Kozačky volíme pro problematické nohy. Naučte se efektivní tipy


Krátké nohy, statná lýtka nebo vbočená kolena mohou být výzvou při výběru kozaček. Pokud i vy máte problém s výběrem toho správného páru těchto zimních bot, jste na správné adrese. Známe účinné tipy, díky kterým najdete dokonalé kozačky i pro ty nejproblematičtější nohy.

Osvědčené tipy, díky kterým snadno vyberete kozačky pro problémové nohy

Pokud chcete zdůraznit přednosti své postavy, správný pár bot vám rozhodně může pomoci. Pamatujte, že špatně zvolené boty mohou zničit i ten nejkrásnější styling.

Abyste tomu zabránili, dodržujte některé tipy, které jsme probrali v tomto článku, a užijte si dokonale sladěné kozačky i pro ty nejproblematičtější nohy. Pracovat!

Vyvarujte se vizuálního odříznutí nohou od zbytku těla

Mnoho majitelů problematických nohou si klade otázku, co dělat, aby v kozačkách vypadaly výhodně. Jedním ze základních pravidel, které je třeba dodržovat, je vyhnout se vizuálnímu odříznutí nohou od zbytku těla.

Nevědomé vytvoření ořezové linie může způsobit, že tato část těla bude vypadat ještě masivnější nebo kratší, než ve skutečnosti je. Aby se to nestalo, stačí se postarat o barevnou harmonii plochy.

Pokud si vezmete černé legíny nebo tmavé silné punčocháče, vyhněte se béžovým kozačkám. Místo toho zvolte černý model. Tento princip funguje oběma směry. Na odhalené nohy budou boty v odstínu podobném vaší pleti fungovat mnohem lépe než tmavé kozačky.

Jaké boty zvolit pro tlustá lýtka?

Ať už jsou vaše masivní lýtka výsledkem tvrdé práce v posilovně nebo přirozeného tvaru vašeho těla, výběr bot může být docela problém.

Nazout nazouváky může být pro ženy s tlustými lýtky skutečnou noční můrou. Omezený prostor uvnitř boty většinou nejde ruku v ruce s masivní nohou. Vzdejte se takové obuvi a zaměřte se na pohodlí a funkčnost. 

Pokud vám záleží na pohodlí a estetickém vzhledu, hledejte ho kozačky s elastickým lemem podél svršku zipu. Stejně dobře poslouží boty se zapínáním na přezky nebo přichycena.

Během chvilky je tak přizpůsobíte šířce lýtek a předejdete zbytečným nervům při obouvání. 

Věnujte pozornost také materiálu, ze kterého byly boty vyrobeny. Vyhněte se syntetickým materiálům, které jsou nepoddajné. Přírodní materiály jako kůže a semiš jsou nejpružnější. Právě ony se dokážou časem přizpůsobit tvaru nohou a poskytnou vám pohodlí, které potřebujete.

Jaké boty zvolit pro krátké nohy?

S krátkými nohami se nemusíte omezovat na vysoké podpatky. Boty volte blízko k noze, které opticky prodlouží vaši siluetu.

Věnujte zvýšenou pozornost přítomnost poutavého zipucož vytvoří další iluzi delších nohou. Vertikální detaily jsou také vítány.  

Kozačky nad kolena na rozdíl od zdání se mohou ukázat jako vaši spojenci. Pokud je sladíte s barvou spodního prádla, například kalhot nebo sukně, můžete si být jisti, že se vám podaří vytvořit požadovanou vertikální linii s nepřerušovaným běháním. Tímto způsobem budou nohy vypadat mnohem delší.

Jakou délku kozaček zvolit pro problémové nohy?

Nejlepší volba pro statná telata se ukáže boty, které končí těsně pod kolenem. I delší modely mohou vypadat dobře. Dejte si však pozor, aby nebyly příliš těsné. 

Zajistěte svým stehnům dostatek prostoru, abyste zabránili nevzhlednému ohybu přes koleno. Vybrat model s širším svrškem věnovaný majitelům masivních nohou.

Pokud jsou vaším problémem krátké nohy, dejte si pozor na kozačky, které by standardně měly končit pod kolenem. Ve vašem případě je pravděpodobné, že konec svršku bude probíhat přes střední čáru kolena, což bude nepříjemné.

Abyste tomu zabránili, vyberte si kozačky nad kolena. Tyto boty vám poskytnou nejen extra dávku tepla, ale také prodlouží vaše nohy.

Jaký podpatek bot bude fungovat na problémové nohy?

Při výběru výšky podpatku dbejte především na plánované aktivity. Vysoké boty se jistě budou hodit na větší výjezdy, ale když budete hodiny běhat v práci nebo po městě, mohou vám dělat problémy. 

Pokud jste poměrně vysokou majitelkou statných lýtek, vzdejte se tenkých podpatků v kozačkách. Nošení těchto bot může způsobit, že vaše nohy budou vypadat ještě masivnější. Místo toho zvolte pevný sloupek nebo klín. Ploché kozačky se také osvědčí jako dobré řešení.

Pro malé dámy s krátkými nohami jsou vysoké tenké podpatky perfektní. Vytvoříte tak iluzi nohou až k nebi a vaše silueta bude působit harmoničtěji.

Problémové nohy nejsou problém!

O tom, že problematické nohy nemusí být problém při výběru kozaček se můžete přesvědčit. Díky našim tipům se tento úkol ukáže být mnohem jednodušší, než jste si původně mysleli.

Stačí si dát pozor na pár aspektů a budete se moci těšit ze skvělého vzhledu po celou podzimní a zimní sezónu!