Rádi běháte? Prohlédněte si různé běžecké boty


Běh je skvělý způsob, jak si zlepšit postavu, pohodu nebo trávit volný čas. Aby však byla aktivita pro vás uspokojivá, účinná a hlavně bezpečná, určitě si pořiďte správnou běžeckou obuv. Připravili jsme pár tipů, jak vybrat ten správný, a seznam pohodlných modelů, které by se vám mohly líbit!

Běžecké boty - jak vybrat tu správnou?

Pokud jste běžec začátečník a ještě jste si nepořídili běžecké boty, následující příručka pro vás bude určitě nesmírně užitečná. Povzbuzujeme také lidi, kteří již mají s běháním zkušenosti, ale obuvi nevěnovali velkou pozornost. Ujišťujeme vás, že s kvalitním modelem bude běh mnohem příjemnější a bezpečnější. Proč? Správně zvolená obuv zajistí maximální pohodlí při tréninku, sníží riziko zranění a pomůže snížit bolest, která může vyplývat například ze špatného stylu běhu nebo zdravotních problémů (např. Halucinace).

Při výběru běžecké obuvi věnujte pozornost:

  • Typ terénu, na kterém budete běhat - pokud se jedná nejčastěji o běžecký pás v posilovně, by měla stačit fitness obuv, ve které cvičíte každý den. Pokud však běháte venku, zvažte převládající půdu. Pro běh po asfaltu, dlažebních kostkách nebo betonu budou nejlepší boty s větším tlumením a stabilizací chodidla. Na druhou stranu při hledání obuvi pro běh po nezpevněných lesních a horských stezkách a po bažinatém terénu je lepší zvolit vysoce tvarované běžecké boty s odpovídajícím odpružením.
  • Hmotnost - tento parametr je velmi důležitý, zejména pokud jde o odpisy. Lidé, kteří váží více, by se měli poohlédnout po botách s velmi dobrým odpružením, aby snadno unesly váhu těla a ulevily kloubům a páteři.
  • Typ odrazu při běhu - pokud hledáte obuv, která zlepší váš běh ze střední části chodidla, je nejlepší zvolit model s menším offsetem, tj. S malým výškovým rozdílem mezi patou a prsty. Na druhou stranu, při běhu s patou volte běžecké boty s větším odpružením na zádech a vyšším ofsetem.
  • Velikost - objednejte si velikost obuvi. Je mýtus, že tyto mají být o něco větší - pata by měla být vždy na svém místě, aby se noha při běhu nehýbala. Jinak přijdete o stabilizaci a riskujete zranění.
  • Sezóna - na rozdíl od zdání stojí za výběr model, který bude vhodný pro dané roční období. Silné boty mohou být při vyšších teplotách nepohodlné a nepohodlné, proto volte prodyšnou obuv (např. Se síťovinou). Na druhou stranu, když hledáte boty na podzimní nebo zimní běh, budou lepší tlusté varianty, navíc chráněné před povětrnostními vlivy.

Pohodlné běžecké boty - oblíbené modely

Doufáme, že teď najdete ty správné běžecké boty. Postupujte podle našich tipů a podívejte se na seznam návrhů KeeShoes. Dosáhněte úspěchu a zlepšete své zdraví tím, že budete běhat v jedinečné běžecké obuvi!