Nepohodlná obuv? Jak vybrat správné vložky do bot?


Nepohodlná obuv je pro mnoho lidí zatracená. Vybraný model vypadá nádherně, rádi ho nasadíme do našeho stylingu, ale po pár hodinách se ukazuje, že to nebylo nejlepší rozhodnutí. Jak se s touto situací vypořádat? Můžete si koupit nové boty nebo se rozhodnout pro levnější řešení, kterým se nyní budeme zabývat. Poradíme vám, jak vybrat správné vložky do bot!

Vložky do bot - proč stojí za to po nich sáhnout?

Vložky do bot nejsou široce inzerovaným výrobkem, což je škoda. Mnoho lidí zapomíná, že mohou výrazně zlepšit pohodlí při používání obuvi. Nemusíte se vzdávat jen koupených tenisek, vysokých podpatků, mokasín nebo jiných bot, i když se vám budou zdát nepohodlné. Díky stélce můžete botu přizpůsobit noze a její nošení nezpůsobí nepohodlí. Dobré vložky musí perfektně sedět na noze, takže jejich úprava trvá docela dlouho.

Zvláštní pozornost by měla být věnována vložkám, které mají podporovat zdraví - napravovat defekty držení těla, deformace kloubů nebo odstraňovat bolest. Pak je dobré se rozhodnout pro ortopedické vložky do bot, které budou mít příznivý vliv na zdravotní problémy.

Ještě dalším důvodem pro použití stélek může být špatně padnoucí velikost obuvi. Objednali jste si příliš velký model, který se vám moc líbil a ve chvíli emocí jste se ho rozhodli nechat? Stalo se to. Nyní však nemůžete vystavit své nohy nedostatku pohodlí a nosit míchané boty. Dobře zvolené vložky tento problém vyřeší a budou i nadměrné boty co nejpohodlnější. Níže navrhujeme, jak vybrat vložky pro danou situaci!

5 tipů, jak vybrat správné vložky do bot

  • Pokud chcete, aby vložky nejen zlepšily pohodlí při nošení obuvi, ale měly také pozitivní vliv na zdraví vašich nohou, držení těla nebo kloubů - nekupujte hotové ortopedické vložky. Místo toho doporučujeme zajít k ortopedovi, který je přizpůsobí vašim potřebám. Ortopedické vložky do bot vyžadují kontrolu, která místa na chodidle jsou příliš přetížená a která jsou málo zatížená, a někdy je dokonce nutné pořídit rentgen nohy. Teprve potom můžete být klidní ohledně účinnosti tohoto řešení. Mějte však na paměti, že tento typ stélky je poměrně silný, takže není vhodný pro všechny druhy obuvi. Bude těžké je nosit s mokasínami, balerínami, vysokými podpatky, espadrilkami nebo úzkými lodičkami, ale budou perfektně fungovat s teniskami, sportovními botami, botami, botami nebo botami.
  • Vložky do obuvi jsou užitečné zejména v podzimní a zimní sezóně. Poskytnou dodatečnou tepelnou izolaci proti chladu a vlhkosti - mokré nebo mrazivé nohy mohou mít za následek nachlazení a řadu dalších nemocí. Správně sladěné vložky by měly být vyrobeny z kvalitních materiálů, doporučujeme například plsť, jehněčí kůži, froté korek nebo hliníkovou fólii. Tyto typy stélek poskytují ochranu před vlhkostí a vynikající tepelnou izolaci při mírných teplotách. Pokud však přijdou silné mrazy, zvolte vložky mnohem silnější - například ze silné vlny, veluru nebo rouna.
  • Jste aktivní? Pak by vás měly zajímat běžecké vložky. Někdy i správně zvolená obuv - například s přiléhavým svrškem k noze, lehká, vzdušná a s dobrým odpružením může být nedostačující. Při běhu spočívá celá tíha těla na chodidlech, proto je jejich pohodlí a bezpečnost nesmírně důležitá. Běžecké vložky budou praktickým doplňkem vaší obuvi. Doporučujeme zvolit kožené nebo gelové, speciálně zaměřené na běžce. Tyto výrobky také nabízejí řadu dalších vlastností - např. Ochranu před bakteriemi a houbami, které se rychle vyvíjejí ve vlhkém prostředí.
  • Vonné vložky - v jarní a letní sezóně je častým problémem nepříjemný zápach uvnitř obuvi. Špatné větrání obuvi, nekvalitní materiály použité při jejich výrobě nebo prostě pocení nohou v důsledku vysokého tepla přispívají k vlhku obuvi, a tím i růstu bakterií a plísní. Ty mohou generovat nepříjemný zápach, a proto se hodí vonné vložky. Tento výrobek má poskytnout chodidlům správné hygienické prostředí a absorbovat vlhkost, ale také neutralizovat zápach.
  • Gelové vložky jsou dalším návrhem. Jejich největší výhodou je transparentnost, díky které je můžete bez omezení používat i v případě otevřených bot - např. Vysokých podpatků s otevřenou patou nebo sandálů. Dostupné gelové vložky mají různé tvary, takže je můžete snadno přizpůsobit noze a obuvi. Chcete -li vložky vyčistit, stačí je otřít vlhkým hadříkem nebo použít mýdlovou vodu. Kdykoli je můžete také vyměnit za nové nebo převést na jiný pár bot. Ve specializovaných prodejnách najdete také ortopedické gelové vložky, ideální pro korekci různých typů defektů chodidel.

Jak vidíte, vždy existuje způsob, jak získat pohodlnou obuv. Doufáme, že vám naše tipy pomohou se s problémem vypořádat a nyní víte, jak vybrat správné vložky do bot. Pokud však tyto nefungují nebo hledáte nový model obuvi, doporučujeme vám seznámit se s nabídkou internetového obchodu KeeShoes!