Postarejte se o stav... svých bot!


Péče o boty není jen jejich pravidelné čištění, správné skladování a systematická výměna vložek. Chcete-li, aby vaše obuv byla v tom nejlepším stavu, vsaďte na různé produkty z oblasti obuvi. V tomto článku jsme shromáždili nejoblíbenější z nich a diskutovali o jejich účelu a způsobu jejich použití.

Jak pečovat o boty?

Každý den pečujete o stav svého těla, vlasů a oblečení. Proč se tedy o své boty nepostarat? Jistě se vám rychle odvděčí bezvadným vzhledem. Účinným způsobem, jak prodloužit jejich životnost, je také správná péče o boty.

Pro dosažení nejlepších výsledků nezapomeňte boty pravidelně čistit, správně je uložita pravidelně vyměňujte vložky.

Jednodušší, rychlejší, efektivnější

Péče o boty je často náročný proces, který naštěstí vždy přináší skvělé výsledky. Vaše obuv nejen lépe vypadá, ale také vám mnohem déle slouží. Chcete-li si tento úkol usnadnit, nebojte se používat speciální produkty na boty. 

Na trhu je k dostání spousta různých přípravků a doplňků, díky kterým bude péče o vaše boty mnohem jednodušší! Přemýšlíte, které se vám budou nejvíce hodit? Abychom rozptýlili všechny vaše pochybnosti o tom, shromáždili jsme nejoblíbenější produkty pro péči o boty na jednom místě a diskutovali o jejich použití. Pracovat!

Impregnace obuvi

Jednou z nejoblíbenějších kosmetických přípravků do bot jsou impregnace ve spreji, jejichž úkolem je chránit boty před nečistotami a vodou. Použití tohoto produktu dodává materiálu další ochrannou vrstvu, při zachování prodyšných vlastností. 

Používání:

 1. Vyčistěte si boty.
 2. Láhev s impregnačním přípravkem protřepejte.
 3. Nastříkejte impregnaci na celý povrch boty.
 4. Přebytečný produkt setřete čistým suchým hadříkem.
 5. Počkejte 24 hodin, než si boty znovu nazujete.

Leštidlo na boty

Kožené boty jsou často docela investicí. Abyste si užili jejich bezchybný vzhled a podtrhli přirozenou krásu kůže, nezapomeňte boty pravidelně leštit. Díky tomu vaše boty také získají další ochrannou bariéru, která zabrání poškrábání či skvrnám a zároveň zpomalí proces blednutí.

Používání:

 1. Vyčistěte si boty a zbavte se tkaniček.
 2. Na svršek naneste malé množství krému na boty.
 3. Kruhovými pohyby rovnoměrně otírejte povrch boty hadříkem z mikrovlákna.
 4. Vyleštěte boty kartáčem z koňských žíní.
 5. Nechte boty uschnout.

Deodorant na boty

Pokud je po vyzutí bot ve vzduchu nepříjemný zápach, možná se vyplatí investovat do deodorantu na boty. Je to účinný způsob, jak odstranit zápach z vnitřku obuvi, bojovat s bakteriemi a udržet vůni svěží po celý den.

Používání:

 1. Dobře protřepejte lahvičku s produktem tak, aby tryska směřovala dolů.
 2. Umístěte lahvičku do boty a nasměrujte sprej na prsty.
 3. Stříkejte produkt asi sekundu.
 4. Chvíli počkejte a vychutnejte si čerstvost.

Bělidlo na boty

Poměrně nedávno se na trhu objevily speciální přípravky věnované bělení bílých bot. Jde o účinný způsob, jak bojovat proti žlutému zabarvení a obtížně odstranitelným skvrnám. Noste ho na svých oblíbených teniskách, abyste si užili sněhově bílý a estetický vzhled své obuvi.

Používání:

 1. Vyčistěte si boty a zbavte se tkaniček.
 2. Protřepejte lahvičku s přípravkem na bělení bot.
 3. Stiskněte aplikátor, aby se prostředek rovnoměrně rozprostřel v bodech nebo po celém svršku.
 4. Nechte boty uschnout.

Osvěžovač barev

Semiš je jedním z nejnáročnějších materiálů. Rychle absorbuje vlhkost, je náchylná k tvorbě skvrn a vyblednutí barev. Pokud si chcete užít zářivé barvy na svých oblíbených semišových botách, investujte do snadno použitelného osvěžovače barev. Vyberte si sprej v barvě ladící se svrškem a vraťte barvám život.

Používání:

 1. Vyčistěte si boty a zbavte se tkaniček.
 2. Lahvičku s přípravkem protřepejte, aby se barva osvěžila.
 3. Přípravek stříkejte postupně, dodržujte bezpečnou vzdálenost (min. 20 cm).
 4. Před nanesením další vrstvy nechte produkt zaschnout.
 5. Nechte boty uschnout.

Nosítko na boty

Každá procházka v nových botách je pro vás skutečnou noční můrou? Pro účinnou prevenci oděrek a puchýřů používejte přípravek určený k natahování obuvi. Speciální sprej nebo pěna pokožku okamžitě rozšíří, dodá jí pružnost a vy si konečně užijete perfektní padnutí a pohodlí po celý den. 

Používání:

 1. Nastříkejte vnitřek bot.
 2. Na nohy si dejte boty.
 3. Počkejte, dokud produkt zcela nevyschne.
 4. Opakujte operaci, dokud nedosáhnete požadovaných výsledků.

Pečujte o životní prostředí tím, že se budete starat o své boty

Všechny tyto kosmetické přípravky jsou relativně levné a jejich používání může přinést překvapivé výsledky. Při nákupu obuvnických výrobků však nezapomínejte na šetrnost k životnímu prostředí. Vybírejte biologicky rozložitelné technologie, které jsou šetrné k přírodě. Ujistěte se, že zakoupené příslušenství lze recyklovat. Hodně štěstí!