Nezanedbávejte své nohy ani v zimním období! Osvědčené metody a tipy


Je snadné zapomenout na své nohy, když je zakryjí teplé ponožky a tlusté boty. Pokud je však v zimní sezóně zanedbáte, ani si neuvědomíte, kdy toho začnete litovat. Určitě vám nebude do smíchu, když najednou přijde léto a vy se budete stydět obout sandály nebo žabky, abyste využili krásného počasí.

Zimní hrozby pro vaše nohy

Zima je bezesporu velmi náročným obdobím pro vaše nohy. Naštěstí to s našimi tipy nebude tak těžké!

Za prvé, kvůli všudypřítomnému sněhu a skrytému ledu se zvyšuje riziko poranění nohou. Abyste tomu zabránili, vybírejte boty s protiskluzovou podrážkou, která vám umožní udržet rovnováhu na zledovatělém povrchu.

Zadruhé, pokud vaše boty zmoknou ve sněhu, před dalším použitím je zcela vysušte. K tomuto účelu použijte staré noviny stočené do kuliček, které vložíte dovnitř boty. Zbavíte se tak vlhkosti, která by mohla vést k bakteriálním a plísňovým infekcím a také způsobovat nepříjemný zápach. 

Za třetí, pečujte o svou pleť. Nepříjemný mráz rozpálí radiátory téměř v každém domě, díky čemuž je vzduch suchý a na nohou se objevují bolestivé praskliny.

Další zimní hrozbou, které musí vaše nohy čelit, jsou extrémně nízké teploty. Přílišné vystavování se jim může způsobit, že vaše nohy překvapivě rychle omrznou. To je velmi nebezpečné, zvláště pokud trpíte cukrovkou! 

Pozor si dejte také při nošení nepromokavé obuvi. Kromě toho, že speciální membrána zabrání vnikání sněhu a vody dovnitř bot, účinně zastaví proces odpařování potu. Odtud je jednoduchá cesta k nepříjemnému zápachu, puchýřům a mykóze!

Jak pečovat o nohy v zimě?

Přemýšlíte, jak pečovat o své nohy v zimě? Připravili jsme hrstku osvědčených tipů, které vám pomohou dosáhnout těch nejlepších výsledků.

Dejte si pauzu od laku na nehty

Snažíte se v létě a na jaře, aby nehty na nohou ladily s barvou bot? Zima je ideální čas na pauzu od lakování nehtů. Může se ukázat, že nehtová ploténka je poškozena pod neustále doplňovanou vrstvou hybridu. 

Pamatujte však, že přestávka v lakování nehtů neznamená přestávku v péči o ně. Pravidelně je zkracujte, abyste si zachovali estetický vzhled, zamezili jejich zarůstání a dokonce i mykóze. 

Pro posílení nehtů a obnovení jejich dřívějšího lesku pravidelně používejte tea tree olejíček. Chcete-li na léto znovu získat skvělý vzhled a bezvadný stav svých nohou, nyní je ten správný čas domluvit si schůzku s podiatrem.

Udržujte nohy v suchu

Zateplené boty a silné ponožky zajistí vašim nohám nejen tepelný komfort, ale mohou přispět i k jejich nadměrnému pocení. Vlhkost v botě vás může rychleji prochladit a vaše nohy budou náchylnější k různým typům infekcí. 

Abyste tomu zabránili, používejte pravidelně speciální pudr na nohy. Nezapomeňte také po každé koupeli vysušit oblasti mezi prsty na nohou. Díky tomu se v těchto místech vyhnete vzniku bolestivých prasklin. Před nasazením ponožek se ujistěte, že jsou vaše nohy zcela suché.

Dbejte na správnou hydrataci

Suchý vzduch může způsobit, že vaše pokožka bude náchylnější k vysušení, popraskání a dokonce i infekci. V této speciální době prostě potřebuje speciální hydrataci, aby správně fungovala. 

Investujte do kvalitního hydratačního krému, aby byla vaše pokožka pružná a vyživená. Místo smetany můžete použít kuchyňský olivový olej, který doplní ztracenou vlhkost. Hydratujte nohy alespoň jednou denně. Nejlepší je to udělat ihned po koupání, aby se umožnilo lepší vstřebávání účinných látek. Nezapomínejte také pít hodně vody.

Pravidelně si provádějte peeling

Peeling je skvělý způsob relaxace a exfoliace staré pokožky. K tomuto účelu můžete použít i pilník na nohy. Nezapomeňte ji však pohybovat jedním směrem a po každém použití ji důkladně vyčistěte a vydezinfikujte.

Změňte boty v práci

Překonáváte cestou do práce obrovské závěje? Zateplené nepromokavé boty vám umožní dojet do cíle bez újmy na zdraví. 8 hodin strávených v nich ve vytopené kanceláři však může mít žalostné následky. 

Vaše nohy se budou intenzivně potit a pobyt v nich bude nepříjemný. Abyste tomu zabránili, ujistěte se, že máte na pracovišti extra pár lehkých a pohodlných bot. Budou také opravdovým darem z nebes, když vám boty cestou do práce úplně zmoknou.

Pamatujte, že dobře upravené nohy jsou šťastné nohy.

Neberte zimu jako okamžik, kdy si konečně můžete schovat nohy před celým světem. To, že nosíte tlusté ponožky a teplé boty, vás nezbavuje povinnosti se o ně starat. 

Naopak! Extrémně nízké teploty mohou způsobit, že vaše nohy budou ještě náročnější. Pamatujte, že dobře upravené nohy jsou šťastné nohy a úsilí, které tomu věnujete, se jistě vyplatí!