Které cyklistické boty budou nejlepší?


Začátek jara je nejlepší čas na zahájení cyklistické sezóny. Rekreační jízda na dvou kolech nevyžaduje žádné speciální vybavení. Pokud se počet kilometrů na metru každý den zvyšuje, stojí za zvážení cyklistická obuv. Díky nim bude pohyb na dvou kolech skutečným potěšením. Která obuv pro cyklistiku bude nejlepší?

Specializované cyklistické boty

Cyklisté velmi dobře vědí, že správná obuv jim může pomoci zlepšit jejich výkon. Proto při jízdě rádi nosí boty určené k instalaci do systému SPD. Toto řešení je nejčastěji vybaveno dvoukolkami určenými k překonání mnoha kilometrů tras. Co je to SPD? Je to systém, díky kterému lze boty zapojit do speciálně upravených cyklistických pedálů. Profesionální cyklistické boty se vyznačují velmi tuhou podrážkou. Páry s SPD často připomínají trekové modely. Na trhu je široký výběr cyklistických bot, určených pro rychlou a dynamickou jízdu. Některé modely jsou tak univerzální, že se po nich dá také chodit. To je skvělé, pokud část cyklotrasy musí projít pěšky. Kdo by se měl rozhodnout pro profesionální cyklistickou obuv? Vyberme si je, pokud chceme zapracovat na dynamice jízdy a vlastní kondici. Je to must -have pro ty, kteří se připravují na soutěže, pravidelně překonávají dlouhé vzdálenosti nebo jezdí v náročných podmínkách - například v horách. Co ti, kteří organizují pouze víkendové výlety?

Sportovní obuv pro rekreační cyklistiku

Víkendoví milovníci dvoukolek by měli pamatovat na bezpečnost a pohodlí při jízdě na kole. Profesionální cyklistická obuv by pro ně byla optimální volbou. Pokud v sezóně strávíme na cyklistickém sedle jen tucet hodin, využijme k jízdě tradiční sportovní obuv. Posilovna a fitness boty nebo tenisky budou dobrou volbou. Je důležité, aby měli pevné pouto. Na turistiku si nechte trekové boty se silnou, vyztuženou podrážkou. Pro jízdu na dvou kolech budou lépe fungovat modely, u kterých budeme mít pocit, že má noha stabilní oporu na pedálech. Široká škála sportovní boty, určené pro jízdní kola a sport, najdete v internetovém obchodě KeeShoes.

Jsou elegantní boty vhodné na kolo?

Jízdní kola ovládla centra velkých měst a jezdí na nich do práce stále více lidí. Ženy v elegantních kostýmech nebo muži v oblecích mířící do kancelářských budov na dvoukolkách jsou běžným jevem. V případě mužů by jízda v klasických, uvázaných botách neměla být obtížná. Kyklopové by se naopak měli zaměřit na pohodlí a bezpečnost. To znamená, že jehlové boty, sandály na vysokém podpatku a nazouvací pantofle je nejlepší nechat doma. Pro cyklistiku mohou dámy nosit dámské vázané oxfordské boty, ploché balerínky nebo tenisky. A co jízda v sandálech? Z bezpečnostních důvodů to není nejlepší typ obuvi pro cyklistiku. V létě však můžete potkat spoustu dam a pánů, kteří jdou po cyklostezkách s nezakrytými nohami. Při výběru sandálů na ježdění pamatujte, že by vám měly dobře sedět na noze a mít pevnou sponu.

Typ obuvi, který si na kolo obujeme, bychom měli přizpůsobit našim vlastním preferencím. Vášniví cyklisté, kteří v sezóně urazí stovky kilometrů týdně, by měli investovat do profesionálních modelů. Pohodlná sportovní obuv se osvědčí v případě rekreačního ježdění. Lidé využívající dvoukolku jako dopravní prostředek do práce si mohou obout elegantní boty, ale měli by pamatovat na bezpečnost.