Názvy a typy dámských bot. Zkontrolujte, zda je všechny znáte


Znalost typů dámské obuvi dostupných v obchodech s obuví podstatně usnadňuje hledání požadovaného modelu a zkracuje čas strávený hledáním. Jak se dostat do bludiště všech jmen a výrazů? Speciálně pro vás jsme připravili kompletní seznam typů obuvi. Zkontrolujte, zda je všechny znáte.

Druhy dámské obuvi - základní rozdělení

Nejběžnější klasifikací je rozdělení podle sezóny, během které nosíme daný typ obuvi. Není proto překvapením definovat typ letní obuvi nebo zimní obuvi. Populární je také rozdělení s ohledem na účel daného modelu. Máme tu například sportovní obuv, gumáky, taneční boty a mnoho dalšího.
Stojí za zmínku, že toto rozdělení je velmi neúplné, protože v každé z výše uvedených kategorií najdete mnoho druhů obuvi, které jsou navíc rozděleny podle typu paty nebo délky svršku.

Abychom vám pomohli procházet různé kategorie v obchodech s obuví, připravili jsme seznam nejpopulárnějších typů dámské obuvi spolu s jejich názvy. To však není vše, protože naši divizi začneme vysvětlením slovní zásoby oboru, která pomáhá nejen při rozhovorech s prodejcem, ale především při určování očekávání modelu snů.

Konstrukce obuvi. Z jakých prvků se bota skládá?

noha - horní část boty, pokrývající horní část chodidla, lýtka a dokonce i holeně. Je to délka svršku, která určuje účel a typ obuvi.

podrážka - vnější část obuvi v přímém kontaktu se zemí. V závislosti na zamýšleném použití daného typu boty je vyrobena z různých materiálů, např. Polyuretan, kaučuk, guma.

pata - prvek spojený s podešví, který je umístěn v zadní části boty. Můžeme rozlišit několik typů podpatků, které určují jejich tvar. Nejběžnější podpatky jsou: jehlové jehlice, sloupek, káčátko, klín.

Polstrování, vložka do boty - vnitřní součást, která přichází do styku s nohou. Stojí za výběr modelů s podšívkou vyrobenou z přírodních, prodyšných materiálů, které navíc omezují vzhled nepříjemný zápach z bot,

Klepněte na - prvek, který chrání patu před opotřebením Chrání patu boty před poškozením a je vyměnitelným prvkem.

Druhy dámských bot

Jedním z běžně známých typů dámské obuvi jsou boty, které se vyznačují nízkým svrškem, který zakrývá pouze nohu. Je však třeba zdůraznit, že tato kategorie zahrnuje několik druhů obuvi.

Oxford - elegantní šněrovací boty, obvykle vyrobené z přírodní kůže. Tento model byl převzat z pánské módy, ale rychle si získal uznání u žen, které jej ochotně zahrnuly do svých stylizací.

mokasíny - plochá obuv, ve které jsou podešev i svršek vyrobeny z měkkých materiálů. Prototypem mokasínů byla obuv nosená indiánskými kmeny. V současné době tento typ obuvi nosí ženy i muži a je prvkem, který kombinuje volný, ležérní styl s ležérní elegancí.

CREEPERSY - boty, které jsou kombinací tenisek a oxfordských bot. Pro tento typ obuvi je charakteristická masivní podešev ve formě platformy, která dokonale tlumí nohu a zároveň chrání před nepohodlí a bolestí způsobenou dlouhými procházkami.

Boty pro ženy

Svršek v botách nejčastěji dosahuje ke kotníku nebo do středu lýtka. V této skupině bot najdete několik různých modelů: izolované nebo bez izolace, s plochou podrážkou, podpatky nebo klíny, nazouváky nebo šněrovadla.

