Kdy dítěti pořídit první boty?


Je stále ochotnější držet se nábytku a chtít cestovat na delší vzdálenosti? Rodiče považují za velmi vzrušující naučit se chodit se svým dítětem.

Batole se od začátku učí nové dovednosti, která mu umožní ve světě fungovat nezávisleji. Rodič sleduje z boku bez rušení - a to je z jeho strany nejcennější pomoc. Dítě dělá malými krůčky, aby překonalo své slabé stránky a prozkoumalo své okolí. Kdy bude čas na procházku? Kdy je čas koupit vycházkovou obuv?

Naučit se chodit - jaké boty si vybrat

Na jejich koupi nespěchejte. Teprve když se dítě začne samostatně pohybovat, může si vyzkoušet nošení vhodné obuvi. Pamatujte, že pro malé nožky jsou první boty zcela novou a neznámou zkušeností, takže se ujistěte, že nenarušujeme přirozený proces učení se chůzi.

Batole zkoumá terén nohama, dává pozor na nerovnosti a různorodé textury. Je to pro něj velmi inspirativní řada různých dojmů. Obuv proto nemůže být příliš tuhá a omezovat volný pohyb.

První boty pro dítě - na co byste si měli dát pozor?

Především váha a zpracování. Příliš těžké boty unaví malé nohy. To ztěžuje batole pohyb a stane se zdrojem negativních asociací. A přesto by nově získaná dovednost měla být zábava!

Vycházková obuv nesmí být tuhá. Příliš tvrdé svršky a záda a silná a těžká podrážka zavazují nohu dítěte. První měsíce učení se chůzi je časem klopýtnutí, vyzkoušení vašich schopností, naučení se rovnováhy a efektivního vstávání po pádu. V takovém období dítě věnuje hodně soustředění a odhodlání dostat se z bodu A do bodu B. Překonává -li své slabé stránky, vkládá do celého vzdělávacího procesu velké nasazení. Obuv by v této době měla být jeho největším spojencem.

Podívejme se, jak jsou boty vyrobeny. Jsou poddajné a ohýbají se 1/3 své délky? Je důležité, aby měly správně profilovanou stélku a měkkou podrážku, která bude pracovat s nohou při její přirozené práci od prvních dnů používání. Věnujme pozornost tomu, z čeho je dětská obuv vyrobena. Skvěle poslouží přírodní kůže a prodyšná stélka. V závislosti na ročním období upravme tvar a případný typ izolace. Opatrně změříme nožičky dítěte. Volné boty způsobí, že batole bude padat znovu a znovu.

Samostatná chůze a první boty

První boty by měly být v šatníku batolete jen tehdy, když se sebevědomě a vědomě začne hýbat. Přepadávání nábytku zatím není čas vyzkoušet roztomilé sandály nebo mokasíny. Při chůzi se chodidlo neustále věnuje intenzivnímu tréninku. Nechte ji to dělat bez překážek, naboso.

Proto při rozhodování o koupi prvních bot musíme vzít v úvahu, v jaké fázi se naše dítě nachází. Pokud bude pochodovat sebevědoměji a bude to dělat bez zálohy, můžeme uvažovat o debutové dvojici. Sledujme, jestli se dítě pohybuje s botami sebevědomě. Neházejte nohama na bok, jako byste cítili váhu nebo jiné nepohodlí. Příliš těsné boty zanechají odřeniny a příliš volné boty přispějí k neopatrné chůzi, klopýtání a míchání - mohou také přispět ke zranění.

Přirozený proces učení se chůzi

Kdysi se věřilo, že dítěti by mělo být pomáháno, když se učilo sedět a dělat první kroky. Používali se chodítka a podkládaly se polštáře. Podobné postupy byly použity při výběru obuvi. Ortopedické boty byly vnímány jako ochrana před deformací, zpevňující chodidlo, aby se neohýbalo, a zároveň záruka jisté chůze. Mezitím musí noha „cvičit“ sama a příliš vysoké svršky a tuhé podrážky nepomohou. Pokud lékař (ve výjimečných případech!) Takové řešení nedoporučí, nemůžete si dětskou obuv koupit bez důvodu.

Při analýze, kdy koupit dětské vycházkové boty, nemůžeme použít žádný hotový vzorec. Děti různého věku se začnou plazit, plazit se a pak si sednout a chodit. Až do věku 18 měsíců má batole čas se klidně, svým vlastním tempem, naučit dělat kroky. Nenuťme ho na to. Předčasný nákup obuvi mu nepomůže. Zde bude vaším nejlepším rádcem trpělivost. Sledujme dítě. Pokud vstoupí do světa nezávislosti, pohybuje se bez naší pomoci, pojďme hledat modelku a vyrazit nakupovat!