránit před menšími či většími škrábanci a oděrkami. Faktem ale je, že škrábance berou botám požadovanou estetiku. Podívejte se, jak zamaskovat oděrky na botách, aby znovu získaly dokonalý vzhled.

Výskyt různých druhů vad na botách neznamená, že byly použity nesprávným způsobem. Ani opatrné zacházení s vaším oblíbeným párem nezabrání dalším oděrkám a škrábancům. Nejzranitelnějšími místy jsou boční strany obuvi na vnitřní straně, které jsou při chůzi nejvíce náchylné na oděrky, a horní část svršku, která je vystavena tvorbě zauzlení souvisejících s anatomickou stavbou nohy a přirozeným ohýbání prstů na nohou.

Jak zamaskovat oděrky na botách?

Pokud byly vaše boty vážně poškozeny a škrábance jsou hluboké, bude nutná důkladná renovace vašich bot. Tyto menší a mělčí škrábance snadno odstraníte svépomocí, a co víc - není to náročný úkol.

Jaké přípravky budou potřeba na drobné opravy poškozených bot?

V podstatě vše, co potřebujete, je měkký hadřík nebo kartáč, krém na boty a opravná pasta. Nezapomeňte boty důkladně vyčistit a u šněrovacích modelů sundat z bot tkaničky.

Aplikace opravného krému je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak odstranit oděrky a škrábance z bot. Je však důležité, aby se barva pasty co nejvíce blížila barvě bot. Pigment pronikne do škrábance, vyplní malou dutinu, takže je zcela neviditelná. Navíc se jedná o přípravek s obsahem včelího vosku, který dodá pokožce náležitou jemnost a pružnost, což se navíc projeví zvýšenou pevností a odolností proti poškození. Posledním krokem je pečlivě vyleštit boty a vyleštit je měkkým hadříkem.

Jedna z domácích metod maskování oděrek na botáchje nanést malé množství zubní pasty na místo poškrábání. Naneste malé množství přípravku na škrábanec, jemně otřete měkkým hadříkem a poté boty vyleštěte. Jde však o metodu, která by se měla používat s velkou opatrností a samotná zubní pasta nesmí obsahovat bělící abrazivní mikrogranule.

Před použitím jakýchkoli přípravků vyzkoušejte jejich působení na neviditelné části obuvi. Díky tomu budete moci nejen určit barvy jednotlivých produktů, ale také zabránit vzniku mnohem závažnějších poškození. Pokud máte obavy ze zásahu do struktury bot, bude návštěva obuvníka tím nejlepším řešením. Specialista profesionálně zamaskuje škrábance na vašich botách, díky čemuž prodloužíte jejich životnost a vrátíte atraktivní vzhled vašemu oblíbenému páru.