Školní boty


Při vyplňování školního rozvrhu pro batole myslíme na mnoho detailů. Chceme dítěti poskytnout vše, co je pohodlné, kvalitní a praktické.

Zkontrolujeme každý detail a vyhodnotíme provedení. Školní obuv má strategické místo mezi penály, batohy a mnoha doplňky. Právě tam dítě tráví mnoho hodin každý den. Takže - jaké boty do školy vybrat a na co si dát pozor?

Na co si dát pozor při výběru obuvi do školy?

Za prvé, praktičnost a pohodlí. Pamatujme, že v obuvi, kterou kupujeme, stráví dětské nohy v průměru 6 až 8 hodin denně. Proto je důležité, aby byly vzdušné, pružné a zároveň stabilní a dobře profilované. Věnujme pozornost materiálu a jeho vlastnostem. Pokud je to kůže - je to dostatečně měkké a jemné? Pokud je plast, je dostatečně propustný pro vzduch?

Hmotnost bot je také důležitá. Příliš těžké se stanou nesnesitelnou příčinou únavy a podráždění nohou. Chůze po chodbách a trávení mnoha hodin ve škole v lehkých botách nebude na obtíž.

Měření dětské nohy

Hned na začátku je třeba zdůraznit, že nákup příliš velkých bot je špatný krok. Dítě ve volných botách se bude cítit nepohodlně, navíc to bude mít negativní dopad na jeho chodidla a může dokonce vést k narušení chůze a odřenin. Dětská noha rychle roste, to je fakt. Je však nepřijatelné volit příliš velké boty „do budoucna“.

Měly by dobře sedět, aby správně držely nohu. Je důležité nezapomenout na možnou změnu velikosti nohy v závislosti na denní době - ​​stává se, že noha může být delší nebo širší, zejména v létě, v extrémně horkých dnech. Pohybovat se celý den v botách je pro nohy zkrátka únavné, proto při výběru velikosti dbejte na to, aby školní obuv nebyla příliš těsná.

Pohodlí při nošení

V závislosti na ročním období a počasí venku vyberte pro své dítě to nejoptimálnější řešení. Věnujte pozornost tomu, zda školní obuv nemá nějaké tuhé nebo ostré ozdobné prvky. Dobrým řešením se ukáže suchý zip, i když pro staršího studenta to s ohledem na jeho nezávislost nebude tak důležité.

Sportovní obuv do školy

Batole by mělo být vybaveno jak botami pro cvičení během hodin tělesné výchovy, tak pro každodenní fungování během vyučování. Jeden pár bot není součástí balení. Za prvé to bude nehygienické. Po zpocení po volejbalovém zápase potřebuje noha odpočívat v suchých, čerstvých botách. Za druhé, sportovní obuv je různě tvarovaná a odlišná je i funkce pohybu po školních chodbách. Ponechme sportovní obuv pro týmové hry a běhy. Na zbývající lekce musí mít dítě druhý pár.

Při hledání sportovní obuvi vezměme v úvahu materiál použitý při výrobě. Musí být prodyšný, rychleschnoucí a šetrný k pokožce dítěte. Podívejme se také na podrážku - je dostatečně poddajná a pružná? Specifikem hodin tělesné výchovy je, že trénink je naplněn různými formami aktivit, od týmových her po prvky jógy nebo fitness. Sportovní obuv pro děti by proto měla být co nejvíce přizpůsobena intenzivnímu používání.

Měli bychom také pamatovat na neznačkující bílou nebo šedou podrážku, která nezanechá žádné stopy na gymnastickém povrchu. Všimněte si, že boty jsou stabilní a nohy dítěte se v nich nekroutí - stabilizace zaručí bezpečnost při náhlých pohybech, výskoku a předvádění figur.

Stylové a zdravé pro vaše nohy

Děti, zejména starší, věnují módě a designu stále větší pozornost. Prostřednictvím různých stylů se chtějí mezi svými vrstevníky vyjádřit a cítit se sebevědomě. Sledují preference svých přátel, sledují trendy a vybírají si tak něco, co nejlépe odráží jejich osobnost. Dejme jim šanci najít boty, ve kterých se budou cítit nejen pohodlně, ale i módně.

Důležité jsou barvy i design (nebo jeho nedostatek, pokud dítě preferuje minimalismus). Při výběru obuvi do školy berme v úvahu fakt, že každý den se naše dítě na hodiny obléká úplně jinak, takže obuv by měla být co nejuniverzálnější, aby nevyčnívala z oděvu.

Módní vzhled nemusí znamenat obětování zdraví. Existuje mnoho modelů školních bot, jejichž vysoká kvalita ladí s původním vzhledem. Je důležité přizpůsobit střih nožičkám dítěte s přihlédnutím ke všem specifickým anatomickým vlastnostem. Dobře zvolená obuv znamená, že celé tělo je odpočinuté.