Jak si zvyknete chodit na vysokých podpatcích?


Používáte denně pohodlí a nosíte ploché boty, ale blíží se příležitost, kdy se potřebujete obejít bez jehlových podpatků, klínků nebo podpatků? Víte, že chůze ve vysokých botách není vaše silná stránka - třesete se, bolí vás nohy a místo přemýšlení o události jen sníte o tom, že je změníte na pohodlnější? Pak si přečtěte našeho průvodce, jak si zvyknout na chůzi na vysokých podpatcích!

Krok první - vyberte si pohodlné vysoké podpatky

Vysoké podpatky určitě budou vypadat krásně, ale nemusí být tou nejlepší volbou, pokud nemáte zkušenosti s chůzí v podpatcích. Místo lakovaných a nestabilních modelů volte nejpohodlnější boty na podpatku. Doporučujeme vám vybrat si variantu, která vám bude vyhovovat - jak výškově, tak i materiálem nebo designem. Nejlepším rozhodnutím budou lodičky z lícové kůže. Ten vám perfektně padne na nohu, což vám zaručí pohodlí při nošení. Pro začátek budou perfektní Černé lodičky Espinto H. Pokud se vám však nelíbí jejich estetika a dáváte přednost modernějšímu modelu, mohou se vám líbit Zlaté pumpy Espinto 889 na žlutém čepu, a pokud je příležitost, na kterou se chystáte, vaše svatba - budou perfektní Espinto pumpuje bílou perlu na špendlík.

Krok dva - postupně zvyšte výšku podpatku

Nechytejte příliš vysoký a tenký špendlík. Taková pata vás může rychle odradit, protože se na ní nebudete cítit sebejistě a stabilně. Místo toho zvolte o něco nižší variantu s patřičně tlustým podpatkem a pak ji postupně zvětšujte. Budou první, kdo složí zkoušku, např. Lodičky Goodin s ozdobným červeným pruhemkteré mají blokovou patu 4 cm. Pokud si v nich zvyknete chodit, zvolte vyšší, třeba 8 cm Kyvadlová doprava Seastar houndstooth nebo elegantní černé lodičky VINCEZA s dodatečným popruhem, stabilizující kotník a udržující botu dobře na noze. Jakmile zvládnete umění chůze na vysokých podpatcích, mohou být další modelky na vysokém podpatku - např. lodičky na jehlovém podpatku námořnická modř semiš.

Krok třetí - cvičení dělá mistra

Pokud si chcete zvyknout na chůzi na vysokých podpatcích, protože se blíží důležitá událost, nenechávejte učení se chodit na později. Vyberte si pohodlné boty a začněte v nich chodit po domě. Na začátku několik desítek minut a s časem prodlužujte čas a ujetou vzdálenost. Doporučujeme jít na procházku po panství, do práce si dát vysoké podpatky nebo se setkat s přáteli. Čím více je budete nosit, tím větší je šance, že jejich nošení pro vás přestane být problematické a trapné. Jak jsme již zmínili, zvyšte také patu postupně. A když přijde událost, na kterou se chystáte - vyzkoušejte si boty, ve kterých chcete vystoupit. Když v nich budete tancovat celou noc nebo cestovat na dlouhé vzdálenosti, musíte si být jisti, že test zvládnou.

Krok čtyři - zapracujte na svém držení těla

Zatímco chůze s podpatky je nesmírně užitečná, je tu jedna věc, kterou si musíte pamatovat - udržování správného držení těla je nesmírně důležité. Nestydíte se každý den? Výborně! Bohužel často dámy, které si obují boty na vysokém podpatku, zapomínají na správné držení těla a instinktivně se naklánějí dopředu, aby udržely rovnováhu. To nejen špatně vypadá, ale také vaše páteř zaujme nepřirozenou polohu a klouby jsou nesprávně zatěžovány. Když se tedy začnete učit chodit v podpatcích, nezapomeňte stáhnout lopatky, zvednout hlavu nahoru, zatáhnout břišní svaly a udržet páteř rovnou. Časem se pro vás stane zvykem udržovat tento postoj!

Krok pět - nenechte se odradit!

Naučit se chodit v podpatcích vás může odradit - zvláště pokud jste předtím neměli vysoké boty. Tato poloha chodidla namáhá lýtko a nutí vás udržovat rovnováhu. Ale nezapomeňte, že praxe dělá mistra. Pokud se nenecháte odradit, zvyknete si na tento postoj a bude to pro vás časem neutrální. Čím více tréninku absolvujete, tím je pravděpodobnější, že se vám chůze v podpatcích dostane do krve. Možná se za pár týdnů budete pohybovat na vysokých podpatcích jako hollywoodská hvězda? Hodně štěstí!

Doufáme, že naše rady budou efektivní. Nezapomeňte si nejprve vybrat pohodlnou obuv - doporučujeme prohlédnout si nabídku obchodu KeeShoes. Jsme si jisti, že tam najdete vhodný model, který vám pomůže zvyknout si na chůzi na vysokých podpatcích!