Rozcházejí se kožené boty? Seznamte se s účinnými způsoby!


Nově pořízeným koženým botám může chvíli trvat, než se dokonale přizpůsobí tvaru vaší nohy. Pokud patříte do skupiny nepříliš trpělivých lidí, můžete tento proces podpořit domácími prostředky. Přemýšlíte, jak rozbít kožené boty? Připravili jsme hrstku účinných tipů, které vám pomůžou kožené boty jednoduše natáhnout.

Zhroutí se kožené boty?

Ne všichni máme takové štěstí jako Popelka, že nové boty padnou jako ulité. Naštěstí už vám puchýře a odřeniny nemusí dávat spát, zvláště když jde o koženou obuv.

Kůže je extrémně pružný materiál, který se při nošení natahuje do tvaru chodidla a zajišťuje dokonalé padnutí. Bohužel tento proces může vyžadovat hodně trpělivosti. Pokud však chcete svou novou akvizici ukázat světu co nejdříve, můžete proces urychlit. Seznamte se s domácími metodami, kterými můžete své kožené boty rozbít sami.

Použijte vysoušeč vlasů

Jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak rozebrat kožené boty, je použití fénu. Stačí si obout těsné kožené boty a proud teplého vzduchu nasměrujete přímo do oblasti, kde cítíte největší nepohodlí. Asi po 30 sekundách sušičku vypněte a počkejte, až pokožka úplně vychladne.

Pokud máte co do činění s velmi nepohodlnou obuví, nasaďte si na nohu tlustou vlněnou ponožku, která vyplní prostor. Pamatujte však, že tento způsob je vhodný pouze pro šité kožené boty. Lepená obuv se může vlivem zahřívání poškodit.

Po provedení tohoto procesu se vyplatí nanést na pokožku speciální přípravek pro impregnaci, který pokožku vysušenou teplem sušičky zvlhčí a obnoví její výborný stav.

Sprej na protahování bot

Pokud máte relativně málo času a chcete proces natahování svých kožených bot co nejvíce urychlit, zajděte si do obchodu s obuví pro sprej na natahování bot. Tento produkt uvolní strukturu vláken pokožky a umožní ji změkčit.

Naneste na vnitřní část boty, kde cítíte nepohodlí. Podle návodu k použití počkejte několik minut a poté zasuňte nohu do obuvi, aby se dokonale přizpůsobila jejímu tvaru.

Pokud máte více času, rozhodněte se kombinovat natahovací sprej s vlněnými ponožkami. Stačí si jím nasypat boty na požadovaná místa a dovnitř pak vložit pár srolovaných párů vlněných ponožek. Nechte je v botě přes noc a ráno si užijte perfektně padnoucí botu.

Jak doma rozbít kožené boty?

Přemýšlíte, jak doma rozbít kožené boty? Tento úkol je jednodušší, než si myslíte!

Při domácích pracích noste těsné boty. Oprašování v nových kožených vysokých podpatcích může vypadat trochu komicky, ale věřte, že to stojí za to! Pokud chcete efekt ještě umocnit, můžete je nosit s tlustými vlněnými ponožkami. Díky tomu ztlumíte tlak a snížíte nepohodlí.

Při takovém natahování kožených bot dejte pozor, abyste to nepřehnali. I když se může zdát, že čím déle je nosíte, tím rychleji je můžete zlomit, ve skutečnosti se vám mohou vytvořit bolestivé puchýře.

Abyste tomu zabránili, noste po domě boty a postupně prodlužujte čas z několika na několik minut. Tento proces může trvat několik dní až dva týdny, ale zajistí, že vaše boty budou perfektně sedět tvaru vašich nohou.

Použijte impregnaci na boty

Výživou bot nejen prodloužíte jejich životnost, ale také kožené boty mnohem měkčí, díky čemuž se mohou snadno zlomit. Vše, co musíte udělat, je nanést speciální impregnaci na boty na měkký hadřík a poté krouživými pohyby mírným tlakem vetřít do čistého svršku.

Ujistěte se, že jste rovnoměrně pokryli každou oblast boty a poté setřete přebytečnou impregnaci. Pokud chcete mít jistotu, že látka absorbovala všechny živiny a vaše boty mají pružnou úpravu, nechte přípravek působit přes noc.

Pro umocnění efektu můžete použít dřevěné botníky, které umístíte dovnitř boty. Abyste se vyhnuli dalším výdajům, můžete je úspěšně nahradit srolovanými ponožkami nebo starými novinami stočenými do kuliček.

Prosím, buďte trpěliví

Při rozbíjení kožených bot je dobré být trpělivý. Příliš intenzivní natahování obuvi může mít za následek nadměrné uvolnění struktury vláken. V důsledku toho se na svršcích mohou objevit nevzhledné záhyby, vrásky a dokonce i praskliny. 

Udělejte si čas, abyste se těmto problémům vyhnuli. Jsme přesvědčeni, že díky našim účinným radám dosáhnete uspokojivých výsledků!

Pokud si však s touto výzvou sami nevíte rady, nebojte se svěřit svůj oblíbený pár kožených bot odborníkovi. Švec disponuje speciálním zařízením, díky kterému budou vaše boty profesionálně rozbité a vy se nebudete muset obávat nežádoucích vedlejších účinků.