Jak vybrat správnou velikost obuvi


Většina z nás zná svoji velikost chodidla, také si při nákupu obuvi uvědomujeme, že velikosti jednotlivých výrobců se od sebe navzájem liší.

Většina z nás zná svou velikost chodidla, jsme si také vědomi, při nákupu obuvi, že velikosti jednotlivých výrobců se od sebe navzájem liší, proto se vždy vyplatí zkontrolovat „tabulku velikostí“, která nám umožní se rychle zorientovat nebo, pro například velikost 42 značky XX, kterou obvykle kupujeme, odpovídá velikosti 42 značky YY, kterou se chystáme koupit. Někdy se stává, že si lidé nepamatují velikost bot nebo jsou z různých velikostí zmatení. Existuje způsob a zároveň jedna z nejspolehlivějších metod výběru obuvi v butiku, a zejména těch, které byly zakoupeny v internetových obchodech - určení vnitřní délky stélky obuvi.

Jak určit délku stélky boty? - Změřte délku chodidla. Vložte nohu do ponožky na list papíru formátu A4, obkreslete její tvar a poté změřte v centimetrech vzdálenost mezi dvěma body, které nejvíce vystupují na obrys nohy, tj. Od špičky nejvzdálenějšího prstu k pata. (Nezapomeňte změřit obě chodidla, někdy může být jedna noha kratší). K výsledku přidáme 0,5-1 cm, podle zásady, že čím je noha kypřejší, tím je okraj větší. Výsledkem je délka vnitřní podrážky boty. Každý výrobce obuvi je povinen uvést délku vložky do bot v centimetrech, která je přiřazena konkrétní velikosti. Někteří výrobci například přiřadí stélku o délce 27 cm velikosti 40, jiní 41 a další 42. Při nákupu obuvi online, bez možnosti zkoušení, pamatujte, že stojí za to vzít si pouze délku vnitřní stélky, nikoli velikosti - vyhnete se tak zklamání z příliš malých nebo příliš velkých bot.