Když se bota přilepí k noze…


Cítíte, že se vám boty při chůzi lepí na nohy? Vyndáváte vložku při zouvání bot? Jde o běžný problém, který postihuje ženy i muže. Naštěstí se to dá napravit! Speciálně pro vás jsme shromáždili ty nejúčinnější, osvědčené způsoby, které vám pomohou vypořádat se s přilnutím boty k noze během okamžiku.

Proč se bota drží na noze?

Lepení bot na nohy je častým problémem, který postihuje muže i ženy. Abychom se s tím mohli účinně vypořádat, stojí za to začít s identifikací příčiny tohoto stavu.

Ve většině případů je na vině pot. Bosé nohy v kombinaci s obuví z nepřirozených materiálů mohou její tvorbu zintenzivnit, což následně vede k přilnutí boty k noze.

Dalším důvodem, proč se vám bota přilepí na nohu, může být špatně nasazená stélka. V další části článku se dozvíte, jak se s tímto problémem vypořádat. Pracovat!

Viník: zpocené nohy

Zpocené nohy mohou způsobit, že vaše boty budou lepkavé. Ať už se jedná o žabky, sandály nebo baleríny, chcete s tímto problémem skoncovat. Máme několik domácích prostředků, abychom dosáhli uspokojivých výsledků.

Použijte dětský pudr

Aby se vám boty nelepily na nohu, potřebujete dětský pudr, který koupíte téměř v každém supermarketu, drogerii nebo lékárně. Prášek nasypaný na stélku boty absorbuje vlhkost a zabraňuje lepivosti. Dětský pudr můžete nahradit bramborovým škrobem nebo práškem na nohy. 

Použijte voděodolný sprej

Dalším účinným způsobem je použití voděodolného spreje na boty. I když to nezabrání pocení vašich nohou, může zabránit pronikání potu do materiálu boty a vytvoření lepivé vrstvy. Stačí nastříkat vložku a je hotovo!

Jak zabránit nadměrnému pocení nohou?

Obě tyto metody mohou přinést pouze dočasné výsledky. Chcete-li zcela odstranit problém s lepením bot, stojí za to zbavit se jeho hlavní příčiny, tedy nadměrného pocení nohou.

Kromě nepříjemného zápachu a lepení nohou na botu mohou zpocené nohy přispívat ke vzniku plísní nehtů a dalších nepříjemných onemocnění. To je nejen trapné, ale také velmi nepříjemné! Abyste tomu zabránili, stačí se řídit našimi tipy.

Nejprve zvolte vzdušné, bavlněné ponožky. Syntetické tkaniny mohou zadržovat vlhkost a způsobit množení bakterií a plísní. Za druhé používejte různé druhy antiperspirantů a mastek na nohy, které zabrání eskalaci problému. Za třetí, než si navléknete ponožky, po koupání si nohy důkladně osušte a zaměřte se na mezery mezi prsty. 

Výběr správné obuvi je klíčem k prevenci nadměrného pocení. Vyhněte se obuvi z umělých neprodyšných materiálů, které mohou zvýšit pocení nohou. Vybírejte raději přírodní materiály dobré kvality, jako je kůže nebo semiš. Zvláštní pozornost věnujte také vložkám do bot. V obchodech s obuví najdete široký výběr vložek proti nadměrnému pocení.

Pokud se vám stále nepodařilo potíží zbavit, určitě se poraďte s odborníkem, který vám doporučí používat profesionální přípravky dostupné na lékařský předpis nebo vás doporučí na terapii.

Viník: žádné ponožky

Na rozdíl od uzavřených bot si při nošení sandálů nemůžete dovolit ponožky. V každém jiném případě se však vyvarujte nošení bot naboso.

V dnešní době je výběr střihů ponožek prakticky neomezený. K balerínkám nebo mokasínům volte upnuté verze nebo punčocháče. Vytvoříte tak ochrannou vrstvu mezi chodidlem a botou a zabráníte přilepení stélky.

Viník: špatná stélka

Dobře známe ten nepříjemný pocit, když po dlouhém dni na nohou konečně zujete boty a vyndáte...vložku s nohou. Naštěstí stačí jen pár kroků, abyste na tento problém mrknutím oka zapomněli.

Nejprve se ujistěte, že stélka, kterou nosíte, je vyrobena z přírodního materiálu. Vyberte si kožené vložky nebo inovativní antibakteriální vložky, které odvedou vlhkost a udrží vaše nohy svěží a suché po celý den. 

Za druhé, ujistěte se, že nosíte správnou velikost vložek. Vyhněte se příliš malým vložkám, které mohou klouzat a lepit se na nohy. Vyměňte je za lépe padnoucí a v případě potřeby je zastřihněte nůžkami. 

Za třetí, můžete vložku přilepit k botě. K tomuto účelu budete potřebovat speciální lepidlo na boty, které udrží vložku na místě a připravenou! V žádném případě nepoužívejte špendlíky, které by mohly způsobit puchýře nebo se dokonce oddělit a nadělat více škody než užitku.

Lepší předcházet než léčit

Doufáme, že vám naše tipy pomohly vypořádat se s problémem lepkavých bot. Pamatujte, že prevence je lepší než léčba, takže pokud máte pocit, že se vám boty lepí na nohy, určitě vyzkoušejte námi doporučené metody, než se vám bolestivé puchýře objeví.