Chelsea boty - druh obuvi s plochým podpatkem, stylizovaný jako jezdecké boty, ve kterém svršek zakrývá kotníky, a gumové vložky usnadňují oblékání. Boty Chelsea jsou skutečným hitem jarní / podzimní sezóny, s nimiž můžete vykouzlit efektivní a mírně agresivní stylizace.

boty - druh těžkých šněrovacích bot sahajících nad kotník. V souvislosti s metalickými nebo punkovými subkulturami se vyznačují vyztuženou podrážkou, a proto budou dobře fungovat v ostrých, rockových oblecích.

holínky - vyrobeno z nepromokavých materiálů na ochranu proti vlhkosti a dešti Můžete si vybrat z modelů s kratším nebo delším svrškem a velké množství designů a barev již dlouho posunulo holínky Wellington ze segmentu obuvi do obuvi, kterou můžete úspěšně vyměnit.

Timberki - obuv připomínající populární turistické boty, i když v mírně měkčím, ženském stylu. Nejčastěji šněrované, s plochou podrážkou nebo nízkým sloupkem, vyrobené z přírodní nebo ekologické kůže. Skvělé pro chladnější období, některé modely jsou navíc vybaveny hřejivými prvky a kožešinou obklopující horní část svršku.

Ženské pumpy

Typ dámské obuvi s vykrojeným svrškem bez zapínání nebo šněrování. V této kategorii najdete mimo jiné klasické pumpy na sloupku, s vestavěným nosem, ale nejen. Stejně jako jiné typy obuvi mají i lodičky několik podkategorií.

Pravděpodobně nejoblíbenější z nich jsou špendlíky. Tento název popisuje velmi velkou skupinu bot, mezi nimiž najdete styly s otevřenými prsty, šněrováním kolem kotníku nebo jemné sandály, ale obecně jsou vysoké podpatky synonymem elegantního, ženského modelu s nízkým výřezem svršky a několik centimetrů tenká pata.

Do kategorie čerpadel zařazujeme také čerpadla balerína, tj. boty na ploché a tenké podrážce, stylizované jako typické taneční boty.

Druhy dámských bot

Boty jsou boty se svrškem, který sahá až ke kolenu nebo dokonce pokrývá spodní část nohy. Spojený s typickou zimní obuví, i když modely vyrobené ze semiše a bez otelení, budou dobře fungovat jako boty na šaty nebo šortky. Můžeme rozlišovat mezi botami vysoké boty, tj. modely inspirované jezdeckými botami. Klasické boty jsou obvykle svázané a jejich horní část dosahuje pod koleno.

Kromě bot najdete mimo jiné v kategorii dámské boty stehnotj. dlouhé modely pokrývající koleno kravatami nebo lemem a kovboja - vyznačuje se zúženým nosem a často také četnými ozdobami.

Dámská sportovní obuv

Dámy, které dávají přednost volnému sportovnímu stylu, jistě zlákají boty, které vyhovují jejich vkusu a každodenní činnosti. Nejoblíbenější typy sportovní obuvi jsou tenisky, tj. lehké, obvykle látkové boty s plochou gumovou podrážkou. Mezi další typy sportovní obuvi patří teniskykteré se liší od tenisek se zesílenou gumovou špičkou a silnější podrážkou a tenisky charakteristická plochá a silná podrážka.

Druhy dámských letních bot

Vždy jsou typickou letní obuví sandály. V této kategorii najdete tradiční sandály s plochou podrážkou, ale stejně oblíbené, zejména pro letní speciální akce, jsou sandály na sloupku nebo vysokém podpatku. Po několik sezón se staly poměrně populárním modelem obuvi Římské ženy, tj. sandály s charakteristickým řemínkovým vázáním, které může dosáhnout až ke kolenu.

V létě budou kromě sandálů dobře fungovat i žabky nebo žabky plátěné boty s pletenou podrážkou.

Jak vidíte, název a typ obuvi se mohou výrazně lišit v závislosti na výšce svršku a dalších parametrech, které určují jejich účel. Jsme přesvědčeni, že náš článek zlepší vaše nakupování a pomůže vám vybrat si váš vysněný model obuvi.