Jak si objednat boty online, abyste se vyhnuli zklamání?


Online nakupování je darem z nebes pro lidi, kteří nemají čas, neradi nakupují nebo chtějí jen větší výběr. Ačkoli na tom obvykle není nic zvlášť obtížného, ​​nákup bot online může způsobit několik problémů. Poradíme, na co si dát pozor a jakých chyb se při nákupu bot přes internet vyvarovat.

Ďábel není tak děsivý...

Boty jsou jedním z produktů, kde bývá online nakupování poněkud komplikované. Mnoho lidí oceňuje, že si obuv mohou osobně vyzkoušet a ujistit se, že je pohodlná. 

Online nakupování je však skutečnou úsporou času pro zaneprázdněné lidi a nervy, pro ty, kteří nesnášejí dlouhé fronty a hrubé prodavače. Navíc tímto způsobem můžete ušetřit. Pokud vám pár bot ukradl srdce v kamenném obchodě, ale jeho cena vás od nákupu efektivně odrazuje, určitě si opište název modelu a vyhledejte jej na internetu. Je pravděpodobné, že při troše snahy najdete stejné boty za nižší cenu.

Naštěstí nakupování bot online není tak složité, jak se může zdát. Stačí se držet pár pravidel a řídit se našimi radami a určitě se vyhnete zklamání.

Pečlivě si změřte nohu

Myslíte si, že znáte svou velikost bot dokonale? Nic nemůže být chybnější! Velikosti se mohou lišit v závislosti na výrobci, a i když neustále nakupujete od stejného - rozměry vaší nohy se mohou změnit, například z důvodu těhotenství nebo hubnutí.

Pokud chcete minimalizovat riziko, že si koupíte špatnou velikost bot, nezapomeňte si nohu změřit. Toto je nejdůležitější aspekt, který vám pravděpodobně pomůže vyhnout se nutnosti vracet zboží.

Jak snadno a přesně zkontrolovat velikost bot, aniž byste je museli zkoušet?

Při měření nohou věnujte zvláštní pozornost jejich délce. Pro měření budete potřebovat kus papíru, pravítko a něco na psaní.

Položte kus papíru na podlahu a pečlivě obkreslete tvar chodidla. Pomocí pravítka označte rovnoběžné linie podél prstů a pat. Začněte od čáry na špičce nejdelšího prstu a konče špičkou paty, změřte si délku chodidla a poté přidejte půl cm, abyste si zachovali potřebnou prostor pro hlavu a zajistili vám pohodlí při chůzi.

Nezapomeňte tyto kroky zopakovat pro druhou nohu. Pokud se rozměry liší, založte svůj výběr na větším z rozměrů.

Pak se ujistěte, že vámi naměřená délka stélky odpovídá dané velikosti. V mnoha obchodech lze tento údaj nalézt v samostatné tabulce velikostí nebo přímo u velikosti obuvi.

Seznamte se se specifiky daného modelu

Pokud již víte, jakou velikost zvolit, ujistěte se, že specifičnost daného páru bot odpovídá vašim potřebám. Zvažte aspekty jako:

  • materiál podrážky
  • materiál stélky
  • vnější materiál
  • výška podpatku nebo platformy
  • spona

Hledejte názory ostatních zákazníků a porovnávejte ceny na různých portálech

Chcete-li, aby byl váš online nákup spokojený, přečtěte si názory ostatních zákazníků. Díky tomu zjistíte, jak mluvily jejich zkušenosti s daným prodejcem a také - jakou kvalitu konkrétní pár bot skutečně je.

Pamatujte, že jeden pár bot se může prodávat za různé ceny v několika obchodech. Pokud chcete mít jistotu, že jej koupíte za nejnižší možnou cenu, věnujte chvíli hledání stejného produktu na různých portálech. Určitě budete šokováni tím, jak moc se ceny obchod od obchodu liší.

Pokud se vám však cena zdá podezřele nízká, buďte opatrní. Ověřte si, zda je prodejce důvěryhodný, odkazem na názory ostatních lidí. Pamatujte, že o podvodníky není nouze – zejména na internetu.

Seznamte se s politikou vracení zboží a reklamací

I přes pečlivé změření chodidla a výběr správné velikosti vždy existuje možnost, že budete chtít objednané boty vrátit. Z tohoto důvodu se před finalizací nákupu vyplatí seznámit se s reklamačním řádem daného obchodu. Zkontrolujte, kdo hradí náklady na vrácení balíčku a jak vám budou vráceny peníze. Přesvědčte se také, jak vypadá reklamační řád obuvi.

Po obdržení zásilky s novým nákupem nezapomeňte zkontrolovat, zda jsou boty pohodlné a splňují všechny vaše požadavky. Bez trhání etiket si je doma vyzkoušejte a ujistěte se, že vám vše sluší. Pokud zjistíte, že se vám boty odírají, můžete se pár dní procházet po domě, abyste je trochu protáhli. Když je tento proces neúspěšný, můžete boty snadno poslat zpět ve lhůtě stanovené prodejcem. Dejte si však pozor, aby obuv nejevila žádné viditelné známky používání. V takovém případě může být vrácení zamítnuto.

Užijte si své nové vypasované boty

Po přesném změření chodidla a výběru správné délky stélky, ujištění se, že spodky bot splňují vaše požadavky a obchod je spolehlivý, můžete nákup úspěšně dokončit. 

Může se to zdát jako poněkud časově náročný proces pro váš první nákup, ale při každém nákupu bude rychlejší a rychlejší. Pokud si chcete ušetřit čas, skvělým způsobem je pořídit si boty stejné značky, kterou používáte už léta.