Připravte své nohy na letní boty


Sezóna žabek, žabek a sandálů je v plném proudu. Pokud si chcete užít kouzlo léta, aniž byste se styděli za své nohy, tento průvodce je pro vás! Ověřte si, co můžete udělat pro to, abyste bez ostychu nosili letní boty a dopřáli svým nohám péči, kterou si zaslouží.

Pečujte o své nohy

Věděli jste, že kůže na chodidlech je asi 10x silnější než kůže na zbytku našeho těla? Je to dáno jak tlakem, který na ně působí váha těla, tak neustálým třením o obuv. Z tohoto důvodu vyžaduje pokožka na chodidlech mnohem intenzivnější péči.

Bez ohledu na to, zda jste žena nebo muž, dobře upravené nohy jsou zásadní. Zvlášť v létě, kdy je tak často vystavujeme dennímu světlu. Horké dny jsou spojeny s nutností vzdát se tlustých ponožek a zakrytých bot.

Bez ohledu na to, zda se chystáte na dovolenou do luxusního hotelu nebo máte v plánu standardní nákupy v místním obchodě, pravděpodobně vás budou doprovázet letní boty. Podívejte se, co můžete udělat, abyste je mohli volně nosit.

Pravidelná péče je klíčem k úspěchu

Pamatujte, že vaše nohy jsou s přibývajícím věkem sušší a sušší, což vyžaduje ještě větší péči. Abyste se vyhnuli panickému hledání schůzky s pedikérem na poslední chvíli před cestou na dovolenou, stojí za to zavést pravidelnou péči o nohy do vašeho každodenního programu. Zjistěte, jak na to ve třech snadných krocích. 

Krok 1. Namočte nohy a proveďte peeling

Alespoň jednou týdně si udělejte teplou koupel s pár kapkami tea tree oleje jako účinný lék na popraskané paty. Dodatečně tak zabráníte nadměrnému pocení nohou a rozvoji mykózy.

Namočte si nohy na několik minut a poté proveďte peeling. K tomuto účelu můžete použít domácí kávový scrub. Stačí smíchat cukr s olivovým olejem nebo jakýmkoliv jiným olejem a vmasírovat do pokožky nohou, poté důkladně opláchnout. 

Díky tomu své nohy připravíte na další péči a usnadníte jim vstřebání živin obsažených v hydratačním krému. 

Krok 2. Zbavte se odumřelých kožních buněk

Po namočení nohou a provedení peelingu je ideální čas na odlupování mozolnaté epidermis. K tomu budete potřebovat speciální jemné struhadlo. Jemnými krouživými pohyby se zbavíte odumřelých kožních buněk.

Pozornost! Vyhněte se používání pemz! Je to prostředí bakterií, které mohou navíc představovat riziko podráždění pokožky. 

Krok 3. Postarejte se o intenzivní hydrataci

Po koupeli nohy důkladně osušte a naneste na ně speciální krém s aktivními živinami. Vybírejte krémy s ureou, mandlovým extraktem, bambuckým máslem, zeleným čajem nebo esenciálními oleji pro hydrataci nohou.

Bavlněné ponožky můžete nosit přes noc, abyste zvýšili hydratační účinek. Pravidelným používáním této metody budete mít jistotu, že se vám vaše nohy odvděčí skvělým vzhledem.

Pečujte o své nehty

Když jsou vaše chodidla hladká a zbavíte se nevzhledných mozolů, věnujte pozornost svým nehtům. Pečlivě je zastřihněte, vyhněte se zaoblení okrajů nehtu. To je častá chyba, která přispívá k bolesti způsobené zarůstáním nehtů.

Pokud jsou vaše nehty na nohou velmi tvrdé, před stříháním si nohy důkladně namočte. Vždy stojí za to pamatovat na prevenci deformace a lámání nehtů. 

Stříhání nehtů provádějte velmi pečlivě. Dávejte pozor, abyste se nepořezali nebo si nadměrně nezkrátili nehty. Předejdete tak bolesti při chůzi. 

Mnoho podiatrů doporučuje vyměnit nůžky nebo kleštičky za pilník na nehty. Vyberte si skleněný model, který snadno udržíte v čistotě. Před pilováním nehtů není potřeba namáčet si nohy. 

Vyplatí se také zbavit kůžičky. Nevystřihujte je však, abyste nepoškodili nehtové lůžko, ale aplikujte speciální prostředek, který vám je pomůže zjemnit. Po uplynutí doby uvedené v návodu je odstraňte z nehtové ploténky kovovým dlátem na kůžičku.  

Po zkrácení nehtů můžete nanést kondicionér nebo lak na nehty ve vaší oblíbené barvě. Léto je obdobím, kdy si s módou hrajeme dychtivěji a saháme po nesamozřejmých odstínech laků na nehty.

Navštivte podiatra

V žádném případě se kuřích ok a kuřích ok nezbavujte sami. Pokud máte takové neduhy na nohou, objednejte se co nejdříve ke zkušenému podiatrovi, který vám pomůže tento problém profesionálně a bezpečně vyřešit.

Vyberte si kvalitní obuv

Pokud chcete mít jistotu, že vaše nohy nebudou trpět puchýři a mozoly, vyplatí se investovat do kvalitní obuvi. Vybírejte boty z přírodních pružných materiálů, které se přizpůsobí tvaru vašeho chodidla, aniž by způsobovaly nepohodlí při chůzi.

Stejně důležité je koupit boty správné velikosti. Víme, jak lákavé značkové boty jsou poloviční slevy, i když jsou trochu těsné. Pamatujte, že žádná cena nestojí za bolest z puchýřů, takže je přenechejte jiným lovcům výhodných nabídek.

Věříme, že naše rady vám pomohou získat krásné nohy a nosit letní boty s hrdostí.