Kluzké nohy, otěry, kuří oka - jak vybrat boty, které netrpí?

Jak si vybrat boty pro dospělé?

Na rozdíl od vzhledu není výběr správného modelu obuvi ani pro dospělé tak snadné. Pravděpodobně jste více než jednou trpěli špatně zvolenými botami, otisky, otěry, bolestmi nohou, telat nebo páteře. Naštěstí to lze napravit. Při výběru obuvi věnujte pozornost následujícím pokynům:

  • velikost

Správně zvolená velikost je nesmírně důležitá. Obuv by neměla být příliš velká nebo příliš malá. Pokud je velikost příliš velká, noha se bude pohybovat a bota ji může otřít. Navíc, nošení takových bot vede k nepříjemné bolesti nohou a lýtek. Příliš malé boty mohou nohu zdeformovat. Osoba, která nosí takovou obuv, položí nohu na její vnější okraj nebo na patu, což může způsobit bolest a dokonce i ploché nohy. U dobře padnoucí obuvi by mezera mezi špičkou a prsty měla být asi 5 mm.

  • Správný tvar

Při výběru obuvi je nejlepší, aby špička boty odpovídala tvaru vaší nohy. Neměl by to utlačovat ani deformovat. To může vést k degenerativním změnám kloubů a prstů a také k halluxům.

  • Správná výška

Dámské nohy na vysokých podpatcích vypadají krásně. Pokud si však někdy chcete nechat odpočinout na nohou, ale vypadají stejně stylově, můžete si vybrat pohodlná čerpadla, např. Model Seastar, hnědá čerpadla s plochou patou nebo například černé otevřené klíny na klínu S22 .

  • Dobrá podešev

Podešev je také důležitá v obuvi, díky níž mohou nohy odpočívat a při chůzi vám neublíží. Podešev by měla být tvarována tak, aby poskytovala dostatečnou oporu pro chodidlo. Nejdůležitější věcí je sportovní obuv, protože jejím úkolem je tlumení nárazů. Příklady takových bot jsou například běžecké boty Nike Viale M AA2181-003 nebo běžecké boty Asics Gel-FujiTrabuco 7 M G-TX M 1011A209-600 . Jejich správně profilovaná podešev poskytuje pohodlí a stabilitu při chůzi a zároveň chrání chodidla před zraněním.

  • Vysoká kvalita

Nezapomeňte také vybrat kvalitní obuv. Obuv šitá z nejlevnějších materiálů nebude schopna propouštět dostatek vzduchu, což znamená, že vaše nohy nebudou dýchat a nadměrně se potí. Doporučujeme například hnědá klínová čerpadla Edeo 2354 vyrobená s největší péčí o přírodní kůži.

  • Lehkost obuvi

Při nákupu obuvi věnujte pozornost jejich hmotnosti. Nejlepší je, aby byly co nejlehčí. To po celý den chůze nepochybně ovlivní stupeň únavy v nohou. Díky těžké obuvi jsou nohy unavené a na konci dne se mohou otáčet nebo bolet. Doporučujeme například běžecké boty Asics Gel-Venture 7 Gs Jr 1014A072-020 s lehkým a prodyšným svrškem.

Jak si vybrat pohodlné dětské boty?

Při výběru obuvi pro své dítě musíte být zvláště opatrní. Jemné nohy našich dětí se stále vyvíjejí, a proto jsou extrémně náchylné k deformacím a různým druhům otěrů. Pamatujte, že stav chodidla vašeho dítěte má významný dopad na jeho celý pohybový systém. Co zvážit při výběru obuvi pro nejmladší? Především:

  • velikost

Dětské boty nesmí být příliš velké nebo příliš malé. Příliš velká neposkytuje oporu chodidlům a příliš malá způsobuje bolest v nohou a kolenou, otěry, deformace chodidel, ploché chodidla. Vzdálenost mezi prsty na nohou a špičkou by měla být 5 až 6 mm a prsty na nohou nesmí omezovat. Boty by měly být stabilní, ale zároveň nemohou komprimovat a blokovat nohu.

  • tvar

Dětské boty by měly mít zaoblené prsty, aby se prsty mohly pohybovat. Dobrou volbou bude například americká klubová obuv hnědá zimní boty boty boty posuvník American 1904 .

  • věc

Podešev a její profil i materiál výroby jsou také důležité. V ideálním případě by všechny boty měly být vyrobeny z kvalitních, měkkých materiálů, přírodní kůže nebo bavlny, jako je například Bartek navy blue Casual Boots 55599 navy blue vyrobená z přírodní kůže, která umožňuje perfektně padnout na chodidlo bez rizika odření.

  • Šněrování a svršek

Dětská obuv může být šněrována nebo suchým zipem, což se snadněji obléká a sundá. Pro malé děti, které se nedávno naučily chodit, musí mít boty svršek, aby poskytovaly kotníku dostatečnou stabilitu, např. Chlapecké Ren But 1423 šedé boty nebo boty Velcro Bartek 11703 pro dívky.

Stručně řečeno, výběr dobře padnoucí obuvi není snadný úkol, během kterého se vyplatí zvážit řadu faktorů. Při výběru správné obuvi dávejte pozor na správnou velikost, materiál, ze kterého jsou vyrobeny, podešev nebo tvar. Pamatujte, že dobře zvolená obuv je nesmírně důležitá nejen pro blaho vašich nohou, ale také pro páteř. Proto považujte nákup obuvi nejen za potěšení, ale také za investici do zdraví. Podívejte se na modely obuvi dostupné na butymodne.pl a vyberte variantu, která je pro vás ta pravá. Užijte si nakupování!