Jakou kancelářskou obuv si vybrat? Průvodce pro stylovou podnikatelku


Výběr obuvi do kanceláře může být docela problém. Dlouhé hodiny strávené na nohou mohou být bolestí, zvláště když obuv není správně nasazená. Naštěstí profesionální vzhled může jít ruku v ruce s pohodlím. Poradíme, jaké boty se budou hodit do kanceláře.

Vyzařujte sebevědomí a profesionalitu

Přestože vzhled neodráží člověka, v profesionálním prostředí jsme často vnímáni jeho prizmatem. Outfit a vhodně sladěné doplňky odrážejí nejen váš styl a charakter, ale jsou také důležitým sdělením pro vaše vedení, kolegy a zákazníky. Pouze ukazují, že své povinnosti berete profesionálně a měli byste je brát vážně.

Ještě lepší dojem uděláte, když budete vyzařovat sebevědomí. Výběr toho správného outfitu vám v tom určitě pomůže. Pamatujte však, že elegantní tužková sukně a bílá košile nejsou všechno. Neméně důležitý je výběr obuvi pro kancelářskou práci. Poradíme, na co si dát pozor a jakých chyb se vyvarovat.

Dejte pohodlí na první místo

Nevhodná obuv může způsobit více škody než užitku. Bolesti nohou a dotěrné puchýře rozhodně představují významnou překážku při plnění pracovních povinností. I když většinu pracovního dne trávíte za stolem, určitě nechcete mít neprofesionální grimasu způsobenou bolestí nohou. 

Abyste tomu zabránili, dejte pohodlí na první místo. Ujistěte se, že vaše nově zakoupené boty dobře sedí a podpatek není příliš vysoký. Skvělým řešením by bylo strávit pár dní volným procházkou pro své nové boty do domácí kanceláře. 

Kromě toho, že pracovní obuv musí být pohodlná, je potřeba zvážit i několik dalších aspektů, kterým jsme se věnovali v tomto článku.

Zvažte podmínky, za kterých pracujete

Při výběru kancelářské obuvi je velmi důležitý váš denní režim. Přemýšlejte o tom, jak trávíte většinu dne. Sedíte tiše za stolem, nebo možná spěcháte po délce a šířce kanceláře a nosíte důležité dokumenty?

První z těchto možností je nejméně obtížná a výběr bot je prakticky neomezený. Na práci vsedě se budou dobře hodit ploché i vysoké boty. Pokud vaše kancelářská práce vyžaduje větší fyzickou aktivitu, je lepší si pořídit boty s plochou podrážkou nebo nízkým podpatkem. Právě ony vám umožní efektivně se pohybovat a efektivně plnit úkoly. Podle pracovního prostředí se rozhodněte pro baleríny, mokasíny, mokasíny nebo ... značkovou sportovní obuv. Sportovní elegance je poslední dobou v módě!

Pozor na provedení bot

Ujistěte se, že úřad je omezující kodex oblékání a dodržovat platná pravidla. Bez ohledu na ně věnujte zvláštní pozornost barvám bot. Pracovní obuv do kanceláře nesmí být přehnaně křiklavá, lesklá ani přehnaně barevná.

Volte modely v tlumených barvách a extravagantní boty nechte na jiné, méně formální okolnosti. Neutrální barvy, jako je klasická černá nebo mírná béžová, lze snadno sladit s většinou oblečení, které vlastníte. Díky tomu se vyhnete problémům s výběrem stylingu do práce. 

Minimalistické boty s pružnou podrážkou a stabilními, nepříliš vysokými podpatky, např. hůlky nebo klínky, jsou ideální do kanceláře. Ujistěte se, že materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je odolný a snadno se udržuje. Vyhněte se botám ze syntetických materiálů, kde se mohou nadměrně potit nohy.

Být inspirován!

Přemýšlíte, jaké sandály do kanceláře vybrat? V závislosti na specifikách vaší práce vybírejte vkusné sandály s plochou podrážkou nebo pohodlný příspěvek. V chladnějších dnech se rozhodněte pro kožené kozačky na nízkém podpatkuve kterém budete vypadat stylově a zároveň se cítit pohodlně. Dobrým řešením je také pohodlí boty z eko kůže.

Klasická, nadčasová volba, samozřejmě černé vysoké podpatkykteré se hodí prakticky ke všemu. Pokud si chcete opticky prodloužit nohy a zeštíhlit postavu, směle do toho semišové modely v odstínech béžové.

Hledáte pohodlné kancelářské boty? Boty s plochou podrážkou budou nejlepším řešením. Výběr je v tomto ohledu prakticky neomezený. Rozhodněte se pro ty ležérní baletky nebo mokasínynebo elegantnější mokasíny. Úspěšně v nich strávíte celý den i v nejvyšší rychlosti.

Vypadejte profesionálně a cítíte se pohodlně

Pamatujte, že osm hodin stylového vzhledu rozhodně nestojí za ty puchýře a bolavé nohy, se kterými se budete muset v příštích dnech potýkat. Naštěstí už víte, že výběrem pohodlné obuvi do kanceláře můžete stále vypadat fenomenálně a zapůsobit profesionalitou. Navíc můžete použít speciální vložky, které zvýší vaše pohodlí. Vaše nohy a páteř vám budou jistě vděčné! 

Je také dobré mít v práci náhradní pár bot ve skříňce. Nikdy nevíte, kdy vás šéf požádá o práci přesčas. Po dlouhém dni nošení vysokých podpatků zažijí vaše nohy nesrovnatelnou úlevu, když přezujete boty do pohodlných balerín.