Jsi těhotná? Podívejte se, jak se o své nohy starat!


Během tohoto zvláštního období těhotenství vaše nohy potřebují zvláštní péči. Sladká zátěž nesená pod srdcem totiž může způsobit hořké neduhy, jako je drásavá bolest a otoky nohou. Naštěstí se z tohoto článku dozvíte nejen to, jak se s tím vypořádat, ale také jaké modely bot vybírat na den a do nemocnice, abyste si užili maximální pohodlí.

Sladká zátěž, hořké neduhy

Těhotenství je bezpochyby jedním z nejneobvyklejších období v životě každé ženy. Sladké břemeno nošení nového člena rodiny pod srdcem může často vyústit v lehce hořké neduhy. Bolavé, oteklé nohy, zarůstající nehty a nepříjemné otoky jsou jen některé z nich.

Naštěstí víme, jak se o nohy v těhotenství starat, abyste se těmto problémům vyhnuli a rádi se s vámi o tyto poznatky podělíme. Kromě toho budeme diskutovat o modelech bot, které budou fungovat jak na denní bázi, tak do nemocnice. To vše proto, aby budoucí mamince poskytlo pohodlí, které si zaslouží. Začněme!

Proč bolí nohy během těhotenství?

Jste těhotná a pociťujete bolesti nohou nebo kotníků? Odpočinout si! Ve většině případů je to zcela normální a je to způsobeno vaším přirozeným přírůstkem hmotnosti. V důsledku toho se vaše těžiště posouvá, takže vaše chodidla, kolena a celé nohy jsou vystaveny zvýšenému zatížení.

Důležité jsou také vylučované hormony, které připravují vaše tělo na jednu z nejdůležitějších událostí ve vašem životě – porod. Právě ony způsobují uvolnění vazů v bocích a chodidlech, díky čemuž pociťujete různé neduhy. 

Nejčastějšími problémy jsou otoky a bolesti nohou a zarůstání nehtů. Podívejte se, jak s nimi zacházet, abyste se cítili pohodlně.

Bolavé, oteklé nohy

Bolavé a oteklé nohy a kotníky jsou poznávacím znamením téměř každé ženy v požehnaném stavu. Edém je obzvláště obtížný v posledním trimestru těhotenství a zesílí na konci dne, zvláště v horkých dnech. Vše je o zadržování vody v těle. V důsledku toho vám nohy a kotníky viditelně otékají.

Chcete-li tento problém snížit, pijte hodně vody a vyhněte se dlouhému stání. Snažte se také pravidelně chodit, a když odpočíváte, zvedněte nohy nahoru. Nezapomeňte na cvičení, která zlepší krevní oběh a sníží otoky. Můžete pohybovat nohama v kruzích v každém směru nebo stát na špičkách, dokud nepocítíte úlevu.

Pohodlné boty se zvýšenou šířkou jsou perfektní pro bolavé a oteklé nohy v těhotenství. Vyvarujte se těsných popruhů a spojovacích prvků. Vyberte si raději pohodlné nazouvací espadrilky vyrobené z měkké látky, která se snadno přizpůsobí tvaru vašich nohou. Dobře poslouží i obuv zapínaná na praktický suchý zip.

Zarostlé nehty

Pokud během těhotenství bojujete s otoky nohou, vaše boty mohou vyvíjet větší tlak na nehty na nohou, což vede k zarůstání nehtů. Pokud máte pocit, že vás bolí nehty na nohou, s největší pravděpodobností budete muset vyměnit boty za větší velikost. 

Upravit obuv na délku však není vše, co se v boji se zarůstajícími nehty vyplatí. Věnujte pozornost šířce bot a tvaru prstů. Místo úzkých hrotů vsaďte na široké zaoblené tvary, které vám přinesou úlevu.

Udržujte své nohy ve skvělé kondici během těhotenství

Zajímá vás, co ještě můžete udělat pro to, aby vaše nohy byly v těhotenství ve skvělé kondici? V první řadě omezte chůzi naboso a vybírejte boty s dodatečnou podporou nožní klenby a takové, které nebudou blokovat správný krevní oběh. 

Váš oblíbený pár bot z doby před tímto obdobím se může ukázat jako nepohodlný. Dokud nebude těhotenství dokončeno, rozlučte se se všemi druhy těsných bot nebo sandálů na vysokém podpatku s efektními pásky kolem kotníku a investujte do pohodlné obuvi vyrobené z pružných, prodyšných materiálů s vložkami tlumícími nárazy. Také část s vysokými podpatky a žabkami, které mohou způsobit ztrátu rovnováhy. 

Zde jsou některé modely, kterým by každá těhotná žena měla věnovat pozornost:

- nazouvací espadrilky s pružnou gumou

- kozačky s elastickou vsadkou

- Šedé sportovní boty New Balance

- růžové pantofle na korkové podrážce

Těhotenské boty

Přemýšlíte, jaké boty se budou hodit do nemocnice, když se vaše miminko konečně rozhodne přijít na svět? Vsaďte na boty s otevřeným podpatkem, které snadno nazujete i vyzujete, aniž byste se museli ohýbat. 

Na porodní sál se vyplatí vzít si s sebou dva páry bot - pohodlné pantofle, ve kterých nebudou problém ani otékající nohy, a gumové pantofle, ve kterých se budete moci osprchovat bez obav z plísňové infekce. .

Pokud hledáte perfektní těhotenské boty, podívejte se na tyto styly:

- šedé nazouváky s bambulkami

- šedé pantofle s mašlí

- guma, bílé pantofle na platformě

- černobílé pantofle Big Star