Nepříjemná obuv? Jak vybrat správné vložky?


Nepříjemná obuv je pro mnoho lidí klamou. Zvolený model vypadá krásně, jsme rádi, že jej oblékneme v naší stylizaci, ale po několika hodinách se ukáže, že to nebylo nejlepší rozhodnutí. Jak se s touto situací vypořádat? Můžete si koupit nové boty nebo si vybrat levnější řešení, se kterým se teď budeme zabývat. Navrhujeme, jak vybrat správné vložky!

Vložky - proč byste je měli oslovit?

Vložky nejsou široce inzerovaným produktem, což je škoda. Mnoho lidí zapomíná, že mohou výrazně zlepšit pohodlí při používání obuvi. Nemusíte se vzdát tenisek, vysokých podpatků, mokasínů nebo jiných bot, které jste si právě koupili, i když se vám to zdá nepříjemné. Díky stélce přizpůsobíte botu vaší noze a zajistí, že její nošení nezpůsobí nepohodlí. Dobré stélky musí dokonale sedět na chodidlo, takže jejich montáž trvá poměrně dlouhou dobu.

Zvláštní pozornost by měla být věnována vložkám, které mají být zdravé povahy - správná vada držení těla, deformace kloubů nebo odstranění bolesti. Pak je dobré zvolit si ortopedické vložky, které budou mít příznivý vliv na zdravotní problémy.

Dalším důvodem pro použití vložky může být nesprávná velikost obuvi. Objednali jste příliš velký model, který se vám moc líbil a v emocích se rozhodl jej zachovat? Stává se to. Nyní však nemůžete vystavit nohy pohodlí a nosit míchací obuv. Dobře zvolené vložky tento problém vyřeší a dokonce i příliš velké boty mohou být maximálně pohodlné. Níže navrhujeme, jak vybrat přílohy pro danou situaci!

5 tipů, jak vybrat správné vložky

  • Pokud chcete, aby vložky nejen zlepšovaly pohodlí nošení obuvi, ale také pozitivně ovlivňovaly zdraví vašich nohou, držení těla nebo kloubů - nekupujte hotové ortopedické vložky. Místo toho doporučujeme navštívit ortopedického chirurga, který jim vyhovuje vašim potřebám. Ortopedické vložky vyžadují kontrolu, která místa na chodidle jsou příliš přetížená a která jsou nedostatečně zatížená, a někdy je dokonce nutné vzít rentgen nohy. Teprve pak můžete být klidní ohledně účinnosti tohoto řešení. Nezapomeňte však, že tento typ stélky je poměrně tlustý, což znamená, že se nehodí pro všechny typy obuvi. Bude obtížné je nasadit na mokasíny, baleríny, vysoké podpatky, espadrily nebo úzká čerpadla, ale budou ideální pro tenisky, sportovní obuv, boty, boty nebo boty.
  • Vložky jsou užitečné zejména v podzimní a zimní sezóně. Poskytují dodatečnou tepelnou izolaci proti chladu a vlhkosti - namočené nebo zamrzlé nohy mohou způsobit nachlazení a mnoho dalších nemocí. Správně nasazené stélky by měly být vyrobeny z kvalitních materiálů, doporučujeme například plsť, jehněčí, froté korkové nebo hliníkové fólie. Tyto typy vložek poskytují ochranu proti vlhkosti a vynikající tepelnou izolaci při mírných teplotách. Pokud však dojde k silným mrazům, zvolte silnější vložky - např. Silnou vlnu, velur nebo fleece.
  • Zaměřujete se na aktivitu? Pak byste měli mít zájem o spuštění vložky. Někdy dokonce i správně vybraná obuv - například nedostatečná přiléhavost na nohu, lehká, vzdušná a s dobrým tlumením. Při běhu spočívá celá tělesná hmotnost na nohou, a proto je pohodlí a bezpečnost nesmírně důležité. Běžecké vložky budou praktickým doplňkem obuvi. Doporučujeme vybírat kožené nebo gelové, zvláště pro běžce. Produkty, které nabízejí, nabízejí také řadu dalších vlastností - např. Ochranu před bakteriemi a houbami, které výslovně rostou ve vlhkém prostředí.
  • Vůně parfémů - v jarní a letní sezóně je běžným problémem nepříjemný zápach uvnitř obuvi. Špatná ventilace obuvi, nekvalitních materiálů používaných k jejich výrobě nebo jednoduše pocení nohou kvůli vysokému teplu podporuje vlhkost obuvi a tím i vývoj bakterií a hub. Ty mohou vytvářet nepříjemný zápach, a proto se aroma podložky hodí. Tento produkt poskytuje nohám správné hygienické prostředí a absorbuje vlhkost, ale také neutralizuje zápach.
  • Gelové vložky jsou dalším návrhem. Jejich největší výhodou je průhlednost, díky které je můžete snadno použít i v případě otevřené obuvi - např. Podpatky s otevřenými podpatky nebo sandály. Dostupné gelové vložky mají různé tvary, takže je můžete snadno přizpůsobit vaší noze a vaší obuvi. K jejich čištění stačí otřít vlhkým hadříkem nebo použít mýdlovou vodu. Můžete je také kdykoli nahradit novými nebo je převést na jinou obuv. Ve specializovaných obchodech najdete také ortopedické gelové vložky, ideální pro korekci různých typů defektů nohou.

Jak vidíte, vždy existuje způsob pohodlné obuvi. Doufáme, že vám naše tipy pomohou s řešením problému a nyní víte, jak vybrat správné vložky. Pokud však tyto zkoušky nevyhoví nebo hledáte nový model obuvi, doporučujeme vám seznámit se s nabídkou internetového obchodu butymodne.pl!