Jak se vypořádat s nepohodlnou obuví?


Někdy nákup obuvi není zcela uspokojivý. I když boty vyhovují našim estetickým potřebám, mohou být při nošení nepohodlné. Zajímá vás, jak se vypořádat s nepohodlnou obuví? Poté se seznamte s naším průvodcem, ve kterém vám představíme 5 praktických tipů!

Tipy - jak distribuovat nové boty ...

  1. Vyjměte boty

Nové kolíky pro svatbu přítele? Nebo možná boty předem? Pokud jste si koupili boty pro zvláštní příležitost, ujistěte se, že jste je dostali před touto událostí. Neodepisujte je okamžitě. Doporučujeme je několikrát dát kolem domu nebo na procházku. Díky tomu je můžete přizpůsobit tvaru vaší nohy, rozbít je a snížit riziko, že vás budou příště honit. Vždy se můžete rozhodnout pro plán B a dát krimpovací model na silné ponožky nebo požádat osobu s poněkud větší nohou, aby přišla trochu. Pak se bota zlomí a bude pohodlnější.

  1. Používejte vložky

Toto je jedno z nejpopulárnějších řešení. Pokud model obuvi není vhodný pro vaše chodidla, je příliš volný nebo nesprávně profilovaný - nasaďte pravé stélky. Vyberte si ty, které dokonale harmonizují s obuví - nemohou se ohýbat, mávat nebo vyčnívat. Důležitý je také materiál. Pro teplejší dny doporučujeme jehněčí nebo gelové vložky, zatímco tlustší varianty - např. Plsť, vlna nebo hliníková houba - fungují lépe na podzim av zimě. Perfektně osazená stélka je klíčem k úspěchu, když chcete dosáhnout pohodlí pro vaše nohy.

  1. Řešením mohou být také vložky a paty

Každý má své vlastní preference ohledně obuvi a další modely zaručí pohodlí. Pokud vložky nezaručují pohodlí, možná budete potřebovat řešení, které podpoří vaši nohu nebo patu. Za tímto účelem doporučujeme zkontrolovat polovinu stélky a patu. Jedná se zejména o oblíbené dámy, které milují chodit na vysokých podpatcích. Bohužel tato poloha chodidla často způsobuje bolest metatarzů, která je důsledkem nedostatečné podpory. Polovina stélka se také vyplatí dosáhnout zvláště u obuvi s tenkými podrážkami, která při chůzi dobře polstruje chodidlo. A jak se vypořádat s nepohodlnou obuví, když máte ostré hrany? Když jsou boty vyrobeny například z tvrdé kůže, mohou hnětit Achillovu šlachu a způsobit nepohodlí, a proto paty pomohou. Ty zvyšují část chodidla, takže okraj obuvi je na méně citlivém místě.

  1. Obuvnické lámací boty

Tato metoda je velmi populární, když si koupíte příliš malé boty nebo pokud máte disproporci v délce stélky v obou nohou. V takovém případě vše, co musíte udělat, je nařídit obuvníkovi, aby boty rozbil a přiměl je, aby se přizpůsobily požadovaným velikostem - až do maxima asi poloviny velikosti. Podmínkou však je, že se musí jednat o koženou obuv. Pak je možné je uložit na tzv poslední jim umožní rozdělit se. Jiné materiály nemusí být citlivé na takové ošetření a mohou být dokonce poškozeny. Náklady na projekt jsou malé - od několika do několika zlotých a účinek vás může uspokojit.

  1. Protahovací sprej na boty

Specializovaný sprej je další způsob, jak se vypořádat s nepohodlnou obuví. Chemická směs má proniknout do struktur materiálu, roztahovat je a usnadnit nošení boty. Rozpouštědlo pro rozprašování zahrnuje alkohol, vodu, speciální změkčovadlo a kondicionér. Zde však opět zdůrazňujeme, že tato metoda složí zkoušku v případě přírodní kůže. Spreje jsou vhodné pro všechny typy drsné a hladké kůže, ale neměly by být používány na lakovanou kůži. Způsob použití je jednoduchý - nastrkujete si boty, obléknete si nohy a nosit po dobu nejméně 30 minut. Materiály navlhčené přípravkem podléhají roztažení a perfektně přizpůsobují obuv noze.

Doufáme, že naše tipy se ukážou jako užitečné a že se můžete snadno vypořádat s problémem nepohodlné obuvi. Nezapomeňte změřit ponožky, které obvykle nosíte, a změřit velikost podle tabulky. Pokud však již máte ve svém skladu nepříjemnou obuv - postupujte podle našich rad a možná situaci napravíte. Hodně štěstí!