Lepší předcházet než léčit. Vše, co potřebujete vědět o dětské preventivní obuvi


Každý rodič se obává o správný vývoj svého dítěte. Jak se vaše dítě stává aktivnějším, potřeba bot je zřejmá. Někteří rodiče se rozhodnou koupit preventivní obuv bez konzultace s odborníkem. Vždyť se říká, že prevence je lepší než léčba. Ptáte se, jestli je to opravdu nutné? navrhujeme!

K čemu slouží profylaktické boty a jak se liší od běžné obuvi?

K pohybu slouží – samozřejmě – profylaktické boty. Jejich superschopností je však to, že jsou navrženy tak, aby podpíraly strukturu chodidla, kotníku a dokonce i celé nohy. Díky tomu podporují správný růst vašeho dítěte a umožňují správný vývoj chůze. Poskytují neomezenou pohyblivost, tlumí nárazy, zlepšují rovnováhu, zaručují pohodlí a zabraňují bolesti.

Zjednodušeně řečeno, jsou to právě preventivní boty, díky kterým je procházka, běh a poznávání světa pro vaše batole skutečným potěšením, nikoli trápením. Níže jsme shrnuli ty nejdůležitější aspekty, které je odlišují od klasické obuvi.

Preventivní obuv je v první řadě profilována jinak než její standardní protějšky. Mezipodešev a podešev jsou tužší a kulatější, takže se tak snadno nekroutí. A co víc, profylaktické boty mají pevnou patu, která poskytuje dodatečnou stabilitu.

Pro koho jsou profylaktické boty určeny?

Podpůrná, dobře padnoucí obuv je nezbytná. Aktivní dítě, které s velkou zvědavostí objevuje svět kolem sebe, by nemělo brzdit nepohodlné boty.

Jsou případy, kdy je nákup profylaktické obuvi nutností. Nosí je děti, které se narodily s abnormalitami nohou, a ty, které je získaly v průběhu času.

Naštěstí ortopedická obuv už neděsí svým vzhledem přímo z dob minulých. Výrobci preventivní obuvi sledují nejnovější trendy a přizpůsobují styly potřebám a preferencím nejmladších uživatelů.

 

Proč se nevyplatí kupovat ortopedickou obuv na vlastní pěst?

Pokud vaše obavy nikdo nepotvrdil a vaše dítě nebylo diagnostikováno odborníkem, v žádném případě byste se neměli rozhodovat pro nákup profylaktické obuvi sami. Neodůvodněné používání takové obuvi může oslabit svaly chodidla. 

Existují však známky, které vám napoví, že je čas domluvit si schůzku se svým lékařem. Zde jsou:

  • Vaše dítě má tendenci se zranit v oblasti kotníku
  • chodidla vašeho dítěte směřují při chůzi dovnitř
  • nohy vašeho dítěte směřují při chůzi ven
  • Vaše dítě má chronické bolesti v patách, zádech nebo kolenou
  • nohy vašeho dítěte jasně vykazují známky plochých nohou

Zkontrolujte, zda vaše dítě potřebuje ortopedickou obuv

Máte pochybnosti, zda vaše dítě potřebuje ortopedickou obuv? Určitě se poraďte s dětským lékařem vašeho dítěte, který vás v případě potřeby odešle ke specialistovi. 

Zkušený ortoped obratem posoudí všechna onemocnění, která je třeba upravit, a pomůže vám vybrat správnou ortopedickou obuv nebo doporučí nákup speciálních vložek, které nohám vašeho dítěte uleví.

Kde koupit ortopedickou obuv?

Pokud se vaše obavy potvrdí a lékař doporučil vašemu dítěti preventivní obuv, vyplatí se hledat modely, které budou splňovat všechny vaše požadavky. Vzdejte se nákupu použitých profylaktických bot. Pamatujte, že každé chodidlo je jiné a jedinečné. Takové boty by mohly problém zhoršit a dokonce způsobit nevratné změny ve struktuře nohy. 

Vybírejte raději obuv renomovaných značek, které ji vytvářejí ve spolupráci s ortopedickými specialisty. Hledejte boty, které kombinují správnou konstrukci s nejnovějšími technologickými řešeními. Vyberte si modely vyrobené z přírodních materiálů. Pro děti budou perfektní boty se suchým zipem, které se budou snadno obouvat i zouvat a - hlavně - zaručí perfektní padnutí.

Nejlepší preventivní obuv najdete v našem internetovém obchodě. Vyber mezi dívčí sandály s roztomilými motýlkovými ozdobami a vestavěné kožené boty se zapínáním na suchý zip. Doporučujeme pro kluky boty v odstínu tmavě modré s hnědými vsadkamikteré splňují i ​​ty nejpřísnější požadavky.

Jak často by se měla ortopedická obuv vyměňovat?

Pamatujte, že životnost ortopedické obuvi se může lišit v závislosti na její kvalitě a použití. Pokud však pozorujete zjevné známky opotřebení, určitě investujte do nového páru. V opačném případě může mít tato zdánlivá hospodárnost negativní dopad na držení těla a zdraví vašeho dítěte!

Nezapomeňte také, jak rychle rostou dětské nohy. Pravidelně dbejte na správnou velikost obuvi, která zajistí pohodlí a podpoří zdravý vývoj vašeho batolete.