Máte rádi běh Podívejte se na různé běžecké boty


Běh je skvělý způsob, jak zlepšit vaši postavu, pohodu nebo trávit volný čas. Aby však tato aktivita byla uspokojivá, efektivní a především bezpečná pro vás, ujistěte se, že máte správnou běžeckou obuv. Připravili jsme několik tipů, jak vybrat ten správný a seznam vhodných modelů, které by se vám mohly líbit!

Běžecká obuv - jak si vybrat tu správnou?

Pokud jste začátečník a dosud jste si nekoupili běžecké boty, průvodce pro vás bude určitě velmi užitečný. Doporučujeme také, abyste si přečetli lidi, kteří již mají zkušenosti s běháním, ale kladli velký důraz na obuv. Zajišťujeme, že s kvalitním modelem bude běh mnohem příjemnější a bezpečnější. Proč? Správně zvolená obuv zajistí maximální pohodlí při tréninku, sníží riziko zranění a podpoří redukci bolesti, která může vyplývat například z nesprávného běhu nebo zdravotních problémů (např. Hallux).

Při výběru běžecké boty věnujte pozornost:

  • Typ povrchu, na kterém budete běhat - pokud je to běžecký pás v tělocvičně, stačí fitness boty, ve kterých trénujete každý den. Pokud však běžíte venku, pak vezměte v úvahu dominantní půdu. Pro běh na asfaltu, dlažebních kostkách nebo betonu budou nejlepší boty s větší absorpcí nárazů a stabilizace chodidel. Při hledání běžeckých bot na nezpevněných lesních, horských a blátivých stezkách je lepší zvolit silně profilované běžecké boty s odpovídajícím polstrováním.
  • Hmotnost - tento parametr je velmi důležitý, zejména pokud jde o odpisy. Lidé, kteří váží více, by měli hledat boty s velmi dobrým odpružením, aby mohli snadno nést tělesnou hmotnost a uvolnit klouby a páteř.
  • Typ odrazu při běhu - když hledáte boty, které zlepší běh od midfoot, je nejlepší zvolit model s menším ofsetem, tj. S malým výškovým rozdílem mezi patou a prsty. Na druhé straně, když běží z paty, oblékněte si běžecké boty s více polstrováním vzadu a vyšším ofsetem.
  • Velikost - objednejte si velikost boty. Je to mýtus, že mají být o něco větší - pata by měla být vždy na svém místě, aby se noha při běhu nepohybovala. V opačném případě ztratíte stabilitu a můžete být zraněni.
  • Sezóna - na rozdíl od vzhledu, stojí za to vybrat model, který bude vhodný pro sezónu. Při vyšších teplotách může být silná obuv nepohodlná a nepohodlná, takže je lepší zvolit prodyšnou (např. S ​​oky). Na druhé straně, pokud hledáte boty na podzimní nebo zimní běh, silné varianty budou lepší, navíc chráněné proti povětrnostním podmínkám.

Pohodlná běžecká obuv - oblíbené modely

Doufáme, že nyní můžete snadno najít vhodné běžecké boty. Postupujte podle našich tipů a zkontrolujte seznam návrhů na butymodne.pl. Dosáhněte úspěchů a zlepšete své zdraví spuštěním v jedinečné běžecké obuvi!