Jak ušetřit mokré boty?


Vstoupil jsi do louže? rozlil drink? Prali jste si boty v pračce? Bez ohledu na to, proč se vám boty namočily, určitě se s nimi nechcete rozloučit. Hledáte tipy, jak zachránit své promočené semišové boty? Nebo možná chcete vědět, jak rychle usušit kožené boty? navrhujeme!

Promočené boty nejsou konec světa!

Obrovská louže na silnici, které jste si absolutně nevšimli? Tác plný nápojů, který číšníkovi náhle vypadl z rukou přímo na vaše boty? Dlouhá procházka v příliš tlustých ponožkách a botách nevhodných do slunečného počasí?

Bez ohledu na to, proč se vám boty namočily, nemusíte se s nimi rozloučit. Stačí se řídit pár jednoduchými radami, obrnit se trpělivostí a brzy si budete moci opět užívat svůj oblíbený pár bot. Prozradíme nejúčinnější triky, díky kterým ušetříte promočené boty. Pracovat!

Jak ušetřit mokré boty?

Ať už jsou vaše mokré boty semišové, kožené nebo látkové, při sušení je třeba dodržovat několik pravidel, aby vypadaly dobře.

Nejprve si co nejdříve zujte boty. Předejdete tak nejen nachlazení, ale také vaše boty nebudou vystaveny vlhkosti. Pokud vás nečekaně zastihl silný déšť, je dobré si na boty nasadit pytlíky. Předejdete tak případným škodám, než se dostanete domů.

Za druhé, vycpěte vnitřek boty. K tomuto účelu můžete použít staré noviny stočené do kuliček, papírový ručník nebo bavlněné ponožky či rukavice. Díky tomu budete mít jistotu, že vaše boty po vysušení neztratí svůj původní tvar a jejich svršek nebude mít nevzhledné ohyby nebo dokonce praskliny.

Za třetí, vyhněte se přímým zdrojům tepla. Mohou způsobit rozevření spojů mezi svrškem a podešví a přispět k deformaci tvaru boty. Namísto toho, abyste se podpírali fénem, ​​je lepší obrnit se trpělivostí a použít osvědčené metody, které jsme probrali v tomto článku.

Jak sušit boty?

Chcete-li připravit boty na sušení, vyjměte tkaničky a vložky. Tím se celý proces výrazně urychlí. Než začnete boty sušit, měli byste je důkladně očistit od všech nečistot.

Dále budete potřebovat staré noviny, kterými vycpete vnitřek bot, aby se nedeformovaly. Pozor však na místa s barevnými potisky, které by mohly zanechat stopy na jemné obuvi. Pokud jsou vaše boty silně promočené, bude pravděpodobně nutné noviny několikrát vyměnit.

Místo novin můžete použít ... nevařenou rýži, která pohltí vlhkost a pohltí nepříjemné pachy.

Připravenou obuv dejte na suché místo, mimo dosah přímého slunečního záření. Ujistěte se, že místo, které si vyberete, je dobře větrané.

Nejčastější chyby

Abychom vám pomohli zachránit mokré boty, shrnuli jsme některé z nejčastějších chyb, kterých se lidé dopouštějí. Tomu je třeba se rozhodně vyhnout! 

Sušení bot v bubnové sušičce to je obvykle velmi špatný nápad. Boty se mohou otlačit a zlomit a teplo může způsobit změny tvaru svršku. Pokud vám záleží na dokonalém střihu, neriskujte! Pokud to však chcete zjistit sami a výrobce zajišťuje, že vaše sušička tuto možnost nabízí, zvolte krátký cyklus a naplňte buben sušičky ručníky, které omezí narážení bot.

Je to stejně nepříznivé sušení bot fénem. Tímto způsobem se může lepidlo rozpustit a boty se zdeformují. Pokud se to přesto rozhodnete udělat, ujistěte se, že proudění vzduchu je chladné a sušičku udržujte v bezpečné vzdálenosti, abyste nezpůsobili požár! 

Za žádných okolností nepoužívejte troubu ani mikrovlnnou troubu. Na internetu můžete najít opravdu podivné nápady na sušení mokrých bot. Teplo může poškodit vaše boty a bakterie nahromaděné na jejich podrážkách a svršcích se snadno dostanou na místo, kde připravujete jídlo. Ostuda!

Promočené semišové boty. Co bude dál?

Není žádným tajemstvím, že semišové boty vyžadují zvláštní péči. Pravidelné čištění a impregnace stále nestačí, když vás venku nečekaně zastihne obrovský liják. Jsou vaše semišové boty promočené? Relaxovat! Víme, jak to opravit. 

Jděte domů co nejdříve a sundejte je. Vnitřek bot vycpěte novinami stočenými do kuliček, které zabrání vzniku nevzhledných otlaků a záhybů na svršku a zároveň urychlí proces schnutí. Poté je jemně kartáčujte jedním směrem, abyste obnovili dobrý vzhled nasáklého materiálu a zbavili se nečistot. Pozornost! Udržujte svou obuv mimo přímé zdroje tepla.

Jakmile jsou boty úplně suché, znovu je utěsněte semišovým tmelem. Připraveno! Můžete vyrazit na cestu!

Učte se ze svých chyb

Člověk se nejlépe učí z chyb. Při plánování procházky se nezapomeňte podívat na předpověď počasí. Pokud se očekává déšť, vyměňte semišové boty za holínky. Boty pravidelně impregnujte, snížíte tím riziko poškození při náhlém dešti. 

Kromě toho se snažte zabránit nadměrnému pocení. Ujistěte se, že vložky uvnitř boty jsou vyrobeny z přírodních, prodyšných materiálů. Používejte také speciální antiperspiranty na nohy, aby byly suché.