Sandály pro roční dítě


Období prázdnin je pro batolata extrémně pohodlným obdobím, kdy se učí dělat první kroky. Když je dobré počasí, můžete strávit spoustu času venku a prozkoumávat prostor. Při výběru prvních bot pro dítě dodržujeme mnoho pravidel a kontrolujeme každý detail, aby byla nožička spokojená.

Výroba obuvi

V létě musíte vzít v úvahu skutečnost, že jelikož často nosíme sandály, ponožky používáme jen zřídka. Jemná pokožka dítěte pak zesiluje vše, s čím přijde do přímého kontaktu. Jaké sandály pro roční dítě si tedy vybrat, aby dokázalo snadno a stabilně zvládnout první vzdálenosti venku, bez puchýřů a odřenin?

Věnujme pozornost kvalitě materiálu, ze kterého jsou boty vyrobeny. Přírodní kůže funguje nejlépe. Čím tenčí a měkčí, tím lépe. Pokud jsou popruhy tuhé, silné a nepružné, začnou rychle bolet a dráždit nohu dítěte. Podívejme se také na jakékoli kovové spony. Pokud nejsou nijak zakryty, přímý kontakt s pokožkou ji může zachytit (např. Při zapínání obuvi). Dávejte si také pozor na ozdoby, flitry, mašle nebo jiné doplňkové prvky připevněné k botám. Je důležité, aby byly na obuvi na správném místě, aniž by chodidlo rušily.

Poloha chodidla

Letní boty pro roční dítě musí být maximálně prodyšné, ale zároveň stabilní. Pokud kromě sandálů kupujeme sportovní obuv, dávejte pozor na přítomnost otvorů a ok, které mají ventilační funkci. Je také důležité, aby zadní část přiléhající k patě zabránila deformaci chůze. Přiměřený prostor pro prsty zase zabrání jejich sevření a omezení svobody pohybu při balancování ve hře.

Podívejme se také na podrážku, zda je dostatečně měkká a ohýbá 1/3 své délky. Pokud je hrubý, tlustý a není citlivý na práci nohou, rozhodně omezí pohodlí chodícího dítěte. Pamatujte na váhu obuvi - čím lehčí sandály se naučíte chodit, tím lépe.

Letní boty pro starší dítě

Jaké sandály pro dvouleté dítě by měl rodič vybrat? Přestože je naučit se chodit je základ a při výběru první obuvi pro dítě dbáme na mnoho detailů, pro mírně větší děti kupujeme také pevnou a zdravou obuv. Noha batole se formuje během prvních sedmi let jeho života, a to je strategicky nejdůležitější doba k prevenci různých vad a problémů.

Při nákupu sandálů pro dvouleté dítě vezměme v úvahu tvar jeho nohy. Zásadní je výška nártu a šířka chodidla. Může se ukázat, že úzká a filigránská noha v příliš širokém sandálu bude mít po stranách příliš mnoho prostoru, a pokud jde o délku, boty se ukážou jako příliš malé velikosti. Proto je střih zásadní. Každá značka má jiné rozměry vložky. Pamatujme si to.

Ortopedická obuv

Vyhněte se příliš vybudovaným, ztuhlým (zejména ortopedickým!) Botám, pokud je lékař nedoporučil. Stačí, aby dětské sandály měly dostatečně tuhá (ale ne příliš tvrdá) záda a profilovanou stélku. Podívejme se také na přední popruhy, abychom zjistili, zda správně drží prsty. Správně vybrané sandály pro dvouleté dítě zabraňují sklouznutí nohy dopředu nebo ohnutí do strany.

Pamatujte, že stabilizace chůze je primárně základem bezpečného pohybu a snížení rizika zranění (např. Podvrtnutí kotníku). Děti získávají pouze přesnost pohybů a učí se jejich rovnovážným dovednostem, takže pokud obuv jakkoli poškodí tyto schopnosti, může batole padat na zem mnohem častěji. Totéž se stane v případě nesprávně zvolené velikosti obuvi. Příliš těsné - omezují pohyby a jsou zdrojem nepohodlí. Na druhou stranu příliš velké zkreslují chůzi, zvyšují míchání a neopatrně přijímané kroky.

Zdravý vývoj nohou batole

Dobře zvolené sandály pro roční dítě jsou nesmírně důležitým článkem na cestě k budování zdravé postavy a přístupu našeho dítěte. Slitiny jsou zde klíčové. Všechny deformace chůze mají dopad na různé poruchy a dysfunkce, jejichž existenci se dozvíme později, až jim budeme čelit. Udržováním špatného držení těla ovlivňujeme páteř a kolena. Nejde jen o estetické nohy. Péčí o chůzi pečujeme o celé tělo a je to dlouhodobá investice.

Nové nebo použité boty pro děti - co si vybrat?

To je třeba důrazně zdůraznit. Kupujeme pouze novou obuv s nepoužitou, dříve nedeformovanou stélkou. Boty, i když jsou mírně ohnuté, přispějí k upevnění nesprávných pohybových vzorců od samého začátku. Dítě si na tuto polohu chodidel rychle zvykne a podlehne jí. Pouze nové sandály pro roční dítě budou nejlepším řešením. V tomto věku batole právě začíná dobrodružství s nezávislou chůzí. Nedovolme, aby tyto první okamžiky měly negativní důsledky. Postarejme se o nožičky těch nejmenších. Zdravé nohy znamenají zdravé tělo.